Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Aktualności studenckie
Nasi studenci ponownie najlepsi w krajowych finałach konkursu Microsoft Imagine Cup
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
28.04.2017.
e.jpg

W tegorocznych krajowych finałach konkursu technologicznego firmy Microsoft Imagine Cup, które odbyły się 26-27.04.2017 w Warszawie, zespół z Wydziału Cybernetyki pod kierownictwem mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego znowu okazał się bezkonkurencyjny wygrywając finały.
Jak co roku zespoły z polskich uczelni wyższych i szkół średnich, współzawodniczyły ze sobą prezentując swoje innowacyjne rozwiązania i wynalazki w 4 kategoriach World Citizenship, Innovation, Games oraz Smart City.

Kilku etapowe rundy kwalifikacyjne pozwoliły dwóm zespołom Wojskowej Akademii Technicznej (IdeaHunters, Special Operations Squad) dostać się do ścisłej finałowej piątki kategorii World Citizenship. Po pierwszym dniu prezentacji opracowanych projektów i strategii ich wytwarzania, w czwartek o 10:30 wyłonione zostały ścisłe trójki zespołów mających prezentować swoje rozwiązanie na finałowej gali konkursu. Rozwiązanie Elephant opracowane przez zespół IdeaHunters (Magdalena Lebiedziewicz, sierż. pchor. inż. Paweł Pieczonka, Bartosz Dudziński, mjr dr inż. Mariusz Chmielewski), za swoje rozwiązanie Elephant inteligentnego ubranka biomedycznego dla niemowląt i aplikacji mobilnej wspierającej diagnostykę oraz nadzór i terapię schorzeń, zajęli I w prestiżowej kategorii World Citizenship kwalifikując się do kolejnej rundy światowej konkursu ImagineCup. 


Czytaj całość
 
Sukces dwóch naszych drużyn w konkursie Cyber 9/12 Student Challenge
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
25.04.2017.
cyber9_12.jpg

W dniach 20-21.04.2017 w Genewie po raz trzeci odbyły się finały międzynarodowego konkursu Cyber 9/12 Student Challenge, w których uczestniczyli doktoranci i studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej pod opieką dwóch mentorów z Instytutu Systemów Informatycznych: mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego i mjr. dr. inż. Rafała Kasprzyka. Konkurs Cyber 9/12 jest corocznym ogólnoświatowym przedsięwzięciem, polegającym na opracowaniu autorskich rozwiązań z zakresu zarzadzania kryzysowego, a w szczególności polega na analizie i opracowaniu rekomendacji i polityki bezpieczeństwa, w reakcji na hipotetyczny scenariusz zagrożenia cyberprzestrzeni. Konkurs organizowany jest przez Atlantic Council oraz Geneva Centre for Security Policy (GCSP), gdzie co roku uczestniczą elitarne cywilne i wojskowe uczelnie wyższe.


Czytaj całość
 
Informacja dla studentów kierunków informatycznych
Redaktor: Administrator   
19.04.2017.

INFORMACJA

dla studentów kierunków „informatyka”, informatyka w medycynie” oraz „kryptologia i cyberbezpieczeństwo”

 

Uprzejmie informujemy, że od października 2017 roku rozpoczną się zajęcia w ramach nowego, wybieralnego przedmiotu o nazwie Algorytmika praktyczna, zasadniczym celem którego jest przygotowanie zainteresowanych studentów Wydziału Cybernetyki do udziału w prestiżowych, akademickich zawodach programistycznych ACM - ICPC (Association for Computing Machinery - International Collegiate Programming Contest). Przedmiot realizowany będzie w wymiarze 32 godzin w pracowni komputerowej, w oparciu o język C++ z wykorzystaniem biblioteki STL. Wyłonione w wyniku realizacji ww. przedmiotu zespoły programistyczne weźmą udział w ww. zawodach w roku 2018.

Zajęcia prowadził będzie dr Tomasz Idziaszek, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca sukcesów zespołów studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy 23 razy z rzędu (począwszy od 1994 roku) awansowali do finałów ww. zawodów.

Zajęcia adresowane są do studentów kierunków „informatyka”, informatyka w medycynie” oraz „kryptologia i cyberbezpieczeństwo”. Uczestniczyć w nich będą studenci, którzy zadeklarują swoje zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach oraz udziałem w zawodach. Zainteresowanych studentów prosimy o wpisanie się na listę udostępnioną w  Punkcie Obsługi Studenta (pok. 276), w terminie do 28 kwietnia 2017 r. (liczba miejsc ograniczona).

 

 

Czytaj całość
 
Spotkanie w sprawie odbywania praktyk dla studentów z Instytutu Teleinformatyki i Automatyki
Autor: Kierownik Dziekanatu   
11.04.2017.

1) W dniu 19.IV, w godz. 13:30-14:00, w sali 313/S odbędzie się obowiązkowe spotkanie ze studentami grup I4G2S1, I4G3S1, I4M1S1 i K4C1S1 (specjalności profilowanych przez Instytut Teleinformatyki i Automatyki) w sprawie odbywania obowiązkowych praktyk zawodowych w czasie studiów.
Na spotkaniu przekazane zostaną ważne informacje odnośnie organizacji i zaliczenia praktyk zawodowych zgodnie z nowym regulaminem praktyk. Osoby niemogące uczestniczyć w tym spotkaniu proszę o kontakt za pośrednictwem starostów grup na adres e-mail: lukasz.laszko@wat.edu.pl. Na spotkanie zapraszam również studentów grup I5 i K5 zamierzających wcześniej odbyć praktyką zawodową.
Opiekun praktyk ITA, mgr inż. Łukasz LASZKO

2) W dniu 30.IV, w godz. 15:15-15:45, w sali 314/S odbędzie się obowiązkowe spotkanie ze studentami grupy K4C1N1 w sprawie odbywania obowiązkowych praktyk zawodowych w czasie studiów. Na spotkaniu przekazane zostaną ważne informacje odnośnie organizacji i zaliczenia praktyk zawodowych zgodnie z nowym regulaminem praktyk. Osoby niemogące uczestniczyć w tym spotkaniu proszę o kontakt za pośrednictwem starostów grup na adres
e-mail: lukasz.laszko@wat.edu.pl.
Opiekun praktyk ITA, mgr inż. Łukasz LASZKO

 
Spotkanie informacyjne w sprawie wyboru specjalności
Autor: Kierownik Dziekanatu   
05.04.2017.
Informuje się, że spotkanie informacyjno-organizacyjne w sprawie wyboru specjalności przez studentów II roku studiów odbędzie się w następujących terminach:
Studia stacjonarne
Informatyka – 12.04.17r., godz. 15.10 s. 314/S.
Kryptologia i cyberbezpieczeństwo - 11.04.17r., godz. 15.10 s. 309/S.
Studia niestacjonarne
Informatyka oraz kryptologia i cyberbezpieczeństwo - 22.04.2017r, godz. 15.10 s. 309/S.

Dla kierunku „Informatyka w medycynie” spotkanie informacyjne przeprowadzi dyrektor Instytutu Systemów Informatycznych. Termin zostanie ustalony i podany do wiadomości studentów.

 
Dodatkowe grupy powtórzeniowe w semestrze letnim 2016/2017
Autor: Kierownik Dziekanatu   
03.04.2017.

Informujemy, że w semestrze letnim 2016/17 zostały utworzone dodatkowe grupy powtórzeniowe z następujących modułów:
- Hurtownie danych, grupa I* HD (zajęcia od 21 kwietnia)
- Technologie internetowe i mobilne I* TiM  (zajęcia od 28 kwietnia)
Rozkłady zajęć dydaktycznych dla nowoutworzonych grup zajęciowych są dostępne w e-dziekanacie. Studenci proszeni są o zapisanie się do grup zajęciowych w „Punkcie obsługi studenta” w terminie do 20.04.2017r.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 30 z 362
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail