Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Aktualności studenckie
Warszawskie Dni Informatyki 2010
Redaktor: Pełnomocnik ds informatyzacji   
16.03.2010.
 
System Antyplagiatowy Plagiat.pl już w WCY
Redaktor: Pełnomocnik ds informatyzacji   
11.03.2010.

 

plagiat_pl_wspolpracujemy_z_logo.jpg

 

Wojskowa Akademia Techniczna setną uczelnią korzystającą z Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl

 

Jak przyznał prof. dr hab. inż. Jarosław Rutkowski „nawiązanie współpracy Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego z Plagiat.pl zostało zainicjowane przez Wydział Cybernetyki. Jest to jeden z większych wydziałów naszej uczelni prowadzący kształcenie na kierunku technicznym informatyka oraz dwóch kierunkach nietechnicznych: zarządzanie i bezpieczeństwo narodowe. Duża liczba studentów na tym wydziale, zwiększenie liczby prac dyplomowych w wyniku zmiany jednolitych studiów magisterskich na studia dwustopniowe oraz w konsekwencji krótszy okres przebywania studenta na uczelni były głównymi przesłankami zainteresowania się systemem antyplagiatowym. Pomimo, że w przypadku kierunków technicznych, jakie dominują w Wojskowej Akademii Technicznej, zagrożenie niesamodzielności autorów prac dyplomowych jest niewielkie, planujemy również poddać procedurze antyplagiatowej części opisowe prac z kierunku informatyka. Dotychczas w Akademii nie wykryto przypadku znamion niesamodzielności przy pisaniu pracy końcowej, a nasze działanie ma raczej charakter prewencyjny oraz jednocześnie chcemy wykorzystać walory edukacyjne Systemu Plagiat.pl do identyfikacji błędów popełnianych przez studentów we wskazywaniu źródeł przytaczanych tekstów. Nasze działanie nie jest skierowane przeciwko studentom, lecz ma służyć dobru wspólnemu: studentów, wykładowców i uczelni. Przystąpienie do Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl przyczyni się z pewnością do podniesienia jakości kształcenia na uczelni oraz wzmocni wizerunek Wojskowej Akademii Technicznej jako nowoczesnego uniwersytetu technicznego XXI wieku.”

Według dr. Sebastiana Kawczyńskiego „rozpoczęcie współpracy z WAT jest wyraźnym sygnałem ze strony uczelni, że jako jedna z wiodących placówek o profilu technicznym dba o poziom oferowanego kształcenia również na poziomie ochrony antyplagiatowej. To, że w Wojskowej Akademii Technicznej nie ma żadnej taryfy ulgowej dla ewentualnych prób oszustw, powinno być, przede wszystkim dla studentów wyznacznikiem jasnych i uczciwych reguł kształcenia. W tej uczelni opłaca się studiować uczciwie”.

WAT zakwalifikowana została do kategorii brązowej, co oznacza, że uczelnia zapewnia swoim pracownikom korzystanie z Systemu Plagiat.pl w wybrany przez nich sposób. Kolejnym etapem współpracy będzie przejście do kategorii srebrnej. Wówczas uczelnia zapewni ochronę antyplagiatową z wykorzystaniem Systemu Plagiat.pl wszystkim pracom dyplomowym powstającym w niektórych jej jednostkach.

 

 

 logo-plagiat.gif

 

 
««  start « poprz. 61 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 362 z 362
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail