Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Nasza studentka srebrną medalistką mistrzostw świata!
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
24.11.2017.

IMG2.jpg XXI Mistrzostwa Świata w Karate w Londynie były wyjątkowym wydarzeniem dla naszej studentki Bezpieczeństwa Narodowego, Sandry Serafin – debiutującej od niedawna w kategorii seniorów wywalczyła 2 srebrne i brązowy medal!

 

W weekend 18-19 listopada 2017 r. w Londynie zgromadziło się ponad 500 karateków z różnych krajów, aby rywalizować w XXI Mistrzostwach Świata w karate Shotokan.

Dla naszej studentki, Sandry Serafin, był to debiut w kategorii seniorek ze stopniami 1-5 DAN (stopnie czarnego pasa). W tym roku  reprezentowała Polskę w konkurencjach: kata indywidualnym (układy techniczne), kata grupowym oraz walce. Konkurencja byłą bardzo wyrównana a różnica w punktacji była naprawdę niewielka. W kategorii kata indywidualne wykonała trudny układ  techniczny Kanku dai co dało jej 2 miejsce na podium zaś pierwsze zajęła zawodniczka z Norwegi.

W kategorii kata grupowym startując z młodszymi zawodnikami Adamem Łosowskim oraz Wiktorią Stasiuk wykonując kata Heian Sandan zajęli wysokie drugie miejsce. Podium zawdzięczali umiejętnościom technicznym, synchronizacji oraz niecodziennemu ustawieniu podczas wykonywania układu. Trener Tomasz Wysocki  zaskoczył sędziów ustawiając zawodników pod kątem prostym względem siebie tworząc trójkąt na krawędziach maty. Podczas wykonywania układu zawodnicy mogli nawzajem się widzieć co powodowało lepszą synchronizację i ocenę. Tradycyjne ustawienie zakłada bowiem postawienie jednego zawodnika z przodu zaś dwóch z tyłu co powoduje, że zawodnik z przodu nie widzi podczas wykonywania układu kolegów. Złoto jednak powędrowało do grupy z Wielkiej Brytanii, która wykonała trudniejszy układ od Polskiej reprezentacji.

Ostatni brązowy medal został zdobyty w kategorii walki. Nasza reprezentantka stoczyła 7 walk, w których musiała wykazać się sprytem oraz umiejętnościami technicznymi. Zawodnicy mogą używać kombinacji kopnięć i uderzeń ręcznych zdobywając punkty. Walka trwa do zdobycia pięciu punktów przez jednego z zawodników lub upłynięcia czasu dwóch minut. Z siedmiu walk Sandra Serafin wygrała w pięciu.

Sama zawodniczka przyznaje: ,,Z jednej strony czuje szczęście i zadowolenie ze zdobycia miejsca na podium z drugiej niedosyt. Widząc zawodników lepszych od siebie wiem co mam poprawić by za rok starać się o złoto. ‘’Sandra przyznaje również że wygraną zawdzięcza trenerowi, który poświęcał każdą wolną chwile na treningi z grupą. Wygrana w tej randze mistrzostwach zaczyna się na rywalizowaniu na zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich czy okręgowych. Sandra na swoim koncie ma 19 złotych, 10 srebrnych oraz 4 brązowe medale. W tym roku jak i ubiegłym brała udział w kilkunastu zawodach między innymi też w mistrzostwach Mazowsza gdzie zdobyła cztery pierwsze miejsca w kategoriach: walka, kata, kopnięcie dosiężne i kopnięcie na odległość W kwietniu na mistrzostwach Polski popisała się umiejętnościami zdobywając dwa złote i jeden brązowy medal. W czerwcu tego roku otrzymała również wyróżnienie na gali  ,,Hall of Fame’’ w Londynie od Soke Garego Waśniewskiego za uzyskanie miana zawodnika roku.

Serdecznie gratulujemy naszej studentce i życzymy kolejnych sukcesów!
1.
IMG1.jpg
2.
IMG2.jpg
3.
IMG3.jpg
4.
IMG4.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail