Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Spotkanie KNBN WAT z funkcjonariuszami Agencji Wywiadu
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
20.12.2017.

agencja.jpg Dnia 6 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Agencji Wywiadu zorganizowane przez członków Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Wojskowej Akademii Technicznej oraz Biuro Karier WAT.
W spotkaniu udział wzięli studenci wojskowi oraz cywilni oraz należy zaznaczyć, iż frekwencję na spotkaniu należy uznać za  zadowalającą.
Agencja Wywiadu jest jedną z pięciu służb specjalnych w Polsce, która powołana została w celu pozyskiwania informacji jawnych oraz niejawnych, mogące mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i żywotnych interesów Rzeczypospolitej Polskiej.


Prelekcję dotyczącą rekrutacji i postępowań kwalifikacyjnych oraz charakteru pracy w Agencji wygłosili pracownicy AW. Zaznaczyli jednak, iż nie mogą oni podać swoich nazwisk ze względu na specyfikę i charakter ich pracy.

Spotkanie ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej miało na celu przybliżenie zadań i roli AW w systemie bezpieczeństwa państwa, a także zapoznanie z charakterystyką służby i procesem rekrutacyjnym. Pracownicy AW omówili wymagania, jakie powinni spełniać kandydaci do tej służby. Jednym z nich jest biegła znajomość języka innego niż angielski. Bardzo ciekawie opowiadali o pracy za granicą i wyrzeczeniach, jakie muszą podejmować na rzecz naszego kraju. Wyjaśnili, iż prowadzą wywiad z pozycji legalnej, ale również nielegalnej, aby zapewnić bezpieczeństwo w naszym kraju. Niewątpliwie jest to bardzo interesująca praca, do której podjęcia też zachęcali nasi goście.

Po części wykładowej spotkania nastąpiła sekwencja pytań do prelegentów. Z wypełnionej po brzegi sali padały liczne pytania dotyczące zarówno bezpieczeństwa państwa, jak i procesu rekrutacji czy struktury organizacyjnej AW. Prelegenci bardzo szczegółowo odpowiedzieli na wszystkie zadawane pytania. Pod koniec spotkania, każdy z obecnych studentów mógł bezpośrednio porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.
Spotkanie to umożliwiło studentom poszerzenie swojej wiedzy o służbie specjalnej, jaką jest AW, a także zdobycie informacji, które mogą okazać się pomocne w podjęciu świadomej decyzji, co do wyboru dalszej ścieżki zawodowej.

Autorzy:
Polnicka Ewelina, Pikula Kamila
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail