Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Sukces naszych studentów w ramach ImagineCup 2018
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
16.01.2018.

IMG01.jpg 13.01.2018 r. w ramach tegorocznej edycji ImagineCup 2018 odbył się Microsoft Imagine Hack. Zasady 24-godzinnego konkursu programistycznego dla studentów obejmowały opracowanie własnego pomysłu i rozwiązania z wykorzystaniem wymaganych kategorii rozwiązań technologicznych firmy Microsoft.
W hackatonie udział brały drużyny z całej Polski i z zagranicy. Konkurs odbywał się jednocześnie w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi.
W skład drużyny Code HussAR reprezentującej Wojskową Akademię Techniczną wchodzili: Patrycja Mirkowska (studentka kierunku Elektronika),  Patryk Ostrowski i Gabriela Zielińska (studenci kierunku Kryptologii i Cyberbezpieczeństwo), opiekunem naukowym i mentorem jest ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski.

Drużyna Code HussAR po uprzednich przygotowaniach pracowała przez pełne 22 godziny od 15:00 do 13:00 dnia następnego. O godzinie 13:00 rozpoczęły się prezentacje projektów i przygotowanych materiałów, wypracowanych podczas morderczego konkursu.


Jury składało się jak co roku z przedstawicieli firm Microsoft, eduLAB, AAB, predica i Billennium. Każdy zespół przygotował 5 minutowy pitch w którym miał zadanie przekonać sędziów do innowacyjności, atrakcyjności i wyższości swojego pomysłu - projektu.  Zwieńczeniem rundy była sesja Q&A w której należało odpowiadać na serie pytań dotyczących przygotowanego rozwiązania.

Projekt drużyny Code Hussar przedstawiła projekt medyczny z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości oferowanej przez Hololense (serce rozwiązania AR). Za pomocą zaawansowanego technicznie sprzętu Hololens oraz zaprojektowanych algorytmów przetwarzania danych, zostało zaproponowane rozwiązanie, które znacząco skróci czas i zwiększy efektywność akcji ratunkowych, szczególnie podczas wypadków masowych. Pomysł zespołu znajduje szerokie zastosowanie w strefach konfliktów militarnych, klęsk żywiołowych jak również imprez masowych. Rozwiązanie ma za zadanie również wspomagać ratowników medycznych w przedstawieniu trafnej diagnostyki po uprzednim rozpoznaniu profilów medycznych pacjentów i zarejestrowanej historii danych diagnostycznych użytkowników.

Drużyna WAT zajęła pierwsze miejsce, dostając szansę na wsparcie akceleracji pomysłu i projektu w wysokości 1 mln złotych.

Nagrodzonym gratulujemy!

1.
IMG01.jpg
2.
IMG02.jpg
3.
IMG03.jpg
4.
IMG04.jpg
5.
IMG05.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail