Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Potrójny sukces studentów Wydziału Cybernetyki Koła Naukowego Strategia
Redaktor: Administrator   
08.07.2010.

logo_kn_strategia.jpgStudenci Koła Naukowego Strategia Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Sympozjum Naukowym zatytułowanym: „Zarządzanie przedsiębiorstwem przyszłości” organizowanym przez Koło Naukowe Menedżerów Wydziału Zarządzania
Politechniki Lubelskiej w Katedrze Ekonomii i Zarządzania Gospodarką.
Woskową Akademię Techniczną reprezentowali; Martyna Chachulska, Edyta Kocyk, Agnieszka Konecka, Tomasz Włodarczyk, Jacek Woźniak.  Spośród pięciu prac zaprezentowanych przez studentów naszej Uczelni aż trzy zdobyły prestiżowe nagrody i wyróżnienia. 


II miejsce w konkursie zdobył Pan Jacek Woźniak za najlepszą pracę naukową pt. „ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM ZASOBÓW INFORMACYJNYCH W ORGANIZACJACH PROCESOWYCH”.


Referat poświęcony jest problematyce bezpieczeństwa zasobów informacyjnych w organizacjach procesowych. Porusza takie kwestie, jak: relacje wewnętrzne i zewnętrzne struktur procesowych i ich konsekwencje dla polityki bezpieczeństwa organizacji, cykl zarządzania bezpieczeństwem w nawiązaniu do norm i standardów a także metody ograniczania dostępu do repozytoriów danych (np. asymetria informacyjna). Zagadnienia teoretyczne uzupełnione zostały wynikami badania ankietowego, które  przeprowadzone zostało na grupie 40 pracowników z różnych polskich przedsiębiorstw. Dotyczy ono ochrony zasobów informacyjnych w organizacjach gospodarczych o zróżnicowanych  modelach strukturalnych, zwłaszcza procesowych.
Autor: Jacek Woźniak


III miejsce w konkursie zdobyła Pani Edyta Kocyk  za najlepszą pracę naukową pt. „INFORMATYCZNE  WSPOMAGANIE  PROJEKTOWANIA  W NOWOCZESNYM PRZEDSIĘBIORSTWIE”.


W obecnych czasach klienci stawiają bardzo duże wymagania, co  do produktu. Przedsiębiorstwa produkcyjne, aby utrzymać się na rynku, muszą ciągle nadążać za preferencjami i gustami klientów. Szczególną uwagę należy zwrócić na etap projektowania. W dużej mierze, to właśnie od niego zależy dalsze powodzenie projektu. Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorstw produkcyjnych są nowoczesne programy informatyczne, których możliwości znaczne ułatwiają i przyśpieszają pracę. Jak wynika z przeprowadzonych przeze mnie badań, w przedsiębiorstwach największym powodzeniem cieszą się następujące programy: Microsoft Project, Blue Ant, oraz Sure Track. Uwzględniając zalety i wady powyższych programów można stwierdzić, iż znacznie przyśpieszają, nie tylko projektowanie, ale również cały proces zarządzania projektem. Należy jednak zwrócić uwagę, iż jest to tylko niewielka część programów komputerowych dostępna  na rynku. Każdy menedżer powinien interesować się nowościami na rynku informatycznym, aby móc ułatwić sobie i swoim pracownikom pracę. Przyszłość firmy bowiem zależy m.in. od szybkości reakcji i dostosowania się do zmian w otoczeniu.
Autor: Edyta Kocyk


Wyróżnienie w konkursie zdobyła Pani Martyna Chachulska za najlepszą pracę naukową pt. „PRZEDSIĘBIORSTWO W DOBIE GLOBALIZACJI”.


Realia procesu globalizacji stawiają przed organizacjami nowe wyzwania. Chcąc podjąć walkę o sukces, przedsiębiorstwo przyszłości musi się z nimi zmierzyć. Konkurencyjność jednostki na światowym rynku jest przede wszystkim kwestią odwagi i kreatywności, które pozwalają patrzeć dalej i widzieć więcej, a także podejmować ryzyko, którego inni podjąć się boją.  Należy uświadomić sobie, iż porażka jest matką sukcesu, a ci, którym udało się go osiągnąć nie są po prostu szczęściarzami. Ludzie sukcesu są ludźmi myślącymi, którzy nie pozwolili sobie wmówić, że nie są w stanie czegoś osiągnąć. Którzy ciężko pracowali na to, by udowodnić  sobie i sceptykom, że warto walczyć i że można zwyciężać. Organizacje przez nich tworzone powinny być do nich podobne.
Autor: Martyna Chachulska

Pani Agnieszka Konecka zaprezentowała pracę pt. „NOWOCZESNE METODY ZARZĄDZANIA PERSONELEM”.
Zarządzanie zasobami ludzkimi to bardzo złożony proces ponieważ zawiera on w sobie wiele aspektów: aspekty procesowe, funkcjonalne oraz narzędziowe. Sprawne działanie systemu zarządzania personelem może mieć miejsce tylko w organizacji nastawionej na rozwój tzw. „Organizacja ucząca się”. Pracownik w takiej organizacji jest wszechstronnie uzdolniony oraz posiada wiele cech jakie pozwalają mu umacniać pozycje przedsiębiorstwa na rynku. Pracownicy powinni starać się wcielać w życie teorie Maslowa oraz doskonalić ja.  Zdobyć ostatni szczyt piramidy tzn. samorealizacja zarówno w przypadku organizacji w jakiej pracują oraz we własnym. Menedżerowie w przedstawionej organizacji są ludźmi którzy starają się aby ich władza była wynikiem zaufania pracownika oraz nie była bardzo widoczna na tle zespołu.
Autor: Agnieszka Konecka

Pan Tomasz Włodarczyk zaprezentował pracę pt. „POTENCJAŁ ORGANIZACJI WIRTUALNYCH”.
Referat przybliża zasady funkcjonowania oraz silne strony organizacji wirtualnych, zdobywających sobie ostatnimi czasy coraz większą liczbę zwolenników. Ukazuje jakie wymagania stawia przedsiębiorstwom obecna gospodarka, oraz w jaki sposób organizacjom o strukturze wirtualnej udaje się tym wymaganiom sprostać. Pokazane również zostały czynniki przewagi stanowiące o ich potencjale rynkowym w konfrontacji ze strukturami klasycznie funkcjonującymi.  Referat wskazuje również w jaki sposób potencjał ten jest budowany, oraz co umożliwia jego pełne wykorzystanie.
Autor: Tomasz Włodarczyk

Gratulujemy naszym reprezentantom i zwycięzcom mając nadzieję, że ich sukcesy zachęcą studentów naszej Uczelni do udziału w podobnych przedsięwzięciach. Jesteśmy przekonani, że to dopiero dobry początek sukcesów studentów Koła Naukowego STRATEGIA. 

Opiekun Koła Naukowego
mgr Wiesława Załoga 
dyplom-martyna_chachulska.jpg
dyplom_edyta_kocyk.jpg 
dyplom_jacek_woniak.jpg
 222agnieszka_konecka.jpg
222edyta_kocyk.jpg
222jacek_woniak.jpg
222konferencja_lublin_2010.jpg
222tomasz_wodarczyk.jpg
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail