Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Zjazd absolwentów Wydziału Cybernetyki rocznik 1970
Redaktor: Roman Wantoch-Rekowski   
20.10.2010.

rys1.jpgW dniu 16 października 2010 roku odbył się w murach naszej Uczelni zjazd absolwentów Wydziału Cybernetyki WAT z roku 1970 oraz licznie reprezentowanych absolwentów z innych lat. Obchody rubinowych godów rozpoczęto częścią oficjalną w Sali Senatu WAT. Na  uroczystość przybył J.M. Rektor Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt MIERCZYK wraz z anclerzem gen. dyw. w st. spocz. Janem KLEJSZMITEM oraz reprezentujący Dziekana Wydziału Cybernetyki Prodziekan ds. naukowych prof. Andrzej WALCZAK. Uroczystość uświetnili również Inni zaproszeni Goście między innymi: pierwszy Dziekan Wydziału Cybernetyki płk w st. spocz. prof. dr hab. inż. Stanisław PASZKOWSKI, Opiekun Roku płk w st. spocz. prof. dr hab. inż. Stanisław PIASECKI oraz Opiekun Grupy płk w st. spocz. mgr inż. Witold WOJDYŁO.


W części oficjalnej na Sali Senatu po serdecznym powitaniu wszystkich zebranych przez płk. w st. spocz. Janusza RACZKIEWICZA -   przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Absolwentów ukonstytuowało się prezydium zjazdu. J.M. Rektor WAT w serdecznych słowach powitał zebranych w murach uczelni i wskazywał na wielką wartość więzów absolwentów w umacnianiu i wzbogacaniu  pozycji edukacyjnej WAT. Przedstawił również bogate osiągnięcia naszej Alma Mater, co wyraźnie umocniło dumę zebranych absolwentów. Następnie reprezentujący władze Wydziału Cybernetyki prof. Andrzej WALCZAK zaprezentował perspektywy rozwoju Wydziału na tle dotychczasowych dokonań. Przykładem tego było wystąpienie studenta WCY (niebawem absolwenta) Piotra STĄPORA, laureata zespołowej II nagrody na Konkursie ImagineCup z prezentacją nagrodzonej pracy. Na forum zjazdowym wystąpili również Profesorowie Stanisław PASZKOWSKI i Stanisław PIASECKI. Ich wystąpienia wygłoszone ze swadą nawiązywały i do historii, i do teraźniejszości Wydziału Cybernetyki WAT. Dalsze wspomnienia przeniosły się na drugą,  nieoficjalną część zjazdową.

rys1.jpg
W drugiej części tzw. towarzysko-plenerowej prowadzonej wg bogatego, autorskiego programu przez Kol. Tolka KAWECKIEGO wszyscy zebrani bawili się świetnie na starej strzelnicy WAT przy wspaniałym zaopatrzeniu kuchni WAT’ - owskiej, o co zadbał przede wszystkim Kol. Lolek ŻUREK. Oprócz biesiadowania przy stole odbywały się również dyskusje i tańce, a piękna pogoda wyprowadziła pod wieczór wszystkich zebranych spod dachu do ogniska, gdzie tworzyły się różne chóry z eksponowaniem ról wybranych solistów. Impreza zakończyła się w późnych godzinach wieczornych z obietnicą, że za 5 lat znowu spotykamy się w naszej Alma Mater. 
 
rys2.jpg
Całość przedsięwzięcia nie mogłaby się udać bez wielkiej pomocy Władz Uczelni i Wydziału Cybernetyki WAT oraz bezpośredniej przychylności J.M. Rektora WAT Pana Generała MIERCZYKA i jego wielu współpracowników. Nie mogłoby się to także udać bez wsparcia władz WCY i jego Dziekana Profesora Ryszarda ANTKIEWICZA. 


Tą drogą serdeczne podziękowania Władzom Uczelni i Wydziału Cybernetyki za ogromną pomoc, przychylność oraz wielkie  zaangażowanie  w uświetnienie naszego zjazdu składa w imieniu wszystkich uczestników zjazdu - Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów Rocznika-1970 (KOZA-2010) w składzie:  Andrzej CHOJNACKI; Antoni KAWECKI; Janusz RACZKIEWICZ; Piotr ZASKÓRSKI i Leopold ŻUREK.


Warszawa – Bemowo – 16 października - 2010

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail