Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Już po raz szósty...
Autor: Kamil Kaczyński   
22.04.2013.
glowne.jpg

W sobotę 20 kwietnia 2013r. w godz. 8.00 – 13.30 w salach Laboratorium WCY odbyły się  VI Warsztaty Informatyczne oraz I Warsztaty Menedżerskie, czyli  zajęcia edukacyjne dla 96 uczniów szkół średnich, które objęte są patronatem naszego Wydziału. Są to: XXI Liceum Ogólnokształacące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Profesora Sylwestra Kaliskiego w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Nowym Sączu.

Warsztaty Informatyczne przygotowywane są i prowadzone przez zespoły Doktorantów naszego Wydziału – jest to oryginalna i innowacyjna forma praktyki dydaktycznej, związana z realizacją przedmiotu Dydaktyka Szkoły Wyższej, obowiązkowego w programie kształcenia na studiach doktoranckich. Tym razem oferta naszych zajęć dla uczniów została poszerzona o propozycję dla uczniów, których zainteresowania wiążą się z wyborem w przyszłości studiów na kierunkach: zarządzanie lub bezpieczeństwo narodowe. Wzorem warsztatów informatycznych, które stały się już swoistego rodzaju tradycją naszego Wydziału – są bowiem organizowane systematycznie w każdym semestrze, począwszy od lutego 2011r.,  tym razem zostały zorganizowane także I Warsztaty Menedżerskie. Zajęcia poprowadzili Magistranci kierunków: zarządzanie i bezpieczeństwo narodowe, w niektórych tematach, związanych z informatyką, wspierani przez Doktorantów informatyków.

Dzięki zorganizowaniu obu tych wydarzeń w tym samym czasie  uczniowie z odległych od Warszawy miejscowości mogli wybrać się do WAT w większej grupie, łącząc uczestniczenie w warsztatach z odwiedzeniem Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego, a także ze spacerem uliczkami Starego Miasta.

Ponadto w sobotę odbył się "finał" konkursu na najlepszy projekt informatyczny uczniów "CyberWATek", zorganizowanego przez Doktorantów. Zwyciężyły ex aequo dwa projekty uczniów z „Kołłątaja” – Jurorzy po surowym przeegzaminowaniu uczestników konkursu byli pod wrażeniem wysokiego poziomu wiedzy informatycznej Laureatów.

Podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach Warsztatów, również i tym razem wszyscy Prowadzący zajęcia  wykazali ogromne zaangażowanie w trakcie przygotowywania warsztatów oraz  wyjątkową serdeczność wobec swoich sobotnich uczniów. 

dr Ewa Łakoma

1.
dsc01765.jpg
2.
dsc01770.jpg
3.
dsc01771.jpg
4.
dsc01774.jpg
5.
dsc01791.jpg
6.
dsc01812.jpg
7.
dsc01830.jpg
8.
dsc01846.jpg
9.
dsc01852.jpg
10.
dsc01861.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail