Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Wiosenne spotkanie Entuzjastów Cybernetyki...
Autor: Ewa Łakoma   
08.04.2014.
W sobotę 29 maca 2014r. w godz. 9.00 – 14.30 w salach Laboratorium WCY odbyły się  VIII Warsztaty Informatyczne Wydziału Cybernetyki - zajęcia edukacyjne dla ponad stu uczniów ze  szkół, które objęte są patronatem naszego Wydziału. W warsztatach uczestniczyli uczniowie: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Sylwestra Kaliskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Nowym Sączu, XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie oraz Gimnazjum im. płk. Ignacego Augusta Boernera z Zespołu Szkół nr 46, znajdującego się niedaleko naszej Uczelni, na Boernerowie. 
Dla Doktorantów spotkania z uczniami to oryginalna forma praktyki dydaktycznej - prowadzenie zajęć w zespole pozwala bowiem nie tylko na obserwacje aktywności uczniów i możliwość właściwego ukierunkowania ich działań, ale także wymaga od wszystkich prowadzących ścisłej współpracy i stwarza wyjątkową sposobność do uczenia się od siebie nawzajem.  
Współpraca Doktorantów z Nauczycielami informatyki – Opiekunami uczniów – wymiana doświadczeń merytorycznych i dydaktycznych – to także stały punkt spotkań w „trójkącie entuzjastów  cybernetyki”: uczniów, doktorantów i nauczycieli.
Warto dodać, że krąg osób prowadzących warsztaty tym razem poszerzył się o entuzjastów spoza naszego Wydziału: Doktorantkę Szkoły Głównej Handlowej – absolwentkę naszego Wydziału, która współprowadziła już zajęcia w dwóch poprzednich edycjach Warsztatów, a także Magistranta-stażystę z Wydziału Elektroniki WAT. Na życzenie uczniów i nauczycieli warsztaty poprowadził także zespół Doktorantów, którzy w poprzedniej edycji zostali przez uczniów i nauczycieli uznani za najlepszy Zespół Prowadzących. 
Uczniowie z Bystrzycy Kłodzkiej i Nowego Sącza, tradycyjnie już, połączyli wizytę w naszym Wydziale z poznaniem interesujących miejsc w Warszawie  – tym razem zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Techniki i Przemysłu, Stare Miasto oraz Pałac Kultury i Nauki.
Podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach Warsztatów, również i tym razem wszyscy Prowadzący zajęcia  wykazali ogromne zaangażowanie w trakcie przygotowywania warsztatów oraz  wyjątkową serdeczność wobec swoich sobotnich uczniów. 
dr Ewa Łakoma

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail