Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Sukces studentów Wydziału Cybernetyki w konkursie firmy Huawei
Redaktor: Administrator   
21.07.2014.

1.jpg

W dniu 17.07.2014r. w siedzibie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAiC) odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu technologicznego, zorganizowanego przez firmę Huawei Polska pod nazwą "Huawei Telecom Seeds for the Future".

Dwoma z dziesięciu laureatów konkursu przeprowadzonego w pięciu uczelniach technicznych w Polsce zostali studenci Wydziału Cybernetyki -  sierż. pchor. Dawid Bugajewski, którego opiekunem naukowym jest mjr dr inż. Mariusz Chmielewski, za pracę pt.: "mCOP - Mobile Common Operational Picture Toolkit" oraz inż. Grzegorz Bakalarczuk, którego opiekunem jest mjr dr inż. Zbigniew Świerczyński, za pracę pt.: „Projekt i implementacja systemu analizującego naruszenia polityki bezpieczeństwa sieci LAN”.

W skład komisji konkursowej, która oceniała prace w WAT wchodzili m.in.: dr hab. inż. Bolesław Szafrański, prof. WAT - przewodniczący komisji konkursowej, dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT - dyrektor Instytutu Systemów Informatycznych WCY WAT, dr inż. Janusz Furtak - dyrektor Instytutu Teleinformatyki i Automatyki WCY WAT.

Nagrody w MAiC wręczali: Minister Rafał Trzaskowski oraz Dyrektor Generalny Huawei Polska - Owen Ou.

Nagrodzeni studenci wyjadą w sierpniu na 2 tygodnie do Chin, na warsztaty naukowe zorganizowane i sponsorowane przez firmę Huawei.

 


Według badań Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami ponad połowa studentów obawia się wejścia na rynek pracy, a tylko 20 proc. badanych czuje się przygotowana pod kątem umiejętności praktycznych do podjęcia działań związanych z pierwszą pracą.

Międzynarodowy Program Huawei „Telecom Seeds for the Future” ma na celu rozwój innowacji oraz umożliwienie studentom i absolwentom dostępu do praktycznej wiedzy o najnowszych rozwiązaniach ICT.

 

Podczas uroczystości, która odbyła się 17 lipca br. w Ministerstwie Adinistracji i Cyfryzacji w Warszawie, Minister Rafał Trzaskowski wręczył wyróżnionym studentom dyplomy oraz podkreślił rolę praktycznych aspektów edukacji jako jednego z czynników umożliwiających rozwój innowacji i polskiej gospodarki opartej na wiedzy i technologiach.

 

W Polsce, w tegorocznej edycji programu Huawei „Telecom Seeds for the Future”, wzięło udział pięć polskich uczelni technicznych: Politechnika Warszawka, Politechnika Wrocławska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. W ramach projektu dziesięciu studentów szczególnie wyróżniających się wiedzą z zakresu technologii ICT weźmie udział w dwutygodniowych warsztatach w Chinach oraz bedzie miało możliwość rozwoju zawodowego w Huawei Polska.

 

Wierzymy, że rozwój innowacji możliwy jest dzięki partnerswu i współpracy świata nauki i biznesu. Mamy także świadomość roli, jaką w tym procesie odgrywają badania i rozwój oraz umożliwienie młodym inżynierom dostępu do najnowszych osiągnięć technologicznych. Huawei jest jest jedną z firm o największych finansowcyh nakładach na badania i rozwój na świecie -  ponad 13 proc. dochodu firmy inwestujemy w R&D. W ramach programu „Telecom Seeds for the Future” chcemy umożliwić młodym talentom dostęp do praktycznej wiedzy m.in. dzięki warsztatom technologicznym prowadzonym przez doświadczonych ekspertów Huawei – powiedział Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska.

 


1.
1.jpg
2.
2.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail