Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Jeszcze raz o konkursie Huawei Telecom Seeds for the Future
Redaktor: Administrator   
04.11.2014.
Zakończyła się pierwsza polska edycja programu Huawei „Telecom Seeds for the Future”. Uczestniczyło w nim pięć krajowych uczelni technicznych: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Dziesięciu laureatów projektu wyjechało do Chin na dwutygodniowy pobyt obejmujący m.in. specjalistyczne warsztaty dotyczące innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych (ICT) w  głównej siedzibie Huawei.

„Telecom Seeds for the Future” to stworzony przez Huawei międzynarodowy program na rzecz innowacji i edukacji technicznej. Honorowy patronat nad polską edycją objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Projekt umożliwił studentom i absolwentom kierunków ścisłych zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu technologii teleinformatycznych (ICT). W Polsce do programu przystąpiło pięć uczelni technicznych: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Dziesięciu wyróżnionych studentów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą z obszaru ICT, wzięło udział w dwutygodniowych, międzynarodowych warsztatach w Chinach, prowadzonych przez ekspertów z Huawei.

- Program Huawei „Telecom Seeds for the Future” wpisuje się w strategię firmy polegającą na wspieraniu młodych talentów i walce z cyfrowym wykluczeniem. Dzięki takim projektom przyszli inżynierowie i eksperci mają możliwość, jeszcze podczas studiów, poznać najnowsze technologie w praktyce oraz odbyć szereg specjalistycznych szkoleń, co z pewnością pomoże im się wybić na rynku pracy.  – mówi Jolanta Stryjczak, Corporate Communications & PR Manager.

W trakcie dwutygodniowego pobytu w Chinach polscy studenci zdobyli nie tylko wiedzę na temat technologii ICT. Była to również niepowtarzalna okazja, aby poznać kulturę, zwyczaje i najważniejsze zabytki Państwa Środka. Krótką relację z ich podróży można zobaczyć pod poniższym linkiem:

 

http://youtu.be/aNI0eDmbj60

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail