Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Zmierzyli rekord Guinessa.
Autor: Jerzy Markowski   
26.01.2015.
Nie ma większej satysfakcji niż uśmiech na twarzy ciężko chorego dziecka. Nasi naukowcy też to wiedzą i ….. mają serce. Bezinteresownie, na prośbę fundacji „Dziecięca Fantazja”, zespół kierowany przez mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego z Wydziału Cybernetyki  skonstruował urządzenie, którego nikt nie produkuje i nie chciał zrobić pojedynczego egzemplarza na próbę pobicia światowego rekordu Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach podczas imprezy charytatywnej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Wczoraj, 19 stycznia br., na lodowisku Stadionu Narodowego próba zakończyła się sukcesem, a urządzenie spisało się znakomicie.

Cześć, mam na imię Olivia i mam 11 lat. Urodziłam się w Polsce, ale obecnie mieszkam w Halifaxsie w Nowej Szkocji (Kanada).

19 stycznia przylecę do Warszawy i spróbuję pobić Światowy Rekord Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach! Obecny rekord, który został ustanowiony w 2006 roku, należy do 26-letniej rosyjskiej łyżwiarki Natalii Kanonnikovej i wynosi 308 obrotów na minutę. Zrobię wszystko aby go POBIĆ! - napisała na swojej stronie internetowej Olivia Rybicka – Oliver, która w ten sposób chciała pomóc chorym dzieciom w Polsce.

Kocham jazdę figurową i ciężko pracuję żeby osiągnąć zamierzony cel. Kocham też pomagać innym, dlatego podejmując próbę pobicia rekordu Guinnessa, pragnę w ten sposób zebrać fundusze na rzecz podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.” – czytamy dalej.

Z technicznego punktu widzenia rzecz polegała jednak na tym, że ilość obrotów trzeba było zmierzyć, by określić czy rekord został pobity czy nie.

Po kilku miesiącach poszukiwań i dziesiątkach telefonów prezes Zarządu Fundacji była załamana. Wszędzie słyszała – to niemożliwe, nie mamy, nie możemy itp.  Dobre chęci Olivii i cel imprezy zawisły na przysłowiowym włosku.  I wtedy ze swoim problemem postanowiła zadzwonić do Wojskowej Akademii Technicznej. Trudno opisać jej radość, gdy usłyszała – „Zrobimy. Nie ma sprawy. To będzie nasza cegiełka dla chorych dzieci”. I taka była geneza powstania aplikacji mobilnej i urządzenia SpinRecorder /widocznego na zdjęciach/ którego twórcami są;

  • mjr dr inż. Mariusz Chmielewski z Wydziału Cybernetyki,
  • inż. Konrad Bosiek - V rok Wydział Cybernetyki,
  • inż. Bartosz Pawłowski - V rok Wydział Cybernetyki,
  • pchor. inż. Krzysztof Jakubowski - V rok Wydział Elektroniki.

W czasie imprezy Olivia miała na plecach przymocowany sensor urządzenia, a ilość obrotów była wyświetlana na ….. ekranie smartfonu. REKORD ZOSTAŁ POBITY. Od 19 stycznia br. wynosi 342 obroty/min.

W składzie sędziowskim oceniającym próbę obok przedstawiciela Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, trenera z Kanady i jurora technicznego zadebiutował mjr Chmielewski.

Po zakończonej próbie rekord został ogłoszony oficjalnie. Zaraz po tym organizatorzy serdecznie podziękowali Wojskowej Akademii Technicznej „za ogromny wkład w organizację bicia rekordu”. Podkreślili też, że bez udziału WAT impreza by się nie odbyła. „To była chwila” – powiedział później mjr M. Chmielewski – „ która w zgodnej opinii całego zespołu wynagrodziła nam cały trud włożony w kilkutygodniowe opracowanie, przetestowanie i wykorzystanie aplikacji i urządzenia. A najważniejsze, że pośrednio mogliśmy pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom zrealizować ich marzenia”. To cieszy najbardziej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail