Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Kolejne podium w finałach krajowych konkursu Microsoft ImagineCup
Autor: Mariusz Chmielewski   
17.04.2015.

W dniach 8-9 kwietnia po raz kolejny odbyły się finały krajowe największego technologicznego konkursu innowacji Microsoft Imagine Cup 2015. Tradycją już jest, że zespoły kierowane przez naukowców z naszego Instytutu osiągają wysokie lokaty. W tym roku zespołom kierowanym przez mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego udało sie uzyskać 2 i 4 miejsca w kraju.

Do tegorocznych finałów krajowych spośród 3 startujących drużyn z naszej Uczelni zakwalifikowano do finałów dwa zespoły.

W kategorii WORLD CITIZENSHIP - Science Sergeants; drużyna zgłosiła do konkursu projekt iSULIN, który jest biosensorycznym systemem dla diabetyków. Pozwala on skutecznie monitorować stan zdrowia chorych wykorzystując pierwszy komercyjnie dostępny sensor (SmartWatch), który bezinwazyjnie mierzy poziom glukozy we krwi. iSULIN to poręczny, przenośny biosensor, współpracujący z dedykowaną aplikacją mobilną umożliwiającą ciągły monitoring i nadzór chorego. Pomiary wykonywane są na nadgarstku pacjenta lub z opuszka palca oraz zbierane, przetwarzane i zapisywane przez aplikację. System umożliwia również współdzielenie tych danych w chmurze w czasie rzeczywistym tak, aby lekarze prowadzący mieli wgląd w stan zdrowia swoich pacjentów. Aplikacja rekomenduje również odpowiednią dietę oraz umożliwia kontakt z personelem medycznym. Zespół w składzie: sierż. pchor. inż. Damian Frąszczak, sierż. pchor. inż. Ernest Szczepaniak, sierż. pchor. inż. Dawid Bugajewski, st. szer. pchor. inż. Krzysztof Jakubowski, mjr dr inż. Mariusz Chmielewski (opiekun naukowy).

W kategorii GAMES - GuARds; drużyna zgłosiła projekt F.A.R.M. (Fancy Augmented Reality Machines) - jest to innowacyjna edukacyjna gra na telefony i tablety, która pozwala poznać tajniki inżynierii. Celem gry jest interaktywne budowanie i zagłębienie się w działanie różnych mechanizmów. Korzystając z technologii rozszerzonej rzeczywistości, gracz buduje, używając specjalnych kart, układy i urządzenia. Jednym z najważniejszych aspektów gry jest konstrukcja wirtualnych urządzeń z wykorzystaniem realnych kart, na których generowane są obiekty 3D (części urządzeń). W ten sposób gracz poznaje, na jakiej zasadzie funkcjonują otaczające go urządzenia i jakie mechanizmy nimi sterują. Ta najnowsza technologia może być wykorzystywana w wielu dziedzinach do wsparcia użytkowników w szkoleniu i wykonywaniu skomplikowanych czynności. Zespół w składzie: Paweł PiotrowskiJarosław RoszczewskiMichał PopieluchPrzemysław RegulskiIlona Paziewska, mjr dr inż. Mariusz Chmielewski (opiekun naukowy).

Po pierwszym dniu prezentacji finałowych, każda z drużyn miała możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania wraz z jego demonstracją przed kilkuosobową komisją oraz przedstawicielami konferencji firm startupowych. Zaprezentowane materiały zostały przygotowane na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i graficznym oraz prezentowane w języku angielskim, co dodatkowo wymuszało ogrom pracy i przygotowań. Oba zespoły zademonstrowały w pełni działające systemy i urządzenia, co dodatkowo zwiększyło walory prezentacyjne rozwiązań. Drugiego dnia finałów wyłoniono ścisłe finałowe pary zespołów walczące o I i II miejsca w swoich kategoriach. Dodatkowo aplikacja iSULIN otrzymała nagrodę specjalną za najlepiej zaprojektowaną aplikację mobilną konkursu. Sędziowie z ASP oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego docenili przejrzystą i użyteczną formę aplikacji oraz stonowaną i profesjonalną kolorystykę współdziałającą z przeznaczeniem systemu. Firma Comarch, jeden z głównych sponsorów konkursu, ufundowała naszym studentom nagrodę w postaci miesięcznego płatnego stażu w Krakowie w siedzibie firmy Comarch, umożliwiając poznanie procesów produkcyjnych układów elektronicznych i systemów mobilnych. Fundator nagrody we własnym zakresie pracuje nad podobnymi rozwiązaniami biosensorycznymi i bardzo docenił innowacyjność oraz wkład naukowy w opracowane narzędzie do monitoringu chorych na cukrzycę. Po zaprezentowaniu szerokiej publiczności swojego rozwiązania Science Seargents otrzymali gromkie brawa oraz wiele pochlebnych komentarzy i opinii. Krajowe rozstrzygnięcia XIII edycji konkursu Imagine Cup dało naszym zespołom po raz kolejny miejsce na podium 2 (iSULIN) oraz 4 (F.A.R.M.) miejsce. Tak wysokie lokaty pozwoliły naszej Uczelni utrzymać I miejsce w rankingu uczelni krajowych.

Prezentację finałową projektu iSULIN można zobaczyć tutaj,  a projektu F.A.R.M - tutaj.

 

O tegorocznym konkursie ImagineCup

Polskie jury wyłoniło pięć najlepszych projektów w każdej z trzech kategorii konkursowych: Gry (Games), Innowacje (Innovation) oraz Projekty społeczne (World Citizenship), które w dwu dniowych finałach zaprezentowały swoje rozwiązania oraz koncepcję biznesową wdrożenia ich w życie. W tegorocznej edycji najliczniejszą reprezentację w finale miały warszawskie uczelnie, których studenci znaleźli się w aż czterech drużynach. W tegorocznym konkursie Imagine Cup 2015 wyjątkową wagę przyłożono do biznesowego aspektu projektów – wymagając od drużyn przemyślanych strategii wytworzenia, wdrożenia i sprzedaży opracowanych rozwiązań. Wszystkie zespoły już na początku przygody z konkursem wzięły udział w szkoleniach z zakresu opracowania strategii komercjalizacji projektu. Finaliści uzyskali także szansę biznesowego wsparcia swoich rozwiązań przez fundusz inwestycyjny Zernike Meta Ventures. Imagine Cup jest największym i najbardziej rozpoznawanym na świecie konkursem technologicznym. Angażuje studentów i pracowników naukowych, którzy nie boją się przekuwać swojej kreatywności w realne rozwiązania technologiczne. W dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal 2 miliony studentów ze 190 krajów! Fakty te demonstrują rozmach, z jakim zmierzają się wszystkie finałowe zespoły. Laureaci pierwszych miejsc w każdej z kategorii będą reprezentować Polskę w półfinałach światowych. Wyłonione w finale drużyny powalczą o najwyższe miejsca w finałach światowych – odbywających się w siedzibie firmy Microsoft w Seattle.

 

1.
clipboard01.jpg
2.
clipboard02.jpg
3.
clipboard03.jpg
4.
clipboard04.jpg
5.
clipboard05.jpg
6.
clipboard06.jpg
7.
clipboard07.jpg
8.
clipboard08.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail