Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Brussels Innova 2015
Autor: Kamil Kaczyński   
08.12.2015.
dscn3078.jpg

           Transfer technologii i wdrażanie postępu, to główna idea tegorocznej edycji Światowych Targów „BRUSSELS INNOVA 2015”, które zakończyły się 21 listopada.  Na Targach swoje osiągnięcia zaprezentowały delegacje pochodzące z 15 krajów świata, w tym także z Polski.

 

Polscy wystawcy zademonstrowali w sumie 71 wynalazków, a patronat nad polskim pawilonem sprawował Jego Ekscelencja Ambasador RP w Królestwie Belgii Artur Harazim oraz Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych Leszek Rafalski.  Zaprezentowane rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin, m.in. ekologii, medycyny, bezpieczeństwa, lotnictwa, przemysłu samochodowego i transportu, metalurgii, włókiennictwa, maszyn i urządzeń, chemii, mechaniki, inżynierii, elektroniki, rolnictwa i żywności, energetyki, informatyki. Stopień zaawansowania przedstawianych projektów był różny, od zaawansowanych, przez wdrożenia pilotażowe, aż do tych, które są już gotowe do przemysłowych wdrożeń czy też do szerokiej komercjalizacji. Na Targach znalazły się także stoiska promocyjne Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Wschodniej oraz Województwa Łódzkiego. 

Wszystkie zaprezentowane przedsięwzięcia brały udział w konkursie wynalazków EUREKA Targów BRUSSELS INNOVA, w ramach którego przyznane zostały nagrody oraz wyróżnienia. 

Na takiej imprezie naukowej nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wojskowej Akademii Technicznej, która w tym roku reprezentowana była przez pracowników Wydziału Cybernetyki, Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa oraz Wydziału Elektroniki. Srebrnym medalem wyróżniono Wielofunkcyjny system pomiarowy do precyzyjnej metrologii czasu i częstotliwości stworzony przez dr. hab. inż. Ryszarda Szpleta, dr. inż. Zbigniewa Jachnę, mgr. inż. Krzysztofa Różyca, mgr. inż. Pawła Kwiatkowskiego, dr. inż. Tadeusza Sondeja, mgr. inż. Marka Sawickiego. Złotym medalem jury uhonorowało iSulin czyli mobilny system sensoryczny i bezinwazyjną metodę monitorowania zdrowia diabetyków wykorzystującą wielowidmową fotopletyzmografię, którego twórcami są mjr dr inż. Mariusz Chmielewski, ppor. mgr inż. Damian Frąszczak, ppor. mgr inż. Ernest Szczepaniak, ppor. mgr inż. Krzysztof Jakubowski, ppor. mgr inż. Dawid Bugajewski. Złoty medal wraz z nagrodą specjalną przyznano Przetwornicy DC-DC z zaimplementowanym algorytmem MPPT dedykowaną do zastosowań w fotowoltaice stworzoną przez mgr. inż. Kamila Kutkowskiego i dr inż. Jana Szczurko.

            Brussels Innova to doskonała okazja do wyróżnienia wybitnych osobistości ze świata nauki i techniki za ich dorobek i dokonania. 20 listopada w Urzędzie Komunalnym Saint-Josse-ten-Noode odbyła się ceremonia dekoracji, podczas której Burmistrz Brukseli wręczył zaproszonym gościom odznaczenia. Wśród wielu znakomitości znalazł się  Dziekan Wydziału Cybernetyki, prof. dr hab. n.mat. inż. Jerzy August Gawinecki, który w uznaniu zasług został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Wynalazczości Królestwa Belgii.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym wynalazcom i życzymy wielu wpsaniałych sukcesów w przyszłości.

1.
20151120-st-josse-0029_web.jpg
2.
_dsc5865.jpg
3.
_dsc6214.jpg
4.
_dsc6336.jpg
5.
dscn3067.jpg
6.
dscn3078.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail