Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


HISTORYCZNY SUKCES TRÓJBOISTÓW Z KU AZS WAT i WCY
Autor: Paweł Kawalerski   
19.05.2016.
20160515_150902.jpg

W dniach 13-15 maja br. zawodnicy Sekcji Trójboju Siłowego KU AZS WAT, pod opieką trenera mgra Waldemara Stangreta, wzięli udział w AMP w Trójboju Siłowym. Drugi raz z rzędu gospodarzem zawodów był KU AZS Uniwersytetu Śląskiego. Najlepszą uczelnią w klasyfikacji generalnej okazała się Wojskowa Akademia Techniczna, która po raz pierwszy w historii uczelni zdobyła złoto w klasyfikacji generalnej AMP. Trzeba dodać, że do sukcesu przyczynili się również studenci z WCY – Piotr Sadowski, szer. pchor. Grzegorz Krzemiński oraz doktorant mgr Paweł Kawalerski.

        W zawodach wzięło udział 224 zawodników i 21 zawodniczek z 45 uczelni w Polsce.  Dodatkowo po raz pierwszy rozegrane zostały zawody o Puchar Zarządu Głównego AZS w Trójboju Siłowym Kobiet. Z sekcji KU AZS WAT w Pucharze wystartowała st. kpr. pchor. Magdalena Serdyńska w kategorii wagowej 57 kg. W przysiadzie zaliczyła trzy podejścia, osiągając najlepszy wyniki 80 kg. W wyciskaniu leżąc osiągnęła wynik 37,5 kg, po spalonym ostatnim podejściu na ciężarze 40 kg. Natomiast w trzecim boju tj. martwym ciągu, Magda zaliczyła trzy podejścia z końcowym wynikiem 95 kg. Wynik osiągnięty w trójboju zapewnił jej brązowy medal. Warto podkreślić, że Magda dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportami siłowymi, a start w Pucharze był jej pierwszym krokiem w zawodach. Jednakże na podstawie tegoż startu oraz podejścia do treningu, można prognozować pozytywny rozwój jej kariery w trójboju siłowym.

W kategorii wagowej 66 kg pierwszego dnia zawodów wystartował szer. pchor. Grzegorz Krzemiński. Jego najlepsze wyniki osiągnięte podczas startu to: przysiad 140 kg, wyciskanie leżąc 110 kg oraz martwy ciąg 170 kg. Uzyskany rezultat w trójboju to 420 kg, który pozwolił na zajęcie II miejsce w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych oraz VII miejsca w klasyfikacji generalnej. Był to pierwszy start tego zawodnika w AMP.

        W kategorii 74 kg wystartował sierż. pchor. Daniel Ilczyszyn, doświadczony i utytułowany zawodnik sekcji, zdobywając po zaciętej walce I miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w typie uczelni. Daniel osiągnął wynik w przysiadzie  215 kg, w wyciskaniu leżąc 147,5 kg oraz w martwym ciągu 257,5 kg (rekord akademicki). Łączny wynik z trzech bojów tj. 620 kg świadczy o wielkim potencjale tegoż zawodnika.

        W tym samym dniu swój debiut w startach w AMP miał Piotr Skrobek, który rywalizował  w kategorii 83 kg. Po trzech zaliczonych podejściach w przysiadzie, Piotr wywalczył swój najlepszy wynik życiowy 205 kg. W wyciskaniu leżąc uzyskał wynik 127,5 kg w trzecim podejściu, po spalonym drugim boju na takim samym ciężarze.  W martwym ciągu najlepszy wynik jego startu to 220 kg. Uzyskany rezultat w trójboju 552,5 kg pozwolił na zdobycie II miejsca w typie uczelni.

        Jako ostatni tego dnia w godzinach wieczornych w kategorii 93 kg rywalizował kpr. pchor. Mateusz Czechyra, który pomimo niepełnej dyspozycji zdrowotnej, pokazał ogromną siłę woli i hart ducha podczas swojego startu. W konsekwencji zdobył III miejsce w klasyfikacji generalnej oraz II miejsce w typie uczelni. W swoich najlepszych podejściach Mateusz osiągnął kolejno: 260 kg w przysiadzie, 170 kg w wyciskaniu leżąc (rekord życiowy na zawodach) oraz niewiele brakowało, aby wyrównał swój rekord w martwym ciągu 290 kg w trzecim podejściu. Pozostał zatem wynik z drugiego zaliczonego boju z ciężarem 280 kg. Łączny jego wynik w trójboju to 710 kg i jest niewiele gorszy od najlepszego wyniku życiowego, bo raptem tylko o 7,5 kg.

        W niedzielę w kategorii 105 kg startowało dwóch zawodników z sekcji KU AZS WAT. Jako pierwszy swoje podejścia rozpoczął Marcin Bogacki, który niedawno dołączył do drużyny, lecz z pewnością jego start należy uznać za udany i rokujący na lepsze rezultaty w przyszłych zawodach. W przysiadzie osiągnął założony przez siebie maksymalny wynik z ciężarem 230 kg, w wyciskaniu leżąc w drugim podejściu zaliczył najlepszy swój wynik tych zawodów 160 kg. W trzecim boju zaliczył trzy podejścia i zakończył bój z wynikiem 240 kg. Łącznie zaliczone podejścia w trójboju dały wynik 630 kg, który pozwolił na zajęcie przez zawodnika III miejsca w typie uczelni społeczno-przyrodniczych.

        Drugi zawodnik w kategorii 105 kg – Paweł Kawalerski, zaliczył udany start w AMP i ustanowił swoje nowe rekordy życiowe podczas tych zawodów. W przysiadzie zaliczył 280 kg w trzecim podejściu, w wyciskaniu leżąc 175 kg oraz w martwym ciągu 265 kg. Razem w trójboju zaliczone podejścia dały wynik 720 kg, który wystarczył na zajęcia II miejsca w typie uczelni i IV miejsca w klasyfikacji generalnej (różnica 2,5 kg z wynikiem trzeciego zawodnika).

        Jako ostatni zawodnik mistrzowskiego zespołu na podium wyszedł Piotr Sadowski, który startował w kategorii 120 kg. Najlepszy junior i trzeci wśród seniorów trójboista w Polsce osiągnął po raz kolejny najlepszy wynik podczas tychże AMP, wygrywając również w klasyfikacji Wilks'a oraz po raz trzeci z rzędu zdobywając I miejsce w klasyfikacji generalnej i typie uczelni. Ustanowił również akademickie rekordy Polski we wszystkich konkurencjach: przysiad 330 kg, wyciskanie leżąc 215 kg, martwy ciąg 315 kg. Łącznie w trójboju osiągnął rekordowy wynik 860 kg. Wynik ten niewątpliwie świadczy o wielkiej klasie tego zawodnika.

          Trójbój siłowy to sport wymagający cierpliwości i systematyczności, a przede wszystkim właściwie zaplanowanego oraz przemyślanego treningu. Dlatego podczas cyklu treningowego i zwłaszcza bezpośredniego przygotowania startowego, bardzo ważne jest wsparcie trenera, który potrafi poprowadzić swoich zawodników w odpowiednim kierunku. Sekcja Trójboju Siłowego WAT niewątpliwe potrafi łączyć talent, chęci i zapał zawodników z wiedzą i doświadczeniem trenera, co przynosi pozytywny skutek w postaci sukcesów na terenie Polski, lecz również na arenie międzynarodowej. Miejmy nadzieje, że wskazane przyczyny pozwolą na kolejne zwycięstwa, a kolejny sprawdzian dla czołówki sekcji już niebawem, czyli Mistrzostwa Świata TSK federacji IPF w Texasie, które odbędą się w dniach 19-26 czerwca 2016 r.
1.
20160515_150902.jpg
2.
20160515_152112.jpg
3.
dscn1267.jpg
4.
dscn1273.jpg
5.
dscn1317.jpg
6.
dscn1410.jpg
7.
dscn1457.jpg
8.
dscn1490.jpg
9.
dscn1499.jpg
10.
dscn1512.jpg
11.
dscn1520.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail