Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Wizyta KNBN WAT na Lotnisku Chopina
Autor: Mariusz Strojek   
09.11.2016.
4.jpg

W dniu 26.10.2016 członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT złożyli wizytę w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Okęcie znajdującej się na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Na początku spotkania oficerowie Straży Granicznej przytoczyli wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do utworzenia kontroli bezpieczeństwa na lotniskach oraz przedstawili rolę i zadania Straży Granicznej na lotniczych przejściach granicznych. Studenci mieli okazję zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa jakie obowiązują na lotnisku, jak również z urządzeniami używanymi do przeprowadzania kontroli bagażu podróżnego.

 

Pracownicy oddziału opowiadali o charakterze służby, wytłumaczyli studentom jaki wpływ ma ich praca na bezpieczeństwo podróżnych oraz przekazali jakimi cechami powinien wykazywać się dobry pracownik kontroli bezpieczeństwa. Następnym punktem spotkania było zapoznanie się ze strukturą lotniska, procedurami jakie obowiązują podróżnych wsiadających i wysiadających z samolotu oraz jakie kroki są podejmowane wobec podróżujących próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Po omówieniu procedur przekraczania granicy lotniczej mieliśmy możliwość spotkania się z oddziałem specjalnym Straży Granicznej. Oficerowie tego oddziału opowiedzieli nam o swoich zadaniach i postępowaniu wobec agresywnych podróżnych, jak i w przypadku pozostawienia bagażu przez podróżnego.Zademonstrowali także sprzęt jakim dysponują oraz przytoczyli przykładyciekawych przypadków jakie przydarzyły im się na służbie.

Ostatnią częścią wizyty było spotkanie z oficerem-opiekunem i jego psem, który został przeszkolony do poszukiwania materiałów wybuchowych. Oficer opowiedział nam jak przebiega szkolenie psa oraz zademonstrował jego możliwości w lokalizowaniu materiałów wybuchowych. Na tym zakończyła się nasza wizyta w Placówce Straży Granicznej Warszawa- Okęcie na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Dowiedzieliśmy się na czym polega służba oficera Straży Granicznej oraz zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy na lotnisku. Zainteresowani dowiedzieli się również jak wygląda proces rekrutacji do Straży Granicznej oraz jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać oficerem Straży Granicznej.

Za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie nam wizyty na warszawskim lotnisku serdecznie dziękujemy Panu st. chor. SG Grzegorzowi Głuchowskiemu. 

 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail