Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Wizyta KNBN w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Autor: Joanna Koperek   
04.12.2016.
1345174884.jpg

W dniu 09.11.2016 przedstawiciele Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego odwiedzili Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie. Po przejściu przez punkt kontrolny zostali zaproszeni do sali wideokonferencyjnej, gdzie powitali ich zastępca dyrektora Marka Kubiaka: pana Krzysztofa Malesę - specjalistę w dziedzinie zarządzania informacją - i pana Grzegorza Świszcza – specjalistę w dziedzinie zarządzania kryzysowego, infrastruktury krytycznej oraz przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym. W powitaniu brali udział także pracownicy poszczególnych sekcji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – Centrum Operacyjno-Analitycznego, Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania, Wydziału Współpracy Międzynarodowej oraz Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej.

 

Uczestnicy wizyty mieli możliwość zapoznać się ze strukturą organizacyjną jak i dokładnym zakresem obowiązków zarówno całego Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, jak i poszczególnych komórek organizacyjnych i wydziałów. Z początku ogólnych informacji na temat ten dostarczyli im panowie Malesa i Świszcz, wyjaśniając komu jednostka ta podlega i kogo obsługuje. Ponadto panowie zaprezentowali wyjaśnienie, czym jest dokładnie zarządzanie kryzysowe i jakie działania z nim związane leżą w gestii Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Przedstawiono również jak wygląda współpraca Centrum jako ciała opiniodawczo-doradczego z innymi urzędami i jednostkami państwowymi i współpraca na poziomie międzynarodowym, szczególnie z NATO i Unią Europejską w zakresie zarządzania kryzysowego. Przedstawiono także strategiczne dokumenty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, opowiedziano na czym polega analiza przypadku, przy czym posługiwano się przykładami pożaru Mostu Łazienkowskiego, atakiem terrorystycznym w Tunezji i rządowej pomocy humanitarnej dla Nepalu. Następnie głos zabrali kolejno pracownicy Centrum Operacyjno-Analitycznego, Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania, Wydziału Współpracy Międzynarodowej, Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej oraz Wydziału Współpracy Międzynarodowej. Dzięki nim uczestnicy mieli okazję poznać szczegółowe zadania każdej z sekcji, przebieg procesów informacyjno-decyzyjnych wewnątrz i na zewnątrz organizacjina czym dokładnie polega planowanie i ocena ryzyka, co można rozumieć przez infrastrukturę krytyczną, jak i dla kogo są organizowane szkolenia przez Centrum, ale także jak wygląda praca w jednostce, w jakiej odbywa się atmosferze oraz w jaki sposób przebiega proces rekrutacji.

Po krótkim oprowadzeniu po części budynku należącego do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i kilku dodatkowych pytaniach zadanych pracownikom przez studentów wizyta zakończyła się. Na koniec każdy z członków otrzymał drobny upominek od prowadzących spotkanie pracownikówDzięki wizycie udało się poszerzyć wiedzę dotyczącą przede wszystkim w jaki sposób Centrum zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem państwa w jego granicach. Koło serdecznie dziękuje organizatorom za szansę poznania z innej strony pracy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz zrozumienia, jak ważną rolę spełnia ta instytucja w życiu zarówno całego społeczeństwa Rzeczypospolitej, jak i indywidualnych osób. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail