Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Microsoft Imagine Cup'2017 - 2 projekty z WCY WAT: Elephant oraz Manify w finałach krajowych!
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
22.03.2017.
IMG001.jpg

 

W dniach 18. i 19. marca w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbył się Demo Day, na którym prezentowały się zespoły z całej Polski w ramach półfinałów ogołnopolskich konkursu Microsoft Imagine Cup'2017. Dwa projekty z Wydziału Cybernetyki WAT: Elephant oraz Manify - zakwalifikowały się do finałów krajowych konkursu Imagine Cup 2017 reprezentując naszą uczelnie i konkurując o możliwość startu w finałach światowych. Opiekunami naukowymi (mentorami) obu zespołów byli nauczyciele z Instytutu Systemów Informatycznych:

1. zespół Idea Hunter realizujący projekt Elephant w składzie: Magdalena Lebiedziewicz, Bartosz Dudziński, Paweł Pieczonka, mentor: mjr dr inż. Mariusz Chmielewski;
2. zespół SOS realizujący projekt Manify w składzie: sierż. pchor. Mateusz Dendara, sierż. pchor. Kamil Małysz, sierż. pchor. Piotr Szczepańczyk, mentor: mjr dr inż. Rafał Kasprzyk.

Każda drużyna miała za zadanie w ciagu 10 minut przedstawić kluczowe aspekty swojego projektu oraz odpowiedzieć na postawione pytania demonstrując swoje rozwiązanie. Po prezentacji projektów konkursowych, zostało wyłonionych po 5 najlepszych drużyn w kategoriach Gry, Projekty Społeczne oraz Projekty Innowacyjne (łącznie 15 projektów).    


Elephant to projekt textronicznego ubranka niemowlęcego dla dzieci w wieku 0. - 24. miesiąca życia monitorującego funkcje życiowe dziecka oraz stymulującego je do prawidłowego rozwoju układu mięśniowego. Prototyp zakłada zintegrowanie przygotowanej autorskiej elektroniki odpowiedzialnej za: pomiar temperatury i potliwości ciała, aktywności mięśniowej i oddechowej oraz funkcji serca. Zbierane dane przetwarzane są do informacji medycznej o stanie zdrowia niemowlaka i w przypadku wykrycia niepożądanych sytuacji zdrowotnych, natychmiastowe informowanie Rodzica/Opiekuna o ich wystąpieniu. Przygotowane algorytmy analityczne są w stanie, oprócz podstawowych schorzeń i infekcji, wykrywać nieprawidłowości rozwojowe dzieci wynikające z różnych czynników ryzyka. Celem projektu jest monitoring dzieci i przeciwdziałanie wypadkom wystąpienia bezdechu sennego oraz innych nieprawidłowościach w rozwoju motorycznym dziecka. Ponadto ubranko biomedyczne ma za zadanie monitorowanie podstawowych funkcji serca i układu oddechowego działając jak anioł stróż naszych pociech. Ubranko nie tylko monitoruje, ale dodatkowo wykorzystuje miniaturowe wibratorki do stymulacji oddechu oraz usprawnienia procesów rozwoju lub rehabilitacji dziecka poprzez rozluźnienie odpowiednich partii ciała. Te oraz wiele innych zaawansowanych opcji wspierających rodziców dostępne są z łatwej i przejrzystej aplikacji mobilnej dostępnej na wszystkie platformy mobilne. Aby wzbogacić produkt zaprojektowano również zestaw maskotek i przystawek do ubranka pozwalających na nasłuchiwanie dziecka oraz emisję dźwięków bicia serca, które maja za zadanie uspokoić niemowlaka.


Manify to projekt, który umożliwi efektywną współpracę między właściwymi służbami, organizacjami i użytkownikami końcowymi w przypadku zdarzeń skutkujących zagrożeniami życia i zdrowia ludzi. Dotychczas, standardowym schematem komunikowania jest przesyłanie informacji pomiędzy uczestnikami incydentu/wydarzenia, a centrum odpowiedzialnym za gromadzenie danych i ich przetwarzanie. W przypadku sytuacji o dużej dynamice, istotnym jest jednak umożliwienie komunikowania się również bezpośrednio pomiędzy uczestnikami incydentu i osobami będącymi bezpośrednio w najbliższym otoczeniu, co może istotni skrócić czas oczekiwania na pomoc. Co więcej, w przypadku dużego zagęszczenia osób na pewnym obszarze, z czym mamy do czynienia podczas imprez masowych oraz sytuacji kryzysowych, istnieje wysokie ryzyko przeciążenia sieci komórkowej. W konsekwencji powiadomienie służb lub innych osób w najbliższym otoczeniu o niebezpieczeństwie staje się wówczas niemożliwe lub istotnie utrudnione. Wyróżniającą zaletą platformy Manify będzie możliwość utrzymania komunikacji w sytuacji braku sygnału GSM, poprzez tworzenie sieci ad-hoc bezpośrednich połączeń między urządzeniami mobilnymi z zainstalowaną aplikacją Manify.


Najnowsze informacje na stronie Instytutu Systemów Informatycznych:

http://isi.wat.edu.pl/pl/aktualnosci/marzec-2017/dwie-druzyny-studentow-w-finalach-krajowych-microsoft-imagine-cup-2017

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach krajowych!


1.
IMG001.jpg
2.
IMG002.jpg
3.
IMG003.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail