Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Spektakularny sukces Zespołu z Wydziału Cybernetyki w konkursie NATO Hackathon 2018
Redaktor: Administrator   
26.03.2018.

screenshot_2018-03-26_11-32-02.jpgZespół z Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej startujący w tegorocznej edycji konkursu NATO TIDE Hackathon (http://www.act.nato.int/ea-hackathon),organizowanego przez NATO Supreme Allied Command Transformation (SACT) zaprezentował specjalizowaną aplikację SAME – Situation Awareness Mobile Environment, za którą otrzymał I miejsce w kategorii Coding Challenge.

W skład zespołu Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej wchodzili: por. mgr inż. Marcin Kukiełka (asystent n-d), sierż. pchor. inż. Tomasz Gutowski oraz sierż. pchor. inż. Paweł Pieczonka (podchorążowie V roku). Opiekunem naukowym projektu jest ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski.

Czytaj całość
 
Prototyp UAVSIM - zastosowanie symulacji wirtualnej w szkoleniu operatorów BSP
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
22.02.2018.

img1.jpg W ramach prac realizowanych w Instytucie Systemów Informatycznych związanych z zastosowaniami symulacji wirtualnej do szkolenia służb i wojsk opracowany został prototyp stanowiska szkoleniowego UAVSIM (stacja sterowania) dla bezzałogowego statku powietrznego (BSP) klasy mini.


Prototyp wykorzystuje programowalne środowisko symulacji wirtualnej do odtwarzania zachowania się wirtualnego BSP z zastosowaniem fizycznej stacji sterowania. Wirtualny model BSP odwzorowuje model lotu uwzględniający parametry taktyczno-techniczne BSP oraz oddziaływania środowiska na parametry lotu. Środowisko symulacji wirtualnej jest także źródłem wirtualnego sygnału wizyjnego, który odwzorowuje działania rzeczywistej kamery zamontowanej w zasobniku BSP.

Czytaj całość
 
RMN 2018
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
19.02.2018.

RMN2018V.jpg KONKURS NA FINANSOWANIE PRAC BADAWCZYCH SŁUŻĄCYCH ROZWOJOWI MŁODYCH NAUKOWCÓW, W TYM DOKTORANTÓW WYDZIAŁU CYBERNETYKI WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ W 2018 ROKU

Wnioski o przyznanie dotacji na finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich mogą składać asystenci, adiunkci oraz doktoranci Wydziału Cybernetyki, którzy nie ukończyli 35 roku życia.

Wnioski należy składać do dnia 19.03.2018 r. do sekretariatu Prodziekana ds. naukowych, do  P. Agnieszki Mordel (p. 263/bud. 100). Wersję elektroniczną dokumentu należy przesłać na adres: agnieszka.mordel@wat.edu.pl.

Czytaj całość
 
Certyfikat KAUT dla kierunku "informatyka"
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
18.02.2018.

certyfikatKAUT.jpg W dniu 15.02.2018 r. Dziekan Wydziału Cybernetyki uczestniczył w posiedzeniu Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT). W posiedzeniu, które odbywało się w sali senatu Akademii Górniczo- Hutniczej, uczestniczył Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka. W trakcie posiedzenia przewodniczący KAUT, prof. dr hab. inż. Bohdan Macukow wręczył Dziekanowi Certyfikat KAUT dla kierunku „Informatyka” na lata 2017-2023 oraz certyfikat EUROPEAN-ACCREDITED ENGINEERING BACHELOR DEGREE PROGRAMME dla studiów I stopnia i EUROPEAN-ACCREDITED ENGINEERING MASTER DEGREE PROGRAMME dla studiów II stopnia.

Czytaj całość
 
Kurs szkolenia załóg wozów bojowych z wykorzystaniem symulacji wirtualnej
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
13.02.2018.

IMG005.jpg W dniach 29.01-9.02.2018 odbyła się w Instytucie Systemów Informatycznych pierwsza edycja kursu specjalistycznego pn. „Kurs szkolenia załóg wozów bojowych z wykorzystaniem symulacji wirtualnej”. Kurs realizowany był w ramach postanowień Decyzji Nr 420/MON Ministra Obrony Narodowej z 12 września 2008 r. w sprawie wprowadzenia w SZ RP systemu doskonalenia zawodowego żołnierzy zawodowych. Gestorem kursu jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.


Zajęcia odbywały się w specjalistycznym laboratorium w którym do dyspozycji szkolonych przygotowano zestawy komputerowe z oprogramowaniem. Zaplecze technologiczne do prowadzenia tego typu kursów budowane jest od wielu lat i obecnie Instytut posiada unikatowy w skali kraju zestaw sprzętu i oprogramowania ukierunkowany na zaawansowane zastosowania symulacji wirtualnej. Kurs ukierunkowany jest na szkoleniu załóg wozów bojowych różnego typu z zastosowaniem symulatora wirtualnego VBS3, który jest już standardowym narzędziem w ramach ćwiczeń prowadzonych w strukturach NATO.

Czytaj całość
 
Sukces naszych studentów w ramach ImagineCup 2018
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
16.01.2018.

IMG01.jpg 13.01.2018 r. w ramach tegorocznej edycji ImagineCup 2018 odbył się Microsoft Imagine Hack. Zasady 24-godzinnego konkursu programistycznego dla studentów obejmowały opracowanie własnego pomysłu i rozwiązania z wykorzystaniem wymaganych kategorii rozwiązań technologicznych firmy Microsoft.
W hackatonie udział brały drużyny z całej Polski i z zagranicy. Konkurs odbywał się jednocześnie w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi.
W skład drużyny Code HussAR reprezentującej Wojskową Akademię Techniczną wchodzili: Patrycja Mirkowska (studentka kierunku Elektronika),  Patryk Ostrowski i Gabriela Zielińska (studenci kierunku Kryptologii i Cyberbezpieczeństwo), opiekunem naukowym i mentorem jest ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski.

Drużyna Code HussAR po uprzednich przygotowaniach pracowała przez pełne 22 godziny od 15:00 do 13:00 dnia następnego. O godzinie 13:00 rozpoczęły się prezentacje projektów i przygotowanych materiałów, wypracowanych podczas morderczego konkursu.

Czytaj całość
 
Kolejny sukces MANIFY
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
15.01.2018.

IMG03.jpg Na Międzynarodowych Targach Wynalazczości i Designu KIDY 2017, które odbyły się w Tajwanie w dniach 8-9 grudnia 2017r., Zespół z Instytutu Systemów Informatycznych w składzie ppor. mgr inż. Mateusz Dendera, ppor. mgr inż. Kamil Małysz, ppor. mgr inż. Piotr Szczepańczyk, pod kierunkiem ppłk. dr inż. Rafała Kasprzyka odniósł kolejny sukces zdobywając BRĄZOWY MEDAL oraz specjalne wyróżnienie SPECIAL HONOUR OF INNOVATION przyznane przez Toronto International Society of Innovation & Advanced Skills za system MANIFY.

Platforma Manify, umożliwia efektywną współpracę między właściwymi służbami, organizacjami i użytkownikami końcowymi. Wyróżniającą zaletą platformy Manify jest możliwość utrzymania komunikacji w sytuacji braku sygnału GSM, poprzez tworzenie sieci ad-hoc bezpośrednich połączeń między urządzeniami mobilnymi z zainstalowaną aplikacją Manify.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 288
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail