Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2017/18
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2017/18
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif

IV edycja konkursu "Seeds for the Future"
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
22.05.2017.
logo_seeds_0.png

Wystartowała IV edycja konkursu „Seeds for the Future” organizowanego przez firmę Huawei. Celem konkursu jest wyłonienie uzdolnionych studentów na uczelniach wyższych i zapewnienie im możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia w zakresie nowych technologii. Projekt prowadzony jest od 2008 roku (w Polsce od roku 2014) i obejmuje swoim zasięgiem 96 krajów, angażując 20 tys. studentów z ponad 280 uczelni świata.

Tegoroczna edycja  została po raz kolejny doceniona przez Ministerstwo Cyfryzacji, które objęło patronat honorowy nad konkursem. Ponadto, do grona partnerów wspierających wydarzenie dołączył instytut badawczy NASK, który objął nad programem patronat merytoryczny.
Podobnie jak w latach ubiegłych, najlepsze prace konkursowe zostaną uhonorowane warsztatami technologicznymi w siedzibie głównej firmy w Shenzhen oraz kulturoznawczym pobytem w Pekinie.

UWAGA! TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ WYDŁUŻONY DO 10.06.2017r.

Więcej na stronie Instytutu Systemów Informatycznych.
 
Letnia Akademia Accenture
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
22.05.2017.
laa_plakat_s.png
 
Spotkanie członków Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego z funkcjonariuszami ABW
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
18.05.2017.
Dnia 17 maja 2017 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowane przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego na Wydziale Cybernetyki razem z opiekunem Koła dr Wiesławem Śmiałkiem.
W spotkaniu wzięli udział studenci zarówno wojskowi, jak i cywilni wszystkich kierunków i lat studiów. W spotkaniu brał udział Zastępca Dziekana Wydziału Cybernetyki płk dr Jarosław Łazuka.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest jedną z pięciu służb specjalnych w Polsce, która powołana została do ochrony porządku konstytucyjnego państwa. Spotkanie ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej miało na celu przybliżenie zadań i roli ABW w systemie bezpieczeństwa państwa, a także zapoznanie z charakterystyką służby i procesem rekrutacyjnym.
Czytaj całość
 
III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorancko-Studencka
Autor: Oliver Balogh   
08.05.2017.
dsc_0014.jpg

     W dniu 27 kwietnia 2017 roku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorancko- Studencka pt. „Regionalny wymiar bezpieczeństwa międzynarodowego i narodowego: aspekt polityczny, ekonomiczny, wojskowy, społeczny i kulturowy” organizowana przez Instytut Organizacji i Zarządzania Wydziału Cybernetyki oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.

     Po uroczystym otwarciu konferencji przez dyrektora Instytutu Organizacji i Zarządzania prof. dr hab. inż Piotra Zaskórskiego oraz przez Prorektora ds. Naukowych prof. dr hab. inż. Krzysztof Czupryńskiego wykład wprowadzający wygłosił dr hab. inż Jerzy Zalewski prof. ndzw. WAT, kierownik studiów doktoranckich w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie na Wydziale Cybernetyki. Jest on jednym z prekursorów polskiej nauki o bezpieczeństwie grup dyspozycyjnych oraz autorem szeregu artykułów. Zasiada w radach naukowych i jest recenzentem w kilkunastu polskich czasopismach naukowych. Na konferencji wygłosił artykuł pt. "Bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej: dylematy polityczne i wojskowe".

Czytaj całość
 
VI miejsce reprezentacji Polski w największych i najbardziej skomplikowanych ćwiczeniach cyberobrony
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
04.05.2017.
lockedshields.png

 W dniach 25-28 kwietnia odbyła się kolejna edycja międzynarodowych ćwiczeń z zakresu cyberobrony pk. „Locked Shields 2017”. Wydarzenie to ma formę współzawodnictwa zespołowego w zabezpieczaniu dostarczonego przez organizatorów środowiska teleinformatycznego oraz późniejszym odpieraniu trwających dwa dni ataków cybernetycznych. Od kilku lat, niezmiennie, organizatorem tych ćwiczeń jest CCDCOE - Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO w Tallinie (NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence). Polskę reprezentował zespół złożony ze specjalistów wybranych z różnych instytucji: Ministerstwa Obrony Narodowej, Zespołu Informatycznego Reagowania Kryzysowego CERT Polska (Computer Emergency Response Team), CERT.GOV.PL, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, NASK, CWT Sił Powietrznych, ZZWT Gdynia oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Do składu zespołu reprezentującego Polskę, piąty raz z rzędu, został powołany pracownik Wydziału Cybernetyki pan mgr inż. Łukasz Skibniewski (ITA). Zwycięzcą został zespół reprezentujący Czechy, który wygrał również specjalną nagrodę za najbardziej oryginalny scenariusz dostarczenia złośliwego kodu do sieci przeciwnika, NCIRC okazał się najlepszy w ćwiczeniach ze stosowania prawa międzynarodowego, Niemcy z zakresu informatyki śledczej, a Brytyjczycy nie mieli sobie równych w komunikacji strategicznej.


Czytaj całość
 
Nasi studenci ponownie najlepsi w krajowych finałach konkursu Microsoft Imagine Cup
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
28.04.2017.
e.jpg

W tegorocznych krajowych finałach konkursu technologicznego firmy Microsoft Imagine Cup, które odbyły się 26-27.04.2017 w Warszawie, zespół z Wydziału Cybernetyki pod kierownictwem mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego znowu okazał się bezkonkurencyjny wygrywając finały.
Jak co roku zespoły z polskich uczelni wyższych i szkół średnich, współzawodniczyły ze sobą prezentując swoje innowacyjne rozwiązania i wynalazki w 4 kategoriach World Citizenship, Innovation, Games oraz Smart City.

Kilku etapowe rundy kwalifikacyjne pozwoliły dwóm zespołom Wojskowej Akademii Technicznej (IdeaHunters, Special Operations Squad) dostać się do ścisłej finałowej piątki kategorii World Citizenship. Po pierwszym dniu prezentacji opracowanych projektów i strategii ich wytwarzania, w czwartek o 10:30 wyłonione zostały ścisłe trójki zespołów mających prezentować swoje rozwiązanie na finałowej gali konkursu. Rozwiązanie Elephant opracowane przez zespół IdeaHunters (Magdalena Lebiedziewicz, sierż. pchor. inż. Paweł Pieczonka, Bartosz Dudziński, mjr dr inż. Mariusz Chmielewski), za swoje rozwiązanie Elephant inteligentnego ubranka biomedycznego dla niemowląt i aplikacji mobilnej wspierającej diagnostykę oraz nadzór i terapię schorzeń, zajęli I w prestiżowej kategorii World Citizenship kwalifikując się do kolejnej rundy światowej konkursu ImagineCup. 


Czytaj całość
 
Sukces dwóch naszych drużyn w konkursie Cyber 9/12 Student Challenge
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
25.04.2017.
cyber9_12.jpg

W dniach 20-21.04.2017 w Genewie po raz trzeci odbyły się finały międzynarodowego konkursu Cyber 9/12 Student Challenge, w których uczestniczyli doktoranci i studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej pod opieką dwóch mentorów z Instytutu Systemów Informatycznych: mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego i mjr. dr. inż. Rafała Kasprzyka. Konkurs Cyber 9/12 jest corocznym ogólnoświatowym przedsięwzięciem, polegającym na opracowaniu autorskich rozwiązań z zakresu zarzadzania kryzysowego, a w szczególności polega na analizie i opracowaniu rekomendacji i polityki bezpieczeństwa, w reakcji na hipotetyczny scenariusz zagrożenia cyberprzestrzeni. Konkurs organizowany jest przez Atlantic Council oraz Geneva Centre for Security Policy (GCSP), gdzie co roku uczestniczą elitarne cywilne i wojskowe uczelnie wyższe.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 258
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail