Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2016/17
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2016/17
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif
banner_wybory_SKW.gif

Wykład dr Nicolas Courtois.
Autor: Kamil Kaczyński   
01.07.2013.
wykrzyknik.jpg
Zapraszamy wszystkich chętnych, w szczególności studentów Wydziału Cybernetyki, na wykład dr Nicolasa T. Courtois na temat "Elektroniczne systemy płatności". 
Wykład odbędzie się w sali 203/65 w środę 03.07.2013 r. w godz. 10:00 - 12:00.

Dziekan Wydziału Cybernetyki
 
Zakończenie Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Autor: Kamil Kaczyński   
25.06.2013.
dsc06884_male.jpg
22 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie  XII edycji Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Studia prowadzone są przez Zakład Inżynierii Zarządzania IOiZ WCY. Słuchaczami studiów byli zarówno żołnierze zawodowi WP jak i osoby cywilne.Uroczystość otworzył kierownik PSZZL dr Wiesław Gonciarski, który podkreślił duże zaangażowanie Słuchaczy, co uzewnętrznione zostało osiągnięciem wysokich wyników. Czworo słuchaczy, za osiągnięcie  końcowego wyniku studiów powyżej 4,90, zostało wyróżnionych nagrodami książkowymi. Nagrody otrzymali następujący absolwenci: 
1. Elwira Gocman,
2. Sylwester Dolecki,
3. Monika Ertel,
4. Grzegorz Rolka.

Nagrody i dyplomy ukończenia studiów wręczył Prodziekan WCY ds. studenckich dr Kazimierz Piotrkowski, któremu towarzyszył przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej prof. Janusz Świniarski.
1.
dsc06884.jpg
2.
dsc06899.jpg
3.
dsc06907.jpg
4.
dsc06912.jpg 
Drużyna z Wydziału Cybernetyki WAT w finałach światowych konkursu Microsoft ImagineCup.
Autor: Kamil Kaczyński   
31.05.2013.
imagine-cup-2013.jpg
Zespół FRONT z Wydziału Cybernetyki WAT w składzie: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski oraz mentor - mjr dr inż. Rafał Kasprzyk, zakwalifikował się do finałów światowych konkursu technologicznego Microsoft ImagineCup. Zespół przygotował projekt o nazwie COPE (Common Operational Picture Environment), w kategorii WINDOWS PHONE CHALLENGE. W tejże kategorii startowało kilkaset projektów z całego świata. Do finałów wybrano 3, w tym projekt naszych studentów. Finał światowy odbędzie się między 8 a 11 lipca w Petersburgu. Dzięki zakwalifikowaniu się do finałów światowych zespołu FRONT oraz zdobyciu w 2013 roku przez dwa inne zespoły z WCY  czołowych lokat w krajowych finałach konkursu (Ad Infinitum (kategoria Games) oraz W.A.N.T.E.D. (kategoria World Citizenship), kierowane przez mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego), w tym roku Wojskowa Akademia Techniczna po raz pierwszy znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu Microsoft ImagineCup:   


Czytaj całość
 
Medale dla naukowców z Wydziału Cybernetyki.
Autor: Kamil Kaczyński   
14.05.2013.
clepine.jpg
W niedzielę 12 maja zakończyły się 112. Międzynarodowe Targi Wynalazczości „Concours Lépine”, organizowane pod patronatem Prezydenta Francji oraz Prefekta Policji poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego. 
W tegorocznej edycji targów stoiska polskie zaprezentowały 31 wynalazków oraz 10 projektów design. Jednak nie tylko ilością innowacyjnych rozwiązań możemy się poszczycić. Ich wysoka jakość jest co roku dostrzegana i doceniana przez międzynarodowe grono jurorów.
Targi Concours Lépine organizowane są od 1901 roku. Ich inicjatorem był Prefekt Louis Lépine. W ramach licznych działań pobudzających gospodarkę Francji w walce z kryzysem Louis Lépine stworzył Targi-Konkurs, nazwane następnie jego imieniem. W czasie swej ponad 100-letniej działalności Concours Lépine zaprezentował i wypromował takie wynalazki jak: silnik dwusuwowy, turbinę cieplną, sztuczne serce, sztuczne płuco („żelazne płuca”), aparat do transfuzji krwi, inhalator do nosa pochłaniający kurz i chroniący przed chorobami infekcyjnymi, laryngoskop, szkła kontaktowe, pompka do odsysania toksyn po ukąszeniach, odkurzacz elektryczny, żelazko na parę, piecyk elektryczny, zmywarkę do naczyń, pralkę, pilota na podczerwień, spadochron indywidualny i automatycznie otwierający się, długopis, maszynę do pisania.
Czytaj całość
 
Wizyta w Chicago delegacji z Instytutu Systemów Informatycznych.
Autor: Kamil Kaczyński   
09.05.2013.
chicago.jpg

W dniach 30.04-5.05.2013r. delegacja z Instytutu Systemów Informatycznych (ISI) w składzie: dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT (dyrektor ISI), dr inż. Maciej Kiedrowicz (z-ca dyrektora ISI), mjr dr inż. Mariusz Chmielewski, mjr dr inż. Rafał Kasprzyk uczestniczyła w Chicago (Illinois, USA) w warsztatach naukowych oraz cyklu spotkań z przedstawicielami uczelni amerykańskich (Illinois Institute of Technology (IIT), IIT Chicago-Kent College of Law, University of Illinois at Chicago (UIC)) oraz instytucji sektora finansowego (Barack Ferrazzano Financial Institute, Federal Reserve Bank of Chicago). Cele warsztatów i spotkań były dwa: (1) pozyskanie szczegółowych informacji oraz wymiana doświadczeń związanych z regulacjami prawnymi oraz organizacją służb amerykańskich powołanych do przeciwdziałania praniu pieniędzy, (2) prezentacja kompetencji naukowo-dydaktycznych ISI oraz zainicjowanie współpracy naukowo-dydaktycznej z uczelniami chicagowskimi. Pierwszy z celów związany był z realizacją w ISI projektu badawczego finansowanego przez NCBiR (w latach 2012-2015) pt.: "Zaawansowane technologie informatyczne wspierające procesy analizy danych (gł. finansowych) w obszarze przestępczości finansowej", którego kierownikiem jest dr inż. M. Kiedrowicz. W projekcie tym uczestniczą m.in. przedstawiciele IIT Chicago-Kent College of Law oraz kancelarii prawniczej SD&Partners z Warszawy (w wizycie uczestniczyli: Agnieszka Cenzartowicz, Marcin Dumała i Igor Solodovnik). Drugi z celów związany był z elementem strategii ISI dotyczącym rozszerzania międzynarodowej współpracy naukowo-dydaktycznej.

Czytaj całość
 
Już po raz szósty...
Autor: Kamil Kaczyński   
22.04.2013.
glowne.jpg

W sobotę 20 kwietnia 2013r. w godz. 8.00 – 13.30 w salach Laboratorium WCY odbyły się  VI Warsztaty Informatyczne oraz I Warsztaty Menedżerskie, czyli  zajęcia edukacyjne dla 96 uczniów szkół średnich, które objęte są patronatem naszego Wydziału. Są to: XXI Liceum Ogólnokształacące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Profesora Sylwestra Kaliskiego w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Nowym Sączu.

Warsztaty Informatyczne przygotowywane są i prowadzone przez zespoły Doktorantów naszego Wydziału – jest to oryginalna i innowacyjna forma praktyki dydaktycznej, związana z realizacją przedmiotu Dydaktyka Szkoły Wyższej, obowiązkowego w programie kształcenia na studiach doktoranckich. Tym razem oferta naszych zajęć dla uczniów została poszerzona o propozycję dla uczniów, których zainteresowania wiążą się z wyborem w przyszłości studiów na kierunkach: zarządzanie lub bezpieczeństwo narodowe. Wzorem warsztatów informatycznych, które stały się już swoistego rodzaju tradycją naszego Wydziału – są bowiem organizowane systematycznie w każdym semestrze, począwszy od lutego 2011r.,  tym razem zostały zorganizowane także I Warsztaty Menedżerskie. Zajęcia poprowadzili Magistranci kierunków: zarządzanie i bezpieczeństwo narodowe, w niektórych tematach, związanych z informatyką, wspierani przez Doktorantów informatyków.

Czytaj całość
 
Wnioski na 2013 rok o przyznanie dotacji na finansowanie prac badawczych RMN
Autor: Administrator   
12.04.2013.
1. Wnioski  o przyznanie dotacji na finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich  należy składać do dnia 26.04.2013 r. do Prodziekana WCY ds. naukowych (p. 263).

2. Wnioski powinny być przygotowane zgodnie z wzorami stanowiącymi załącznik do „Regulaminu przyznania dotacji na finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodych naukowców Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej”. (Regulamin i wzory wniosków – dostępne są na stronie internetowej WCY).

3. Wybór osób, które uzyskają finansowanie prac badawczych w 2013 roku odbędzie się w wyniku postępowania konkursowego przeprowadzonego wg ww. Regulaminu
Do pobrania:
doc Regulamin
doc Wniosek GW-AS GW-AD GW-D

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 120 z 251
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail