Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Otwarte warsztaty z cyberbezpieczeństwa
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
13.12.2017.

plakat.jpgSerdecznie zapraszamy na cykl otwartych warsztatów z zakresu cyberbezpieczeństwa.
W ich trakcie poruszane będą takie zagadnienia jak:  bezpieczne programowanie, analiza złośliwego oprogramowania, znajdowanie podatności, tworzenie eksploitów oraz informatyka śledcza. Warsztaty są skierowane do osób bez wcześniejszego doświadczenia z zakresu bezpieczeństwa, ale znających przynajmniej podstawy języka C oraz architekturę komputerów. Celem warsztatów jest pokazanie świata "czarnych i białych kapeluszy", przekazanie praktycznych umiejętności oraz zapewnienie solidnych, dotykających wielu zagadnień fundamentów ułatwiających tworzenie bezpieczniejszych systemów bądź ukierunkowanie kariery w kierunku szeroko pojmowanego "security".

Czytaj całość
 
Warsztaty demonstrujące prototyp systemu Wsparcia Analiz Zagrożeń Skażeniami i Alarmowania (WAZkA)
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
05.12.2017.

1.jpg W dniach 29.11-01.12.2017r. na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się warsztaty walidujące prototyp systemu WAZkA (Wsparcia Analiz Zagrożeń Skażeniami i Alarmowania) w warunkach operacyjnych. Walidacja prototypu systemu WAZkA przeprowadzona została w celu zweryfikowania osiągnięcia VIII poziomu gotowości technologii.

 
Prototyp powstał jako jeden z głównych wyników realizacji projektu NCBiR nr DOB-BIO7/12/01/2015 pt.: „Integracja i wsparcie procesów zarządzania informacją i optymalizacji decyzji systemu ostrzegania i alarmowania”, realizowanego na potrzeby Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania (KSWSiA).  Projekt realizowany jest przez konsorjcum naukowo-przemysłowe w składzie: WCY WAT - lider, CS PSP w Częstochowie, HTRC sp. z o.o., UKSW. Z WCY WAT projekt realizowany jest przez członków Zespołu Modelowania, Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Kryzysowych i Konfliktowych (kierownik zespołu: dr hab. inż. Andrzej Najgebauer, prof. WAT) z Instytutu Systemów Informatycznych. Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT. Warsztaty miały charakter roboczy, więc - w porozumieniu z Gestorem projektu (Komenda Główna PSP) - zostali na nie zaproszeni potencjalni użytkownicy systemu WAZkA (przedstawiciele Wojewódzkich Biur Zarządzania Kryzysowego reprezentujący 13 województw, Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń (pełniącego rolę koordynatora w KSWSiA) oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej). Łącznie w warsztatach wzięło udział 23 potencjalnych użytkowników systemu WAZkA oraz 17 przedstawicieli konsorcjantów. W warsztatach uczestniczył również członek zespołu nadzorującego projekt z ramienia NCBiR - st. bryg. mgr inż. Paweł Kwiatkowski, naczelnik Wydziału Planowania i Analiz Biura do spraw Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej KG PSP.

Czytaj całość
 
VII edycja konferencji naukowej "Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania"
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
04.12.2017.

zaproszenie.png Zakład Inżynierii i Zarządzania Instytutu Organizacji i Zarządzania WCY WAT zaprasza na VII edycję konferencji naukowej "Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania. W poszukiwaniu organizacji doskonałej - współczesne trendy w sektorze publicznym, wojskowym, społecznym i biznesowym". Konferencja odbędzie się 7-8.12.2017 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej WAT (ul. gen. S. Kaliskiego 19) o godz. 9:45. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Katedra Marketingu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, Warszawski Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa oraz School of Management and Technology of Felgueiras, Porto Polytechnic.

pdf Program konferencji

 
Srebrny medal Inova Croatia 2017
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
04.12.2017.

medal.jpg W dniach 9-11 listopada br. w miejscowości Osijek w Chorwacji odbyły się 42 Międzynarodowe Targi Wynalazczości Inova Croatia. Targi są odwiedzane przez nabywców, producentów, inwestorów, wynalazców oraz przedstawicieli branży przemysłowej. Każda edycja Inova Croatia przyciąga wynalazców z krajów takich jak Słowenia, Serbia, Bośnia i Hercegowina, jak również partnerów biznesowych Chorwackiego Stowarzyszenia Wynalazców z USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Tajwanu, Korei, Malezji, Hiszpanii, Iranu, Rumunii i innych krajów.

Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentowany został wynalazek „System steganograficzny wykorzystujący kody trójkowe”, autorstwa prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzego Gawineckiego oraz mgr inż. Kamila Kaczyńskiego, pracowników Instytutu Matematyki i Kryptologii, Wydziału Cybernetyki WAT. Zaprezentowane rozwiązanie zostało nagrodzone srebrnym medalem.

Czytaj całość
 
Informatyka z akredytacją Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych na lata 2017/2018 - 2022/2023
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
28.11.2017.

akredyt.jpgZ przyjemnością informuję wszystkich studentów i pracowników Wydziału Cybernetyki, że prowadzony, przez Wydział, kierunek studiów "informatyka" otrzymał akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych na lata akademickie od 2017/2018 do 2022/2023.


Pozytywna akredytacja oznacza uzyskanie przez kierunek "informatyka" 
europejskiego certyfikatu jakości EUR-ACE® Label.​

 

                                                                             Dziekan Wydziału Cybernetyki.

Czytaj całość
 
Potęgometria - czyli jak mierzyć i prognozować potęgę państwa
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
27.11.2017.

2.jpg XXIW dniu 19 listopada 2017 roku w Instytucie Organizacji i Zarządzania WCY wystąpił z gościnnym wykładem prof. dr hab. Mirosław Sułek z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Przedmiotem prelekcji szacownego gościa była potęgonomia, czyli nauka o potędze państwa (jednostki politycznej) oraz metody modelowania i pomiaru tejże potęgi (potęgometria).


Celem wykładu było ożywienie interdyscyplinarnego dyskursu naukowego w obszarze metrologii  systemów i procesów bezpieczeństwa, w tym  naukowych narzędzi analizy i ewaluacji bezpieczeństwa.


Czytaj całość
 
Nasza studentka srebrną medalistką mistrzostw świata!
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
24.11.2017.

IMG2.jpg XXI Mistrzostwa Świata w Karate w Londynie były wyjątkowym wydarzeniem dla naszej studentki Bezpieczeństwa Narodowego, Sandry Serafin – debiutującej od niedawna w kategorii seniorów wywalczyła 2 srebrne i brązowy medal!

 

W weekend 18-19 listopada 2017 r. w Londynie zgromadziło się ponad 500 karateków z różnych krajów, aby rywalizować w XXI Mistrzostwach Świata w karate Shotokan.

Dla naszej studentki, Sandry Serafin, był to debiut w kategorii seniorek ze stopniami 1-5 DAN (stopnie czarnego pasa). W tym roku  reprezentowała Polskę w konkurencjach: kata indywidualnym (układy techniczne), kata grupowym oraz walce. Konkurencja byłą bardzo wyrównana a różnica w punktacji była naprawdę niewielka. W kategorii kata indywidualne wykonała trudny układ  techniczny Kanku dai co dało jej 2 miejsce na podium zaś pierwsze zajęła zawodniczka z Norwegi.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 288
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail