Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2017/18
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2017/18
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje






Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg






kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg












erasmus_copy.png 









best.jpg





 

 



poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif

Wizyta w Chicago delegacji z Instytutu Systemów Informatycznych.
Autor: Kamil Kaczyński   
09.05.2013.
chicago.jpg

W dniach 30.04-5.05.2013r. delegacja z Instytutu Systemów Informatycznych (ISI) w składzie: dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT (dyrektor ISI), dr inż. Maciej Kiedrowicz (z-ca dyrektora ISI), mjr dr inż. Mariusz Chmielewski, mjr dr inż. Rafał Kasprzyk uczestniczyła w Chicago (Illinois, USA) w warsztatach naukowych oraz cyklu spotkań z przedstawicielami uczelni amerykańskich (Illinois Institute of Technology (IIT), IIT Chicago-Kent College of Law, University of Illinois at Chicago (UIC)) oraz instytucji sektora finansowego (Barack Ferrazzano Financial Institute, Federal Reserve Bank of Chicago). Cele warsztatów i spotkań były dwa: (1) pozyskanie szczegółowych informacji oraz wymiana doświadczeń związanych z regulacjami prawnymi oraz organizacją służb amerykańskich powołanych do przeciwdziałania praniu pieniędzy, (2) prezentacja kompetencji naukowo-dydaktycznych ISI oraz zainicjowanie współpracy naukowo-dydaktycznej z uczelniami chicagowskimi. Pierwszy z celów związany był z realizacją w ISI projektu badawczego finansowanego przez NCBiR (w latach 2012-2015) pt.: "Zaawansowane technologie informatyczne wspierające procesy analizy danych (gł. finansowych) w obszarze przestępczości finansowej", którego kierownikiem jest dr inż. M. Kiedrowicz. W projekcie tym uczestniczą m.in. przedstawiciele IIT Chicago-Kent College of Law oraz kancelarii prawniczej SD&Partners z Warszawy (w wizycie uczestniczyli: Agnieszka Cenzartowicz, Marcin Dumała i Igor Solodovnik). Drugi z celów związany był z elementem strategii ISI dotyczącym rozszerzania międzynarodowej współpracy naukowo-dydaktycznej.

Czytaj całość
 
Już po raz szósty...
Autor: Kamil Kaczyński   
22.04.2013.
glowne.jpg

W sobotę 20 kwietnia 2013r. w godz. 8.00 – 13.30 w salach Laboratorium WCY odbyły się  VI Warsztaty Informatyczne oraz I Warsztaty Menedżerskie, czyli  zajęcia edukacyjne dla 96 uczniów szkół średnich, które objęte są patronatem naszego Wydziału. Są to: XXI Liceum Ogólnokształacące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Profesora Sylwestra Kaliskiego w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Nowym Sączu.

Warsztaty Informatyczne przygotowywane są i prowadzone przez zespoły Doktorantów naszego Wydziału – jest to oryginalna i innowacyjna forma praktyki dydaktycznej, związana z realizacją przedmiotu Dydaktyka Szkoły Wyższej, obowiązkowego w programie kształcenia na studiach doktoranckich. Tym razem oferta naszych zajęć dla uczniów została poszerzona o propozycję dla uczniów, których zainteresowania wiążą się z wyborem w przyszłości studiów na kierunkach: zarządzanie lub bezpieczeństwo narodowe. Wzorem warsztatów informatycznych, które stały się już swoistego rodzaju tradycją naszego Wydziału – są bowiem organizowane systematycznie w każdym semestrze, począwszy od lutego 2011r.,  tym razem zostały zorganizowane także I Warsztaty Menedżerskie. Zajęcia poprowadzili Magistranci kierunków: zarządzanie i bezpieczeństwo narodowe, w niektórych tematach, związanych z informatyką, wspierani przez Doktorantów informatyków.

Czytaj całość
 
Wnioski na 2013 rok o przyznanie dotacji na finansowanie prac badawczych RMN
Autor: Administrator   
12.04.2013.
1. Wnioski  o przyznanie dotacji na finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich  należy składać do dnia 26.04.2013 r. do Prodziekana WCY ds. naukowych (p. 263).

2. Wnioski powinny być przygotowane zgodnie z wzorami stanowiącymi załącznik do „Regulaminu przyznania dotacji na finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodych naukowców Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej”. (Regulamin i wzory wniosków – dostępne są na stronie internetowej WCY).

3. Wybór osób, które uzyskają finansowanie prac badawczych w 2013 roku odbędzie się w wyniku postępowania konkursowego przeprowadzonego wg ww. Regulaminu
Do pobrania:
doc Regulamin
doc Wniosek GW-AS GW-AD GW-D

 
Finały ImagineCup 2013 - zespoły Wydziału Cybernetyki znów tryumfują.
Autor: Kamil Kaczyński   
08.04.2013.

imagine-cup-2013.jpg
Ostatnie dwa dni (3-4 kwietnia 2013) zaowocowały nowymi laurami naszych zespołów ImagineCup. Do finałów zakwalifikowały się dwa zespoły Ad Infinitum (kategoria Games) oraz W.A.N.T.E.D. (kategoria World Citizenship).  Konkurs po raz pierwszy odbył się w nowej formule i regułach dzielących startujące projekty na trzy kategorie World Citizenship, Innovation oraz Games. Do finałów krajowych zakwalifikowało się 15 najlepszych drużyn z całej Polski, a wśród nich dwie drużyny z Wydziału Cybernetyki. Pierwszego dnia rywalizacji w siedzibie Microsoftu odbyła się seria prezentacji zespołów przed dwoma komisjami jurorów. Każdy z zespołów dysponując czasem 20 minut musiał przedstawić w języku angielskim projekt i główne jego zalety.  Wyniki ocen sędziów poznaliśmy dopiero w czwartek rano na uroczystej gali, w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Parę minut po godzinie 10 ogłoszono wyniki pierwszego etapu kwalifikacji finałowych. Obie drużyny WAT są w ścisłych trójkach swoich kategorii przechodząc do etapu prezentacji przed publicznością. 
Czytaj całość
 
Z Wojskową Akademią Techniczną nauka jest fascynująca!
Autor: Kamil Kaczyński   
25.03.2013.
logo2_male2.png
Tegoroczny Dzień Otwarty w Wojskowej Akademii Technicznej był równocześnie dniem rozpoczęcia współpracy naszej Uczelni z czterdziestoma szkołami ponadgimnazjalnymi z całej Polski w ramach projektu unijnego „Z Wojskową Akademią Techniczną nauka jest fascynująca!”. Projekt ten jest projektem konkursowym, umiejscowionym w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, priorytet III: wysoka jakość systemu oświaty, działanie 3.3: poprawa jakości kształcenia, poddziałanie: modernizacja treści i metod kształcenia. Jego realizacja potrwa do końca czerwca 2015 roku.
Wojskowa Akademia Techniczna – lider tego projektu – wspólnie z partnerem, którym jest Powiat Augustowski, reprezentowany przez Augustowskie Centrum Edukacyjne, będzie towarzyszyć wybranym w drodze kwalifikacji konkursowych szkołom w ich pracy z uczniami, którzy w obecnym roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęli naukę w klasach pierwszych.

Czytaj całość
 
Wydział Cybernetyki na targach CeBit 2013.
Autor: Kamil Kaczyński   
16.03.2013.
cebit1.jpg

W dniach 5-8.03.2013 na odbywających się targach CeBIT technologii ICT zespoły Wydziału Cybernetyki prezentowały projekty SENSE i SAPER. Wyjazd na największe targi technologii ICT został ufundowany przez Ministerstwo Gospodarki, jako nagroda za zdobycie czołowych miejsc w konkursie ImagineCup 2012. Nasze zespoły otrzymały możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań szerokiemu gronu inżynierów i twórców innowacyjnych technologii. Oba projekty przyciągnęły duże zainteresowanie oglądających, włączając lokalne władze Hanoweru. Zaprezentowane rozwiązania stanowiły integralna część polskiego stoiska technologicznego, przedstawiając innowacyjną myśl techniczną i potencjał naukowy. Prezentacje projektów zrobiły duże wrażenie na oglądających, którzy chętnie nawiązywali kontakty oferując współpracę w ramach licencjonowania i wdrażania prototypowych rozwiązań. 

Relacje z targów:

http://www.wykop.pl/link/1435333/cebit-2013-saper-aplikacja-na-smartfony-sluzaca-do-wykrywania-m-in-min/

 

Czytaj całość
 
Finał IV Edycji Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego
Autor: Kamil Kaczyński   
07.03.2013.
konkurs.jpg
Pierwszego marca 2013 o godzinie 9.00 w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się uroczysta inauguracja czwartej edycji Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. W kilkanaście minut później dziewięćdziesięciu finalistów czwartej edycji Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego przystąpiło do rozwiązywania zadań konkursowych.

W eliminacjach przeprowadzonych na początku grudnia 2012r. wzięło udział prawie siedmiuset uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z WAT oraz szkół noszących imię gen. Sylwestra Kaliskiego.

Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje JM Rektor – Komendant WAT. Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, ujawnianie młodych talentów, stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie matematyki, promocja szkół, nauczycieli i uczniów biorących udział w Konkursie, popularyzowanie wiedzy o generale Sylwestrze Kaliskim oraz zainteresowanie młodzieży studiami politechnicznymi.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 132 z 259
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail