Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Brussels Innova 2013.
Autor: Kamil Kaczyński   
08.12.2013.
innova.jpg
W dniach 14-16 listopada w Brukseli odbyły się 62 Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik BRUSSELS INNOVA 2013. Wydarzenie, jakim jest INNOVA od lat stanowi okazję do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych wynalazców z Wojskowej Akademii Technicznej. 
Targi stanowią czołową międzynarodową imprezę wystawienniczą w dziedzinie wynalazczości, poświęconą transferowi technologii i wdrażaniu postępu technologicznego. Wszystkie prezentowane wynalazki są zgłaszane do oceny przez jury. W skład ponad 90-osobowego jury wchodzą specjaliści z branż prezentowanych na targach. Wśród nagród przyznawane są medale: złote z wyróżnieniem, złote, srebrne i brązowe, Grand Prix oraz inne prestiżowe wyróżnienia. Odznaczenia nadawane jest wybitnym wynalazcom oraz osobom i instytucjom zasłużonym dla rozwoju wynalazczości.

Czytaj całość
 
Udział przedstawicieli WCY w konferencji "Zagrożenia w cyberprzestrzeni"
Autor: Kamil Kaczyński   
05.11.2013.
W dniu 28.10.2013 w hotelu Intercontinental w Warszawie odbyła sie Międzynarodowa Konferencja i wystawa "Zagrożenia w cyberprzestrzeni - Bezpieczeństwo ponad granicami". Konferencja zorganizowana została przez Agencję Lotniczą Altair sp. z o.o. (wydawcę m.in. tytułu "RAPORT-wojsko, technika, obronność") oraz Zarząd Targów Warszawskich. Konferencja gościła liczne grono specjalistów z Polski i świata, zajmujących się problematyką cyberbezpieczeństwa. Do grona tych osób można zaliczyć: gen. K. Bondaryka -  dyrektora Narodowego Centrum Kryptologii, gen. A. Sowę - zastępcę dyrektora wykonawczego Europejskiej Agencji Obrony w latach 2008-2012, dr. W.R. Wiewiórkowskiego - Generalnego Inspektora Ochrony danych Osobowych, D. Houck'a - wiceprezesa i dyrektora generalnego pionu Rozwiązań Elektronicznych i Informatycznych w firmie Boeing, dr. W. Iszkowskiego - prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji i wielu innych. 

Czytaj całość
 
Kryptologia z Wydziału Cybernetyki w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Autor: Kamil Kaczyński   
04.11.2013.
grips.jpg

W dniu 16 października br. w auli National Graduate Institute of Policy Studies w Tokio odbyło się seminarium skierowane do przedstawicieli japońskiego biznesu i świata nauki, promujące polskie osiągnięcia naukowe w Japonii, a także polsko-japońską współpracę naukową (Expanding innovations by joining strengths – Japanese-Polish Science and Technology Seminar). Referenci reprezentowali najwybitniejsze polskie instytucje naukowe, które w wyróżniający sposób realizowały projekty badawczo-rozwojowe finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronat nad seminarium sprawował Ambasador RP w Japonii, Jego Ekscelencja Cyryl Kozaczewski oraz Ambasador ds. Nauki i Technologii Jego Ekscelencja Shin Maruo.

Czytaj całość
 
Już po raz siódmy...
Autor: Kamil Kaczyński   
22.10.2013.
W sobotę 19 października 2013r. w godz. 8.00 – 13.30 w salach Laboratorium WCY odbyły się  VII Warsztaty Informatyczne - zajęcia edukacyjne dla ponad stu uczniów ze  szkół, które objęte są patronatem naszego Wydziału. Tym razem odwiedzili nas uczniowie: Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Nowym Sączu, XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie oraz Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 46, znajdującego się niedaleko naszej Uczelni, na Boernerowie. 
Warsztaty Informatyczne, które stały się już swoistą wizytówką naszego Wydziału, przygotowywane są i prowadzone przez zespoły Doktorantów naszego Wydziału dla uczniów zainteresowanych informatyką. Tym razem zajęcia prowadzone były równolegle w sześciu ścieżkach tematycznych. Uczniowie mogli opanować umiejętność tworzenia gier komputerowych, zapoznać się z telefonią IP, dowiedzieć się, na czym polega modelowanie procesów biznesowych, poznać struktury danych i metody kompresowania danych, a także zgłębić tajniki kryptologii.

Czytaj całość
 
Nagroda Ministra Obrony Narodowej dla dyrektora Instytutu Systemów Informatycznych.
Autor: Kamil Kaczyński   
06.10.2013.
Na początku nowego roku akademickiego Wydział może poszczycić się sie kolejnym sukcesem. Dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, dyrektor Instytutu Systemów Informatycznych, zdobył nagrodę I-szego stopnia Ministra Obrony Narodowej za osiągnięcia naukowe. Nagroda została wręczona przez dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON, dr. inż. Stanisława Walickiego oraz Komendanta-Rektora WAT, gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka, w czasie inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Wojskowej Akademii Technicznej, w dniu 2.10.2013.
Gratulujemy.

Czytaj całość
 
Wydział Cybernetyki na MSPO.
Autor: Kamil Kaczyński   
13.09.2013.
mspo_prez_male.jpg
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) zalicza się do trzech najważniejszych imprez o charakterze militarnym w Europie. Tegoroczna XXI edycja tych prestiżowych Targów przyciągnęła do Kielc blisko 400 wystawców reprezentujących 24 kraje  z całego świata, wśród których znalazły się delegacje m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Turcji, Rosji, Izraela. 2 września miało miejsce uroczyste otwarcie Targów, którego dokonał Prezydent RP Bronisław Komorowski. Całość imprezy trwała do 5 września i była doskonałą okazją do zapoznania się z nowinkami technologicznymi, które są lub będą w najbliższej przyszłości używane w wojskowości.
Na Targach nie mogło zabraknąć Wojskowej Akademii Technicznej, która zaprezentowała wybrane osiągnięcia naukowo- badawcze realizowane na potrzeby przemysłu obronnego. Nasz Wydział pochwalił się trzema wynalazkami:

Terminalem SCIP (kier. prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki, dr inż. Piotr Bora);
Projektem SAPER, czyli mobilnym urządzeniem identyfikującym niewybuchy wykorzystującym urządzenia typu smartphone (kier. dr inż. Mariusz Chmielewski);
Systemem COPE ( ang. Common Operational Picture Environment) będącym informatyczną platformą wspierającą koordynację osób i jednostek uczestniczących w dowolnej operacji/ akcji (kier. dr inż. Rafał Kasprzyk).
Czytaj całość
 
Prezentacja wyników pracy rozwojowej realizowanej w WCY na MSPO w Kielcach
Autor: Kamil Kaczyński   
13.09.2013.
mspo_male.jpg

W dniach 2-5.09.2013r. w Kielcach na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego odbyła się prezentacja wyników realizacji pracy rozwojowej pn „Opracowanie nowoczesnych stanowisk szkoleniowych zwiększających skuteczność działań ratowników KSRG” realizowanej w Wydziale Cybernetyki i finansowanego ze środków NCBiR.

Projekt dotyczy zagadnień związanych z poprawą bezpieczeństwa strażaków-ratowników poprzez umożliwienie im prowadzenie ćwiczeń w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Na MSPO zaprezentowano symulator wirtualny stanowiska kierowcy wozu bojowego PSP jako element poligonu wirtualnego.

 

Symulator realizowany jest przez Zespół Badawczy Modelowania, Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Konfliktowych i Kryzysowych, którego kierownikiem jest dr hab. inż. Andrzej Najgebauer prof. WAT . Kierownikiem projektu jest dr inż. Roman Wantoch-Rekowski.

 

Więcej na http://ksrg.wcy.wat.edu.pl

 

Projekt realizowany jest przez konsorcjum naukowo-przemysłowe w skladzie:

- Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Cybernetyki ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa (Lider projektu),

- Centrum Naukowo - Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Józefowie, ul. Nadwiślańska 213,

- Akademia Obrony Narodowej, al. Gen. A. Chruściela 103, 00-910 Warszawa,

- PRODUS S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Bystrzycka 69c,

- SPECOPS Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Świętojańska 104a/3.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 132 z 273
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail