Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorancko-Studencka
Autor: Oliver Balogh   
08.05.2017.
dsc_0014.jpg

     W dniu 27 kwietnia 2017 roku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorancko- Studencka pt. „Regionalny wymiar bezpieczeństwa międzynarodowego i narodowego: aspekt polityczny, ekonomiczny, wojskowy, społeczny i kulturowy” organizowana przez Instytut Organizacji i Zarządzania Wydziału Cybernetyki oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.

     Po uroczystym otwarciu konferencji przez dyrektora Instytutu Organizacji i Zarządzania prof. dr hab. inż Piotra Zaskórskiego oraz przez Prorektora ds. Naukowych prof. dr hab. inż. Krzysztof Czupryńskiego wykład wprowadzający wygłosił dr hab. inż Jerzy Zalewski prof. ndzw. WAT, kierownik studiów doktoranckich w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie na Wydziale Cybernetyki. Jest on jednym z prekursorów polskiej nauki o bezpieczeństwie grup dyspozycyjnych oraz autorem szeregu artykułów. Zasiada w radach naukowych i jest recenzentem w kilkunastu polskich czasopismach naukowych. Na konferencji wygłosił artykuł pt. "Bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej: dylematy polityczne i wojskowe".

Czytaj całość
 
VI miejsce reprezentacji Polski w największych i najbardziej skomplikowanych ćwiczeniach cyberobrony
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
04.05.2017.
lockedshields.png

 W dniach 25-28 kwietnia odbyła się kolejna edycja międzynarodowych ćwiczeń z zakresu cyberobrony pk. „Locked Shields 2017”. Wydarzenie to ma formę współzawodnictwa zespołowego w zabezpieczaniu dostarczonego przez organizatorów środowiska teleinformatycznego oraz późniejszym odpieraniu trwających dwa dni ataków cybernetycznych. Od kilku lat, niezmiennie, organizatorem tych ćwiczeń jest CCDCOE - Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO w Tallinie (NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence). Polskę reprezentował zespół złożony ze specjalistów wybranych z różnych instytucji: Ministerstwa Obrony Narodowej, Zespołu Informatycznego Reagowania Kryzysowego CERT Polska (Computer Emergency Response Team), CERT.GOV.PL, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, NASK, CWT Sił Powietrznych, ZZWT Gdynia oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Do składu zespołu reprezentującego Polskę, piąty raz z rzędu, został powołany pracownik Wydziału Cybernetyki pan mgr inż. Łukasz Skibniewski (ITA). Zwycięzcą został zespół reprezentujący Czechy, który wygrał również specjalną nagrodę za najbardziej oryginalny scenariusz dostarczenia złośliwego kodu do sieci przeciwnika, NCIRC okazał się najlepszy w ćwiczeniach ze stosowania prawa międzynarodowego, Niemcy z zakresu informatyki śledczej, a Brytyjczycy nie mieli sobie równych w komunikacji strategicznej.


Czytaj całość
 
Nasi studenci ponownie najlepsi w krajowych finałach konkursu Microsoft Imagine Cup
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
28.04.2017.
e.jpg

W tegorocznych krajowych finałach konkursu technologicznego firmy Microsoft Imagine Cup, które odbyły się 26-27.04.2017 w Warszawie, zespół z Wydziału Cybernetyki pod kierownictwem mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego znowu okazał się bezkonkurencyjny wygrywając finały.
Jak co roku zespoły z polskich uczelni wyższych i szkół średnich, współzawodniczyły ze sobą prezentując swoje innowacyjne rozwiązania i wynalazki w 4 kategoriach World Citizenship, Innovation, Games oraz Smart City.

Kilku etapowe rundy kwalifikacyjne pozwoliły dwóm zespołom Wojskowej Akademii Technicznej (IdeaHunters, Special Operations Squad) dostać się do ścisłej finałowej piątki kategorii World Citizenship. Po pierwszym dniu prezentacji opracowanych projektów i strategii ich wytwarzania, w czwartek o 10:30 wyłonione zostały ścisłe trójki zespołów mających prezentować swoje rozwiązanie na finałowej gali konkursu. Rozwiązanie Elephant opracowane przez zespół IdeaHunters (Magdalena Lebiedziewicz, sierż. pchor. inż. Paweł Pieczonka, Bartosz Dudziński, mjr dr inż. Mariusz Chmielewski), za swoje rozwiązanie Elephant inteligentnego ubranka biomedycznego dla niemowląt i aplikacji mobilnej wspierającej diagnostykę oraz nadzór i terapię schorzeń, zajęli I w prestiżowej kategorii World Citizenship kwalifikując się do kolejnej rundy światowej konkursu ImagineCup. 


Czytaj całość
 
Sukces dwóch naszych drużyn w konkursie Cyber 9/12 Student Challenge
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
25.04.2017.
cyber9_12.jpg

W dniach 20-21.04.2017 w Genewie po raz trzeci odbyły się finały międzynarodowego konkursu Cyber 9/12 Student Challenge, w których uczestniczyli doktoranci i studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej pod opieką dwóch mentorów z Instytutu Systemów Informatycznych: mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego i mjr. dr. inż. Rafała Kasprzyka. Konkurs Cyber 9/12 jest corocznym ogólnoświatowym przedsięwzięciem, polegającym na opracowaniu autorskich rozwiązań z zakresu zarzadzania kryzysowego, a w szczególności polega na analizie i opracowaniu rekomendacji i polityki bezpieczeństwa, w reakcji na hipotetyczny scenariusz zagrożenia cyberprzestrzeni. Konkurs organizowany jest przez Atlantic Council oraz Geneva Centre for Security Policy (GCSP), gdzie co roku uczestniczą elitarne cywilne i wojskowe uczelnie wyższe.


Czytaj całość
 
II-gie warsztaty nt. negocjacji dyplomatycznych w Instytucie Organizacji i Zarządzania WCY WAT
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
22.04.2017.
dsc00300.jpg

 

W dniach 30 marca i 06 kwietnia 2017 r. w Instytucie Organizacji i Zarządzania Wydziału Cybernetyki WAT odbyły się po raz drugi warsztaty nt. negocjacji dyplomatycznych. Warsztaty poprowadzili Ambasador Zdzisław Rapacki, który z ramienia Polski przewodniczył Konferencji Rozbrojeniowej w 2006 r.  oraz wielokrotnie przewodniczył polskiej delegacji do I Komitetu ZONZ na forum którego m. in.  była przyjmowana rezolucja w sprawie implementacji konwencji o zakazie broni chemicznej autorstwa Polski, płk dr inż. Marek Zadrożny st. doradca wojskowy w Misji RP w Genewie oraz Grzegorz Marek Poznański ekspert ds. rozbrojenia w Misji RP w Genewie. Celem specjalistycznego kształcenia było zapewnienie doktorantom studiów w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie oraz studentom studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe partycypacyjnego poznania podstawowych form negocjacji międzynarodowych występujących w systemie dyplomacji multilateralnej podczas konferencji międzynarodowych i zarazem stosowanych na tym forum technik oraz instrumentów negocjacyjnych.    


Czytaj całość
 
Informacja dla studentów kierunków informatycznych
Redaktor: Administrator   
19.04.2017.

INFORMACJA

dla studentów kierunków „informatyka”, informatyka w medycynie” oraz „kryptologia i cyberbezpieczeństwo”

 

Uprzejmie informujemy, że od października 2017 roku rozpoczną się zajęcia w ramach nowego, wybieralnego przedmiotu o nazwie Algorytmika praktyczna, zasadniczym celem którego jest przygotowanie zainteresowanych studentów Wydziału Cybernetyki do udziału w prestiżowych, akademickich zawodach programistycznych ACM - ICPC (Association for Computing Machinery - International Collegiate Programming Contest). Przedmiot realizowany będzie w wymiarze 32 godzin w pracowni komputerowej, w oparciu o język C++ z wykorzystaniem biblioteki STL. Wyłonione w wyniku realizacji ww. przedmiotu zespoły programistyczne weźmą udział w ww. zawodach w roku 2018.

Zajęcia prowadził będzie dr Tomasz Idziaszek, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca sukcesów zespołów studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy 23 razy z rzędu (począwszy od 1994 roku) awansowali do finałów ww. zawodów. 

Zajęcia adresowane są do studentów kierunków „informatyka”, informatyka w medycynie” oraz „kryptologia i cyberbezpieczeństwo”. Uczestniczyć w nich będą studenci, którzy zadeklarują swoje zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach oraz udziałem w zawodach. Zainteresowanych studentów prosimy o wpisanie się na listę udostępnioną w  Punkcie Obsługi Studenta (pok. 276), w terminie do 28 kwietnia 2017 r. (liczba miejsc ograniczona). 

Czytaj całość
 
Wizyta członków KNBN WAT na konferencji naukowej w Gdyni 29-31 marca 2017 r.
Autor: Kamil Gefert, Sylwester Pniak   
11.04.2017.
2.jpg

W dniach 29 - 31 marca Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim zorganizował XIII Międzynarodową Konferencję Naukową „Edukacja dla Bezpieczeństwa, Terroryzm – społeczne zagrożenie i edukacyjne wyzwanie". Konferencja 29 marca rozpoczęła się uroczystą przemową Jego Magnificencji Rektora dr Andrzeja Zduniaka.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego Wojskowej Akademii Technicznej w osobach Kamil Gefert, Sylwester Pniak oraz Michał Korzeniewski.

Pierwszego dnia podczas paneli tematycznych uczestnicy i goście konferencji rozważali zagadnienia w zakresie policyjnych działań antyterrorystycznych, cyberprzestrzeni jako szybko rozwijającego się obszaru zagrożeń oraz kulturowo-społecznych uwarunkowań terroryzmu. Zakończeniem pierwszego dnia konferencji był uroczysty bankiet. W trakcie kolacji uczestnicy mieli możliwość nie tylko omówienia wniosków z wystąpień tego dnia, lecz również wspólnej integracji.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 36 z 279
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail