Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2016/17
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2016/17
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 


banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Doktorant mgr inż. Piotr Olszewski laureatem nagrody ministra.
Autor: Bolesław Szafrański   
02.02.2016.
wreczenie.jpg

Młodzi ludzie pokazują nam, że jeśli sami sobie nie stawiamy granic, to granic zmian technologicznych i idących w ślad za nimi usług, jak i korzyści dla przeciętnego człowieka nie ma - powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podczas spotkania z laureatami sesji „Forum Młodych Mistrzów - ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa” zorganizowanej w ramach XXI Forum Teleinformatyki.

          Przewodniczący Rady Programowej Forum prof. WAT Bolesław Szafrański inaugurując uroczystość wręczenia nagród podkreślił, że Sesja Młodych Mistrzów jest stałym elementem programu najstarszej, największej (w 2015r. uczestniczyło w niej ponad 440 uczestników) i prestiżowej konferencji organizowanej od 21 lat dla środowisk najbardziej zaangażowanych w cyfrową modernizację państwa. Uczestnikami Sesji Młodych Mistrzów są studenci z uczelnianych Kół Zainteresowań Naukowych oraz doktoranci, których prace zostały zakwalifikowane przez Jury do prezentacji na Forum Teleinformatycznym. Ostatecznie do finału konkursu zakwalifikowano 18 prezentacji indywidualnych lub zespołowych, które ubiegały się o nagrody w następujących kategoriach:

Nagroda Rady Programowej Forum - w dziedzinie „Najlepsza merytorycznie prezentacja”

Nagroda Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu ochrony danych osobowych”

Nagroda Ministra właściwego ds. informatyzacji - w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu informatyzacji administracji publicznej”

Nagroda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych– w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego”

Nagroda Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Polskiej Akademii Nauk – w dziedzinie „Najlepiej wygłoszona (w sensie oratorskim) prezentacja”.

Czytaj całość
 
Wizyta członków KNBN WCY WAT w SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Autor: Izabela Szczepanik   
28.01.2016.
12584095_1120390584662293_1408348762_n.jpg

Dnia 22 stycznia 2016 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WCY WAT wraz z opiekunem Koła dr. Wiesławem Śmiałkiem oraz podchorążowie WAT, odbyli wizytę w jednostce centralnej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w jednym z najważniejszych miejsc- dyspozytorni. Tam przedstawiono nam rozmieszczenie siedemnastu baz stałych Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie całego kraju. Z czego 4 pełnią służbę całodobową (Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław), 5 jest obsługiwanych w godzinach od 7:00 do 20:00, a 8 może być wykorzystanych tylko w ciągu dnia i godziny ich pracy zależą od godziny wschodu i zachodu słońca. 

Przedstawiono też podstawowe zadania wykonywane przez LPR, do których należy: 
- ratownictwo medyczne (loty do wypadków, nagłych zachorowań i udzielenie pomocy ich ofiarom), 
 - lotniczy transport sanitarny (przemieszczanie pacjentów wymagających opieki medycznej pomiędzy zakładami opieki zdrowotnej)
- lotniczy transport medyczny spoza, oraz poza granice kraju.

 

           

Czytaj całość
 
KONFERENCJA
Autor: Agnieszka Ścisło   
17.12.2015.

W dniu 27 listopada br. w Instytucie Organizacji i Zarządzania WCY odbyła się V Konferencja Naukowa pt. „NOWOCZESNE KONCEPCJE I METODY ZARZĄDZANIA”. Tegoroczna konferencja odbyła się pod wiodącym hasłem: „Kontrowersje i wyzwania marketingu i zarządzania w XXI wieku”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. dyw. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk, Dziekan Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy August Gawinecki oraz Executive Club. Patronat medialny objął „Głos Akademicki”.

Wykład inauguracyjny konferencji wygłosił Prorektor ds. wojskowych płk dr hab. Tadeusz Szczurek.

Konferencja skupiła przedstawicieli świata nauki z ośrodków akademickich całej Polski, jak również z zagranicy oraz przedstawicieli świata biznesu.

Czytaj całość
 
Brussels Innova 2015
Autor: Kamil Kaczyński   
08.12.2015.
dscn3078.jpg

           Transfer technologii i wdrażanie postępu, to główna idea tegorocznej edycji Światowych Targów „BRUSSELS INNOVA 2015”, które zakończyły się 21 listopada.  Na Targach swoje osiągnięcia zaprezentowały delegacje pochodzące z 15 krajów świata, w tym także z Polski.

 

Polscy wystawcy zademonstrowali w sumie 71 wynalazków, a patronat nad polskim pawilonem sprawował Jego Ekscelencja Ambasador RP w Królestwie Belgii Artur Harazim oraz Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych Leszek Rafalski.  Zaprezentowane rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin, m.in. ekologii, medycyny, bezpieczeństwa, lotnictwa, przemysłu samochodowego i transportu, metalurgii, włókiennictwa, maszyn i urządzeń, chemii, mechaniki, inżynierii, elektroniki, rolnictwa i żywności, energetyki, informatyki. Stopień zaawansowania przedstawianych projektów był różny, od zaawansowanych, przez wdrożenia pilotażowe, aż do tych, które są już gotowe do przemysłowych wdrożeń czy też do szerokiej komercjalizacji. Na Targach znalazły się także stoiska promocyjne Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Wschodniej oraz Województwa Łódzkiego. 

Czytaj całość
 
SAP BootCamp 2015
Autor: Kamil Kaczyński   
25.11.2015.
accenture_sap_bootcamp2015.png
 
Podziękowania
Autor: Kamil Kaczyński   
19.11.2015.

    Składam serdeczne podziękowania Panu Rektorowi, kierownictwu Akademii oraz podległym im jednostkom organizacyjnym, kadrze kierowniczej Wydziału Cybernetyki, dyrektorom instytutów, nauczycielom akademickim, pracownikom administracyjnym i  technicznym, przewodniczącym komisji wydziałowych, kierownikom studiów doktoranckich i studiów podyplomowych, samorządowi studentów i doktorantów, doktorantom i studentom oraz wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniach oraz uczestniczyły w kontroli instytucjonalnej Zespołu Oceniającego Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która odbyła się w dniach 12-14 listopada 2015r.

 

Dziekan

 
I Bieg Nocy Listopadowej
Autor: Kamil Kaczyński   
18.11.2015.
12242334_1678726515698120_185508116_n.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 36 z 245
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail