Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2016/17
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2016/17
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif
banner_wybory_SS.gif

Potrójny sukces
Redaktor: Prodziekan ds studenckich   
24.05.2010.

2.jpgW dniach 18 i 19 maja br. odbył się w Warszawie krajowy finał tegorocznej, ósmej już, edycji największego międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup, w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Zasadniczym celem tego konkursu jest inspirowanie studentów do wykorzystywania nowoczesnych technologii w celu rozwiązywania istotnych problemów współczesnego świata. Konkurs promuje kreatywność i przedsiębiorczość młodych ludzi.  W tym roku w turnieju wzięło udział 96 zespołów. Wśród zakwalifikowanych do finału dziesięciu zespołów znalazły się trzy drużyny studentów naszej Uczelni:

1. zespół MUTANT: Marcin Wilkos, Krzysztof Wilkos, Piotr Stąpor – studenci informatyki Wydziału Cybernetyki i Jarosław Lewandowski – student Wydziału Elektroniki, pod opieką mentora mgr. inż. Mariusza Chmielewskiego z Wydziału Cybernetyki;

2. zespół The Eradicators: studenci informatyki Wydziału Cybernetyki - Cezary Bartosiak, Paweł Giętkowski, Krzysztof Szkółka, Michał Walędziak, pod opieką mentora mgr. inż. Rafała Kasprzyka z Wydziału Cybernetyki;

3. zespół Farsighters: studenci informatyki Wydziału Cybernetyki – Józef Sroczyński, Kamil Wawrach, Konrad Stelmach, Piotr Szadkowski, z mentorem mgr. inż. Rafałem Kasprzykiem z Wydziału Cybernetyki.

W pierwszym dniu finału odbyła się sesja plakatowa, podczas której sędziowie w bezpośrednich rozmowach z uczestnikami konkursu zapoznali się szczegółowo z każdym projektem. Następnego dnia jury dokonało wyboru pięciu najlepszych zespołów do ścisłego finału. W najlepszej piątce znalazły się dwie drużyny z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jedna z Politechniki Łódzkiej i dwie z naszego Wydziału: MUTANT i The Eradicators. Każdy z zespołów miał 20 minut na zaprezentowanie (w języku angielskim) swojego projektu sędziom i zaproszonej publiczności,  a następnie poddawano go serii pytań zadawanych przez sędziów. Liczyły się nie tylko walory merytoryczne projektów, ale także przystępność i pomysłowość prezentacji, a nawet finezja odpowiedzi.

Poziom tegorocznych projektów, pod względem wiedzy i znajomości nowoczesnych technologii, okazał się bardzo wysoki. Ostatecznie nasze drużyny zdobyły drugie, trzecie i szóste miejsce.

Laureat drugiego miejsca, Zespół MUTANT zaprezentował projekt PULSE, umożliwiający stałe monitorowanie pracy serca oraz informowanie użytkownika i operatora-lekarza o zagrożeniach zdrowia. Zaprojektowany czujnik przesyła zebrane dane za pośrednictwem bezprzewodowego łącza Bluetooth. Wykonany przez zespół prototyp urządzenia został zademonstrowany podczas prezentacji.

Zespół The Eradicators zajął trzecie miejsce za opracowanie systemu CARE2, umożliwiającego modelowanie sieci społecznych i wykorzystywanie ich do wyszukiwania konkretnych jednostek. Wszystkie operacje systemu wykonywane są przez serwery umieszczone w Internecie, dzięki temu nie obciążają one samego komputera. Autorzy widzą zastosowanie tego systemu w walce z epidemiami, gdzie np. wyszukanie odpowiednich osobników do podania lekarstwa spowoduje szybkie pokonanie choroby. Drużyna przedstawiła swój projekt w oryginalny sposób, parodiując serial „Dr House”.  Zespół otrzymał także specjalne wyróżnienie firmy Helix Ventures Partners.
mutant.jpgeradicators.jpg
Trzeci zespół Wydziału Cybernetyki - Farsighters - zdobył w konkursie wyróżnienie, zajmując szóste miejsce za opracowanie projektu THEIA, umożliwiającego swobodną interakcję człowieka z komputerem za pomocą jedynie wzroku i pozwalającego na korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym. 
Piątka najlepszych zespołów w tegorocznym krajowym finale Imagine Cup otrzymała także zaproszenie Ministra Gospodarki do współpracy przy realizacji projektów przygotowywanych przez Ministerstwo Gospodarki.

Serdecznie gratulujemy naszym zespołom tak ogromnych sukcesów.

Mamy nadzieję, że osiągnięcia tegorocznych laureatów zachęcą naszych studentów do spróbowania swych sił w przyszłorocznej edycji konkursu. Przykład członków MUTANTA: Marcina i Krzysztofa Wilkosów, którzy w zeszłorocznej edycji krajowego finału Imagine Cup zajęli trzecie miejsce - wchodząc w skład zespołu studentów Wydziału Cybernetyki NOSOI-FIGHTERS (pod opieką mentora mgr. inż. Rafała Kasprzyka), wskazuje, że z roku na rok można osiągać coraz większe sukcesy.


Gratulujemy także zwycięzcom tegorocznego finału - zespołowi FTEAMS z Politechniki Łódzkiej oraz zespołom: DreamCraft i eVolve z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które zajęły ex aequo czwarte miejsce.

Więcej na stronach organizatora.

Czytaj całość
 
Medal w Paryżu dla zespołu Wydziału Cybernetyki
Redaktor: Administrator   
14.05.2010.

targiparyz.jpgW dniach od 30 kwietnia do 09 maja 2010 roku w Paryskim Centrum Wystawienniczym Porte de Versailles odbyły się jubileuszowe 100 Międzynarodowe Targi Wynalazczości CONCOURS LEPINE. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją targów objął  Prezydent Francji - Nicolas Sarkozy oraz Prefekt Policji  Paryża - Michel Gaudin.
Zespół w składzie:

dr hab. inż. Andrzej Najgebauer, prof. WAT  (Kierownik zespołu),
dr hab. inż. Ryszard Antkiewicz, prof. WAT
dr inż. ZbigniewTarapata,
dr inż. Wojciech Kulas,
dr inż. Dariusz Pierzchała,
dr inż. Jarosław Rulka,
dr inż. Tomasz Tarnawski,
dr inż. Jarosław Koszela,
dr inż. Roman Wantoch-Rekowski,
mgr inż. Mariusz Chmielewski,
mgr inż. Rafał Kasprzyk,
dr hab. inż. Tadeusz Nowicki, prof. WAT
dr hab. inż. Radosław Pytlak,
mgr Krystyna Wiecka,
dr inż. Grzegorz Betliński,


otrzymał srebrny medal za projekt - Zautomatyzowane Narzędzia Wspomagania Decyzji - System Ekspercki pk. GURU


Więcej na stronach WAT
Więcej na stonach organizatora targów
Więcej o GURU

 
Dawcy pilnie poszukiwani
Redaktor: Administrator   
13.05.2010.
Apelujemy do całej społeczności akademickiej by wzięła jak najliczniejszy udział w środę 19 maja br. w Klubie WAT, w godz. 10.00 - 16.00, w rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Być może właśnie Twój szpik będzie genetycznie odpowiedni dla naszej Absolwentki, pani podporucznik, która jest dowódcą plutonu w jednej z jednostek i bardzo pilnie potrzebuje dawcy, a tym samym nadziei na nowe życie. Akcja "Studenci w walce przeciw białaczce" to szansa pomocy także dla niej.  

(więcej na www.wat.edu.pl)
 
K O M U N I K A T Nr 17 Komisji Wyborczej Wydziału Cybernetyki WAT
Redaktor: Administrator   
11.05.2010.
 K O M U N I K A T   Nr  17
Komisji  Wyborczej  Wydziału  Cybernetyki  WAT
z dnia 11.05.2010 r.


1. W związku z uchwałą Senatu WAT nr 98/III/2010 z 29.04.2010 r. dot. zarządzenia wyborów uzupełniających do składu Senatu Akademii na kadencję 2008 – 2012, w terminie do 17.05.2010 r. do godz. 15.30 do p. 90 (IOiZ) należy składać zgłoszenia kandydatur przedstawicieli studentów Wydziału Cybernetyki na członka:
- Senatu Wojskowej Akademii Technicznej (1 mandat)

2. Uzupełniające zebranie wyborcze studentów Wydziału odbędzie się 01.06.2010 r. o godz. 15.15 w s. 313.Komisja Wyborcza Wydziału Cybernetyki

 
Targi Pracy i Bezpieczeństwa WAT
Redaktor: Sekretarz Rady Wydziału   
16.04.2010.
tpib-plakat750.jpg
 
Reforma nauki przyjęta przez Sejm
Redaktor: Administrator   
20.03.2010.

Sejm niemal jednogłośnie przyjął pakiet ustaw reformujących system nauki, który ma wejść w życie już od nowego roku akademickiego.

- Ta reforma stworzy polskim naukowcom warunki do odważnej konkurencji w wymiarze europejskim i światowym. Pomoże osiągać najwyższe szczyty badawczych poszukiwań -  powiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka. Jest szczególnie symboliczne i ważne, że naszą reformę nauki poprały wszystkie siły polityczne. Ogromnie cieszy konsensus ponadpartyjny dla spraw tak wielkiej dla nas wagi - podkreśla minister nauki.

 

czytaj więcej na http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/aktualnosci/artykul/reforma-nauki-przyjeta-przez-sejm/

 
Drogowskazy Kariery
Redaktor: Kierownik Dziekanatu   
19.03.2010.
ulotka1.jpg
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 252 z 253
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail