Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2017/18
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2017/18
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif

Uchwały nr 5/VI/2010 i 6/VI/2010 Komisji Wyborczej Wydziału Cybernetyki z dnia 16.06.2010 r.
Redaktor: Administrator   
24.06.2010.
Uchwały nr 5/VI/2010 i 6/VI/2010 Komisji Wyborczej Wydziału Cybernetyki z dnia 16.06.2010 r.
Uchwała_nr_5
 
Uchwała_nr_6
 
Zebranie wyborcze studentów WCY
Redaktor: Administrator   
10.06.2010.

Z E B R A N I E     W Y B O R C Z E
STUDENTÓW   WYDZIAŁU   CYBERNETYKI


odbędzie   się   15.06.2010 r.   o   godz.  15.10   w   sali   313 (budynku głównego)


Komisja Wyborcza Wydziału Cybernetyki


 
Ogólnopolska Konferencja Studentów Kierunków Menedżerskich
Autor: Kierownik Dziekanatu   
10.06.2010.

logo_kn_strategia.jpg
Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, Instytut Organizacji i Zarządzania oraz Koło Naukowe STRATEGIA mają zaszczyt zaprosić wszystkich członków społeczności akademickiej Wojskowej Akademii technicznej na I. OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ STUDENTÓW KIERUNKÓW MENEDŻERSKICH pt. „Otoczenie determinantą zmian w postrzeganiu pracy menedżera”.


Konferencja odbędzie się dnia 11 czerwca 2010 r. w budynku Klubu WAT, przy ulicy gen. S. Kaliskiego 25A, w sali 115. Uroczyste rozpoczęcie konferencji zaplanowane jest na godzinę 10:00.


Zakres tematyczny konferencji będzie obejmował między innymi takie obszary tematyczne, jak: nowe podejście do podstawowych funkcji zarządzania, znaczenie zasobów informacyjnych i czasu w procesie zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego i jego efektywne wykorzystanie, znaczenie marketingu we współczesnym zarządzaniu, zastosowanie technologii teleinformatycznych w procesie zarządzania.


Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką zarządzania.


Jacek Woźniak
Przewodniczący KN STRATEGIA

 
Godziny dziekańskie
Autor: Kierownik Dziekanatu   
09.06.2010.
W związku z Piknikiem Wydziału Cybernetyki w dniu 11.06.2010r., ogłasza się godziny dziekańskie w tym dniu od  godz. 15.00.
 
Piknik Wydziału Cybernetyki 2010
Autor: Kierownik Dziekanatu   
07.06.2010.
Serdecznie zapraszamy Wszystkich pracowników, studentki, studentów Wydziału Cybernetyki na Piknik Cybernetyki, który odbędzie się w dniu 11 czerwca 2010 roku na terenie Ośrodka Sportowego WAT. Zabawę zaczynamy o godz. 15.00.
W planie przewidziane są liczne konkursy, w tym m.in. turniej plażowej piłki siatkowej, rzut beretem oraz wiele innych.
Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody.

WRS WCY


plakatpiknik3a.jpg

 
Zebranie wyborcze
Redaktor: Kierownik Dziekanatu   
28.05.2010.

ZEBRANIE WYBORCZE


STUDENTÓW   WYDZIAŁU   CYBERNETYKI


odbędzie   się   01.06.2010 r.   o   godz.  15.15   w   sali   313 (budynku głównego)Komisja Wyborcza Wydziału Cybernetyki

 
Potrójny sukces
Redaktor: Prodziekan ds studenckich   
24.05.2010.

2.jpgW dniach 18 i 19 maja br. odbył się w Warszawie krajowy finał tegorocznej, ósmej już, edycji największego międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup, w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Zasadniczym celem tego konkursu jest inspirowanie studentów do wykorzystywania nowoczesnych technologii w celu rozwiązywania istotnych problemów współczesnego świata. Konkurs promuje kreatywność i przedsiębiorczość młodych ludzi.  W tym roku w turnieju wzięło udział 96 zespołów. Wśród zakwalifikowanych do finału dziesięciu zespołów znalazły się trzy drużyny studentów naszej Uczelni:

1. zespół MUTANT: Marcin Wilkos, Krzysztof Wilkos, Piotr Stąpor – studenci informatyki Wydziału Cybernetyki i Jarosław Lewandowski – student Wydziału Elektroniki, pod opieką mentora mgr. inż. Mariusza Chmielewskiego z Wydziału Cybernetyki;

2. zespół The Eradicators: studenci informatyki Wydziału Cybernetyki - Cezary Bartosiak, Paweł Giętkowski, Krzysztof Szkółka, Michał Walędziak, pod opieką mentora mgr. inż. Rafała Kasprzyka z Wydziału Cybernetyki;

3. zespół Farsighters: studenci informatyki Wydziału Cybernetyki – Józef Sroczyński, Kamil Wawrach, Konrad Stelmach, Piotr Szadkowski, z mentorem mgr. inż. Rafałem Kasprzykiem z Wydziału Cybernetyki.

W pierwszym dniu finału odbyła się sesja plakatowa, podczas której sędziowie w bezpośrednich rozmowach z uczestnikami konkursu zapoznali się szczegółowo z każdym projektem. Następnego dnia jury dokonało wyboru pięciu najlepszych zespołów do ścisłego finału. W najlepszej piątce znalazły się dwie drużyny z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jedna z Politechniki Łódzkiej i dwie z naszego Wydziału: MUTANT i The Eradicators. Każdy z zespołów miał 20 minut na zaprezentowanie (w języku angielskim) swojego projektu sędziom i zaproszonej publiczności,  a następnie poddawano go serii pytań zadawanych przez sędziów. Liczyły się nie tylko walory merytoryczne projektów, ale także przystępność i pomysłowość prezentacji, a nawet finezja odpowiedzi.

Poziom tegorocznych projektów, pod względem wiedzy i znajomości nowoczesnych technologii, okazał się bardzo wysoki. Ostatecznie nasze drużyny zdobyły drugie, trzecie i szóste miejsce.

Laureat drugiego miejsca, Zespół MUTANT zaprezentował projekt PULSE, umożliwiający stałe monitorowanie pracy serca oraz informowanie użytkownika i operatora-lekarza o zagrożeniach zdrowia. Zaprojektowany czujnik przesyła zebrane dane za pośrednictwem bezprzewodowego łącza Bluetooth. Wykonany przez zespół prototyp urządzenia został zademonstrowany podczas prezentacji.

Zespół The Eradicators zajął trzecie miejsce za opracowanie systemu CARE2, umożliwiającego modelowanie sieci społecznych i wykorzystywanie ich do wyszukiwania konkretnych jednostek. Wszystkie operacje systemu wykonywane są przez serwery umieszczone w Internecie, dzięki temu nie obciążają one samego komputera. Autorzy widzą zastosowanie tego systemu w walce z epidemiami, gdzie np. wyszukanie odpowiednich osobników do podania lekarstwa spowoduje szybkie pokonanie choroby. Drużyna przedstawiła swój projekt w oryginalny sposób, parodiując serial „Dr House”.  Zespół otrzymał także specjalne wyróżnienie firmy Helix Ventures Partners.
mutant.jpgeradicators.jpg
Trzeci zespół Wydziału Cybernetyki - Farsighters - zdobył w konkursie wyróżnienie, zajmując szóste miejsce za opracowanie projektu THEIA, umożliwiającego swobodną interakcję człowieka z komputerem za pomocą jedynie wzroku i pozwalającego na korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym. 
Piątka najlepszych zespołów w tegorocznym krajowym finale Imagine Cup otrzymała także zaproszenie Ministra Gospodarki do współpracy przy realizacji projektów przygotowywanych przez Ministerstwo Gospodarki.

Serdecznie gratulujemy naszym zespołom tak ogromnych sukcesów.

Mamy nadzieję, że osiągnięcia tegorocznych laureatów zachęcą naszych studentów do spróbowania swych sił w przyszłorocznej edycji konkursu. Przykład członków MUTANTA: Marcina i Krzysztofa Wilkosów, którzy w zeszłorocznej edycji krajowego finału Imagine Cup zajęli trzecie miejsce - wchodząc w skład zespołu studentów Wydziału Cybernetyki NOSOI-FIGHTERS (pod opieką mentora mgr. inż. Rafała Kasprzyka), wskazuje, że z roku na rok można osiągać coraz większe sukcesy.


Gratulujemy także zwycięzcom tegorocznego finału - zespołowi FTEAMS z Politechniki Łódzkiej oraz zespołom: DreamCraft i eVolve z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które zajęły ex aequo czwarte miejsce.

Więcej na stronach organizatora.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 252 z 259
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail