Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2017/18
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2017/18
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif

Z myślą o sztucznym sercu
Redaktor: Budziło Roman   
22.04.2016.

Medycyna to istotny sektor dla zastosowań technologii druku 3D. Niezwykła precyzja i – co nie jest bez znaczenia- efektywność kosztowa, pozwalają tworzyć bardzo dokładne modele, które mogą służyć naukowcom do badań i udoskonalania gotowych produktów.

Naukowcy  z Wydziału Cybernetyki WAT: dr inż. Krzysztof Murawski, dr inż. Leszek Grad, dr inż. Artur Arciuch wspólnie z  zespołem prof. Pustelnego z Katedry Optoelektroniki Politechniki Śląskiej, który zapoczątkował prace, opracowują innowacyjne metody pomiarowe, których istota polega między innymi na zastosowaniu w technice sensorowej rzeczywistości rozszerzonej oraz sztucznych sieci neuronowych.

Chodzi tu przede wszystkim o opracowanie układu czujnikowego dla protezy serca, czyli stworzenie komputerowego systemu wbudowanego (oprogramowania i czujników), którego zadaniem jest określanie w czasie rzeczywistym chwilowej objętości wyrzutowej krwi z komory krwistej pneumatycznej, pulsacyjnej, pozaustrojowej pompy wspomagania serca. Badania praktyczne prowadzone są na modelach komór serca, wykonanych w technologii 3D na drukarkach Zortrax M200. Technologia ta istotnie przyczyniła się do realizacji całego projektu, gdyż pozwala na tworzenie gotowych modeli we własnym zakresie.

Obecnie opracowane  modele służą do weryfikacji przyjmowanych hipotez badawczych oraz badań eksperymentalnych, w których ocenia się skuteczność technik pomiarowych. Naukowcy mają nadzieję, że prowadzone badania pozwolą w przyszłości zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania sztucznego serca.


ppłk dr inż. Krzysztof Murawski

rekonstrukcja-159x300.jpg

Rekonstrukcja membrany w przestrzeni 3D

 

tbm_8247-300x197.jpgtbm_8258-300x205.jpg

 

Model sztucznego serca oraz membrana opracowana do pomiaru
chwilowej objętości wyrzutowej z użyciem  sensorów optycznych

 


 
Seria nagród na Międzynarodowej Wystawie Technologii i Innowacji IPITEX 2016
Autor: Zbigniew Tarapata   
22.02.2016.
chm_is_iptex.png

Na Międzynarodowej Wystawie Technologii i Innowacji IPITEX 2016, która odbyła się w dniach 2-6 lutego w Bangkoku zaprezentowane zostały systemy teleinformatyczne iSULIN i PATRON, opracowane przez zespoły studentów pod kierunkiem mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego z Instytutu Systemów Informatycznych. Przeprowadzone prezentacje oraz załączone materiały naukowe dotyczące zastosowanych metod analitycznych, pozwoliły rozwiązaniom uzyskać dwa złote medale. Dodatkowo aplikacja i opaska sensoryczna iSULIN otrzymały GRAND PRIX wystawy IPITEX przyznawaną przez Narodową Radę Naukową Tajlandii dla najlepszego wynalazku oraz wyróżnienie specjalne za najlepszą prezentację rozwiązania.

Wystawa gościła wynalazców z całego świata, gdzie zaprezentowano szereg uznanych rozwiązań w tym ponad 20 polskich projektów, z czego aż trzy spośród nich są autorstwa naukowców Wojskowej Akademii Technicznej. 

Czytaj całość
 
Doktorant mgr inż. Piotr Olszewski laureatem nagrody ministra.
Autor: Bolesław Szafrański   
02.02.2016.
wreczenie.jpg

Młodzi ludzie pokazują nam, że jeśli sami sobie nie stawiamy granic, to granic zmian technologicznych i idących w ślad za nimi usług, jak i korzyści dla przeciętnego człowieka nie ma - powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podczas spotkania z laureatami sesji „Forum Młodych Mistrzów - ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa” zorganizowanej w ramach XXI Forum Teleinformatyki.

          Przewodniczący Rady Programowej Forum prof. WAT Bolesław Szafrański inaugurując uroczystość wręczenia nagród podkreślił, że Sesja Młodych Mistrzów jest stałym elementem programu najstarszej, największej (w 2015r. uczestniczyło w niej ponad 440 uczestników) i prestiżowej konferencji organizowanej od 21 lat dla środowisk najbardziej zaangażowanych w cyfrową modernizację państwa. Uczestnikami Sesji Młodych Mistrzów są studenci z uczelnianych Kół Zainteresowań Naukowych oraz doktoranci, których prace zostały zakwalifikowane przez Jury do prezentacji na Forum Teleinformatycznym. Ostatecznie do finału konkursu zakwalifikowano 18 prezentacji indywidualnych lub zespołowych, które ubiegały się o nagrody w następujących kategoriach:

Nagroda Rady Programowej Forum - w dziedzinie „Najlepsza merytorycznie prezentacja”

Nagroda Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu ochrony danych osobowych”

Nagroda Ministra właściwego ds. informatyzacji - w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu informatyzacji administracji publicznej”

Nagroda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych– w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego”

Nagroda Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Polskiej Akademii Nauk – w dziedzinie „Najlepiej wygłoszona (w sensie oratorskim) prezentacja”.

Czytaj całość
 
Wizyta członków KNBN WCY WAT w SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Autor: Izabela Szczepanik   
28.01.2016.
12584095_1120390584662293_1408348762_n.jpg

Dnia 22 stycznia 2016 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WCY WAT wraz z opiekunem Koła dr. Wiesławem Śmiałkiem oraz podchorążowie WAT, odbyli wizytę w jednostce centralnej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w jednym z najważniejszych miejsc- dyspozytorni. Tam przedstawiono nam rozmieszczenie siedemnastu baz stałych Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie całego kraju. Z czego 4 pełnią służbę całodobową (Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław), 5 jest obsługiwanych w godzinach od 7:00 do 20:00, a 8 może być wykorzystanych tylko w ciągu dnia i godziny ich pracy zależą od godziny wschodu i zachodu słońca. 

Przedstawiono też podstawowe zadania wykonywane przez LPR, do których należy: 
- ratownictwo medyczne (loty do wypadków, nagłych zachorowań i udzielenie pomocy ich ofiarom), 
 - lotniczy transport sanitarny (przemieszczanie pacjentów wymagających opieki medycznej pomiędzy zakładami opieki zdrowotnej)
- lotniczy transport medyczny spoza, oraz poza granice kraju.

 

           

Czytaj całość
 
KONFERENCJA
Autor: Agnieszka Ścisło   
17.12.2015.

W dniu 27 listopada br. w Instytucie Organizacji i Zarządzania WCY odbyła się V Konferencja Naukowa pt. „NOWOCZESNE KONCEPCJE I METODY ZARZĄDZANIA”. Tegoroczna konferencja odbyła się pod wiodącym hasłem: „Kontrowersje i wyzwania marketingu i zarządzania w XXI wieku”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. dyw. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk, Dziekan Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy August Gawinecki oraz Executive Club. Patronat medialny objął „Głos Akademicki”.

Wykład inauguracyjny konferencji wygłosił Prorektor ds. wojskowych płk dr hab. Tadeusz Szczurek.

Konferencja skupiła przedstawicieli świata nauki z ośrodków akademickich całej Polski, jak również z zagranicy oraz przedstawicieli świata biznesu.

Czytaj całość
 
Brussels Innova 2015
Autor: Kamil Kaczyński   
08.12.2015.
dscn3078.jpg

           Transfer technologii i wdrażanie postępu, to główna idea tegorocznej edycji Światowych Targów „BRUSSELS INNOVA 2015”, które zakończyły się 21 listopada.  Na Targach swoje osiągnięcia zaprezentowały delegacje pochodzące z 15 krajów świata, w tym także z Polski.

 

Polscy wystawcy zademonstrowali w sumie 71 wynalazków, a patronat nad polskim pawilonem sprawował Jego Ekscelencja Ambasador RP w Królestwie Belgii Artur Harazim oraz Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych Leszek Rafalski.  Zaprezentowane rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin, m.in. ekologii, medycyny, bezpieczeństwa, lotnictwa, przemysłu samochodowego i transportu, metalurgii, włókiennictwa, maszyn i urządzeń, chemii, mechaniki, inżynierii, elektroniki, rolnictwa i żywności, energetyki, informatyki. Stopień zaawansowania przedstawianych projektów był różny, od zaawansowanych, przez wdrożenia pilotażowe, aż do tych, które są już gotowe do przemysłowych wdrożeń czy też do szerokiej komercjalizacji. Na Targach znalazły się także stoiska promocyjne Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Wschodniej oraz Województwa Łódzkiego. 

Czytaj całość
 
SAP BootCamp 2015
Autor: Kamil Kaczyński   
25.11.2015.
accenture_sap_bootcamp2015.png
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 48 z 259
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail