Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


System kryptograficzny UseCrypt dostępny dla pracowników i studentów WCY WAT
Autor: UseCrypt   
14.02.2017.
eqgfklnhrndaln69zaiy.jpg

Dnia 25.01.2017 podpisana została umowa pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną, a firmą Cryptomind S.A., której przedmiotem jest dostarczenie 500 rocznych licencji oprogramowania do kryptograficznej ochrony danych w chmurze UseCrypt. Rozwiązanie uzyskało uprzednio pozytywną opinię Wydziału Cybernetyki WAT dot. zastosowanych protokołów kryptograficznych.

UseCrypt to system szyfrujący, który łączy szyfrowanie danych za pomocą algorytmów asymetrycznych i symetrycznych z innymi zaawansowanymi mechanizmami i protokołami kryptograficznymi w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Innowacyjność proponowanego rozwiązania opiera się na metodzie wymiany i przechowywania kluczy szyfrujących – Hybrid Virtual Key Management (HVKM) – przy jednoczesnym uproszczeniu obsługi działania systemu dla użytkowników końcowych.

Aplikacja Usecrypt obsługiwana jest poprzez zainstalowaną na platformie klienta (Windows, Android, iOS)  aplikację, która pozwala na łączenie się z serwerowym systemem kryptograficznego przekazywania danych.

Rozwiązanie jest już dostępne dla pracowników i studentów Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Zgłoszenia o przydzielenie dostępu do pełnej, rocznej wersji oprogramowania należy kierować do mgr. inż. Kamila Kaczyńskiego na adres email: kamil.kaczynski@wat.edu.pl

 

W razie trudności zarówno przy instalacji systemu, jak i wykorzystania jego funkcjonalności można skorzystać z usługi zdalnej pomocy IT iMe, której inżynierowie rozwiążą problemy związane z obsługą systemu. Usługa dostępna pod numerem telefonu:  +48 22 244 22 20 (adres www usługi: imeworldwide.com).

 

Zachęcamy do korzystania z aplikacji UseCrypt i dzielenia się opiniami z producentem pod adresem:

helpdesk@usecrypt.com


Instrukcja pozyskania aplikacji jest dostępna tu: link

 
Relacja z konferencji naukowej pt: "NOWOCZESNE KONCEPCJE I METODY ZARZĄDZANIA"
Redaktor: Łukasz Matuszelański   
19.01.2017.
IMG001.JPG

 

       Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, 8-9 grudnia 2016 roku Zakład Inżynierii Zarządzania w Instytucie Organizacji i Zarządzania  Wydziału Cybernetyki, zorganizował VI Międzynarodową konferencję naukową z cyklu „NOWOCZESNE KONCEPCJE I METODY ZARZĄDZANIA”. Zagadnienia poruszane w tym roku dotyczyły zwinności organizacji w dynamicznym otoczeniu w sektorze wojskowym, publicznym, społecznym i biznesowym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej płk prof. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, Dziekan Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej prof. dr hab. inż. Kazimierz Worwa oraz Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Patronat medialny nad konferencją objęli: OutsourcingPortal, magazyn „Outsourcing&More”, „Głos Akademicki”, portal BPMstandard.pl, portal 4PM.pl, a także portal sila-wiedzy.pl.

Czytaj całość
 
Wykład dr Rafała Brzeskiego
Autor: Dawid Dymkowski   
19.01.2017.
1.jpg

Z inicjatywy sekcji bezpieczeństwa międzynarodowego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT w dniu 10.01.2017 r. odbył  się wykład poprowadzony przez dr. Rafała Brzeskiego. Spotkanie poświęcone zostało tematyce wojny informacyjnej jako wojny IV generacji.

Na początku przedstawiona została geneza wojen w ich poszczególnych generacjach. W kontekście tego gość akademii umiejscowił wojnę informacyjną jako najnowszą i aktualną. Oprócz tego prelegent przedstawił także typologię wojen.

Po dokonaniu takiego wstępu została przedstawiona definicja wojny informacyjnej. Jej cechę szczególną, jak wykazał na wykładzie gość akademii, stanowi wysoki stopień pośredniości i skrytość działań. Efekty podjętych przedsięwzięć w ramach tej wojny są najbardziej widoczne na poziomie strategicznym. Scharakteryzowano także podstawowe metody, zasady i socjotechniki tejże wojny. Znalazły się wśród nich takie elementy jak manipulacja, dezinformacja, propaganda i inspiracja. Należy zauważyć, że każde z tych narzędzi zostało poparte stosownym przykładem, będących później podstawą do dyskusji.

 

Czytaj całość
 
Sukcesy doktorantów i studentów na XXII Forum Teleinformatyki
Redaktor: Administrator   
16.12.2016.

 

W dniu 12 grudnia 2016 r. odbyła się w Ministerstwie Cyfryzacji uroczystość wręczenia nagród Młodym Mistrzom Informatyki, wygłaszającym prezentacje na XXII Forum Teleinformatyki, które odbyło się w dniach 29-30 września 2016 r. w Warszawie.

Tradycyjnie od kilku lat w organizowanym w ramach Forum konkursie Młodych Mistrzów licznie biorą udział doktoranci i studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. W tegorocznym Konkursie, na 29 przyznanych nagród i wyróżnień, doktoranci i studenci Wydziału Cybernetyki uzyskali ich 13 (44,8%).

 

 

Czytaj całość
 
Spotkanie polskich i węgierskich podchorążych na WAT.
Autor: Oliver Balogh   
12.12.2016.

       Z inicjatywy Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT w dniu 25.11.2016 odbyło się spotkanie węgierskich i polskich podchorążych. Zorganizowano je z pomocą Batalionu Szkolnego WAT w Sali Kinowej Klubu WAT.

      Po krótkim wstępie dr Wiesława Śmiałka, opiekuna Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego, węgierscy podchorążowie, którzy przyjechali na WAT w ramach programu Erasmus przedstawili swoją uczelnię- Narodowy Uniwersytet Służb Publicznych w Budapeszcie. W swojej prezentacji przybliżyli publiczności strukturę i funkcjonowanie uniwersytetu, na którym jeden z czterech wydziałów- Wydział Nauk Wojennych i Szkolenia Oficerskiego prowadzi kształcenie wyższe przyszłych oficerów dla Węgierskiej Armii. Nasi podchorążowie słuchali z ciekawością jak wygląda szkolenie na oficera na Węgrzech. Dowiedzieli się, że podchorążowie na Węgrzech do promocji nie mają stopnia wojskowego, a także, że szkolenie trwa 1+7 semestrów, gdzie pierwszy semestr jest szkoleniem podstawowym dla młodych rekrutów.

 

Czytaj całość
 
Wizyta KNBN w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Autor: Joanna Koperek   
04.12.2016.
1345174884.jpg

W dniu 09.11.2016 przedstawiciele Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego odwiedzili Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie. Po przejściu przez punkt kontrolny zostali zaproszeni do sali wideokonferencyjnej, gdzie powitali ich zastępca dyrektora Marka Kubiaka: pana Krzysztofa Malesę - specjalistę w dziedzinie zarządzania informacją - i pana Grzegorza Świszcza – specjalistę w dziedzinie zarządzania kryzysowego, infrastruktury krytycznej oraz przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym. W powitaniu brali udział także pracownicy poszczególnych sekcji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – Centrum Operacyjno-Analitycznego, Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania, Wydziału Współpracy Międzynarodowej oraz Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej.

 

Czytaj całość
 
Wizyta KNBN w Janowie Podlaskim.
Autor: Faustyna Klocek   
04.12.2016.
15271715_1506525872696167_1963778088_o.jpg

W dniu 16 listopada 2016 r. grupa studentów cywilnych i wojskowych pod opieką dr Małgorzaty Jaroszyńskiej spotkała się pod głównym budynkiem Wojskowej Akademii Technicznej, aby o godzinie 9 wyjechać do Kolonii Janów. Mimo, iż powszechnie używa się lokalizacji bazy podając Mińsk Mazowiecki, to tak naprawdę lotnisko położone jest w odległości około 5 km miasta, bliżej miejscowości Janów, zaś kompleks koszarowy w którym mieszczą się koszary sporej ilości pododdziałów bazy leży koło miejscowości Barcząca.

Po dotarciu na miejsce, przed budynkiem 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego na zwiedzających oczekiwał dowódca eskadry z grupy wsparcia, który zapoznał grupę z tajnikami planowania i eksploatacji statków powietrznych. Jego grupa jest jedynym pododdziałem logistycznym, zajmującą się m.in. zakupem nowych części oraz wysyłaniem zniszczonych na remont. Modernizacją samolotów zajmują się Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. W bazie znajdują się certyfikaty przekazania użytkownikowi samolotu MIG-29 po naprawach. Oprócz tego działają jeszcze inne grupy, chociażby obsługi technicznej, poszukiwawczo-ratowniczej czy działań lotniczych. Statki powietrzne odbywają przeglądy kontrolno – regeneracyjne samolotów co 6 lat. Inne małe naprawy wykonuje się co 3 miesiące oraz co 1 rok.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 48 z 279
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail