Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Wizyta KNBN w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Autor: Joanna Koperek   
04.12.2016.
1345174884.jpg

W dniu 09.11.2016 przedstawiciele Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego odwiedzili Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie. Po przejściu przez punkt kontrolny zostali zaproszeni do sali wideokonferencyjnej, gdzie powitali ich zastępca dyrektora Marka Kubiaka: pana Krzysztofa Malesę - specjalistę w dziedzinie zarządzania informacją - i pana Grzegorza Świszcza – specjalistę w dziedzinie zarządzania kryzysowego, infrastruktury krytycznej oraz przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym. W powitaniu brali udział także pracownicy poszczególnych sekcji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – Centrum Operacyjno-Analitycznego, Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania, Wydziału Współpracy Międzynarodowej oraz Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej.

 

Czytaj całość
 
Wizyta KNBN w Janowie Podlaskim.
Autor: Faustyna Klocek   
04.12.2016.
15271715_1506525872696167_1963778088_o.jpg

W dniu 16 listopada 2016 r. grupa studentów cywilnych i wojskowych pod opieką dr Małgorzaty Jaroszyńskiej spotkała się pod głównym budynkiem Wojskowej Akademii Technicznej, aby o godzinie 9 wyjechać do Kolonii Janów. Mimo, iż powszechnie używa się lokalizacji bazy podając Mińsk Mazowiecki, to tak naprawdę lotnisko położone jest w odległości około 5 km miasta, bliżej miejscowości Janów, zaś kompleks koszarowy w którym mieszczą się koszary sporej ilości pododdziałów bazy leży koło miejscowości Barcząca.

Po dotarciu na miejsce, przed budynkiem 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego na zwiedzających oczekiwał dowódca eskadry z grupy wsparcia, który zapoznał grupę z tajnikami planowania i eksploatacji statków powietrznych. Jego grupa jest jedynym pododdziałem logistycznym, zajmującą się m.in. zakupem nowych części oraz wysyłaniem zniszczonych na remont. Modernizacją samolotów zajmują się Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. W bazie znajdują się certyfikaty przekazania użytkownikowi samolotu MIG-29 po naprawach. Oprócz tego działają jeszcze inne grupy, chociażby obsługi technicznej, poszukiwawczo-ratowniczej czy działań lotniczych. Statki powietrzne odbywają przeglądy kontrolno – regeneracyjne samolotów co 6 lat. Inne małe naprawy wykonuje się co 3 miesiące oraz co 1 rok.

Czytaj całość
 
Wizyta KNBN WAT na Lotnisku Chopina
Autor: Mariusz Strojek   
09.11.2016.
4.jpg

W dniu 26.10.2016 członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT złożyli wizytę w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Okęcie znajdującej się na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Na początku spotkania oficerowie Straży Granicznej przytoczyli wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do utworzenia kontroli bezpieczeństwa na lotniskach oraz przedstawili rolę i zadania Straży Granicznej na lotniczych przejściach granicznych. Studenci mieli okazję zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa jakie obowiązują na lotnisku, jak również z urządzeniami używanymi do przeprowadzania kontroli bagażu podróżnego.

 

Czytaj całość
 
Medale na Międzynarodowej Wystawie IWIS 2016
Redaktor: Budziło Roman   
28.10.2016.

Z  ogromną przyjemnością informujemy o nagrodach zdobytych przez przedstawicieli Wydziału Cybernetyki na jubileuszowej 10 edycji Międzynarodowej Wystawy IWIS 2016, która odbywała się w dniach 10-12 października 2016 r.

  iwisp.jpg

Złotym medalem z wyróżnieniem nagrodzony został projekt  - SymSG Border Tactics – wirtualne środowisko  gry decyzyjnej wspierające szkolenie taktyki działania Straży Granicznej wykorzystujące wirtualne i konstruktywne symulatory wspierające narodowa oraz unijną politykę ochrony granic autorstwa zespołu pracowników i studentów Wydziału Cybernetyki WAT.

Platynowym medalem - MORPHEUS – mobilne narzędzia analizy hipnogramu oraz wspomagające monitorowanie i diagnozowanie zaburzeń i schorzeń snu implementujące metody przetwarzania sygnałów biomedycznych i wnioskowania autorstwa zespołu: mjr dr inż. Mariusz Chmielewski, inż. Paweł Piotrowski, mgr inż. Karol Kozieł, inż. Jarosław Roszczewski, inż. Przemysław Regulski, inż. Ilona Paziewska, inż. Michał Popieluch

W trakcie uroczystej gali, zostały również wręczone nagrody indywidualne - medale honorowe SPWiR im. Tadeusz Sendzimira przyznawane twórcom techniki i organizatorom ruchu innowacji w Polsce oraz instytucjom zasłużonym dla rozwoju innowacji. Tegoroczne posiedzenie Kapituły Medalu nagrodziło 6 wynalazców i naukowców z całej Polski m.in. mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego z Instytutu Systemów Informatycznych Wydziału Cybernetyki WAT.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Więcej szczegółów na stronie www.isi.wat.edu.pl

 
Jubileusz 70-lecia prof. Andrzeja Chojnackiego
Redaktor: Administrator   
11.10.2016.

W dniu 8 października obchodził  70. urodziny Pan prof. Andrzej Chojnacki, znany i bardzo zasłużony dla Wydziału Cybernetyki i Akademii nauczyciel akademicki.

Z okazji pięknego Jubileuszu, w imieniu całej społeczności Wydziału Cybernetyki najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz wielu kolejnych lat owocnej pracy zawodowej składa

kierownictwo Wydziału Cybernetyki.

 
Jublieusz 70-lecia dr. hab. inż. Bolesława Szafrańskiego
Autor: Ewa Skowrońska   
29.07.2016.
bszafranski.jpg

29 lipca br. uroczystość 70. urodzin obchodzi dr hab. inż. Bolesław Szafrański, prof. WAT. Profesor Szafrański jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Swoją szeroką wiedzę z zakresu infrastruktury informacyjnej państwa wykorzystuje w pracy naukowo-dydaktycznej na stanowisku profesora nadzwyczajnego WAT.  Jego działalność naukowa skupia się na zagadnieniach badawczych i projektowych gromadzenia i wykorzystywania kluczowych zasobów cyfrowych, w tym zwłaszcza na modelowaniu procesów przetwarzania baz danych, identyfikacji i przeciwdziałaniu zagrożeniom w cyberprzestrzeni oraz architekturze korporacyjnej. Jest autorem lub współautorem kilku publikacji książkowych, wielu prac naukowych i referatów. Z okazji tak pięknego Jubileuszu  w imieniu całej społeczności Wydziału Cybernetyki WAT życzymy Panu Profesorowi dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz dalszych lat owocnej pracy naukowej i dydaktycznej.

Więcej o Jubilacie na stronie Instytutu Systemów Informatycznych

 
Praca dla programistów .NET
Autor: Kamil Kaczyński   
20.07.2016.
Firma Accenture poszukuje programistów .NET na wszystkich poziomach zaawansowania - zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami pod adresem: http://bit.ly/dotNETAccenture
accdotnet.png
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 60 z 286
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail