Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Wydział Cybernetyki na Podium
Autor: Kamil Kaczyński   
22.06.2016.
20160622_090654.jpg Z przyjemnością informuję, że Wydział Cybernetyki zajął II miejsce w rozgrywkach międzywydziałowych, które odbyły się w ramach Święta Sportu WAT 2016.
Wszystkim zawodnikom gratuluję i składam podziękowanie za reprezentowanie Wydziału Cybernetyki w Święcie Sportu WAT 2016
Dziekan Wydziału Cybernetyki
prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki
 
Jubileusz 70-lecia prof. dr. hab. inż. Piotra Zaskórskiego
Autor: Kamil Kaczyński   
16.06.2016.
pzaskorski.png

Prof. dr hab. inż. Piotr Zaskórski obchodzi dziś Jubileusz 70-lecia. Urodził się 15 czerwca 1946 roku w Grodzisku. W 1964 roku ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy i rozpoczął studia w Wojskowej Akademii Technicznej, początkowo na Wydziale Elektrotechnicznym, a następnie - po reorganizacji – na Wydziale Cybernetyki. Studia te ukończył z wynikiem bardzo dobrym w 1970 roku, uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera wojskowych zastosowań cybernetyki.

     Po ukończeniu studiów jako podporucznik WP został skierowany do Ośrodka Przetwarzania Informacji Pomorskiego Okręgu Wojskowego, początkowo na stanowisko programisty a następnie projektanta systemów informatycznych. Właśnie w Bydgoszczy, w typowej wojskowej strukturze - rozpoczęła się droga naukowa Profesora. Początkowo były to prace koncepcyjno-projektowe, ale w jednym z projektów zmodyfikował algorytm Balazsa i zastosował go do wyznaczania optymalnego rozwiązania dużych zagadnień programowania liniowego, składających się  z dużej liczby zmiennych,  z uwzględnieniem wielu kryteriów w przestrzeni binarnej. Prace te dały początek badaniom zwieńczonym obroną rozprawy doktorskiej w 1976 roku nt. „Modelowanie wzorców żywienia z wykorzystaniem elektronicznej techniki obliczeniowej oraz badanie ich przydatności” i uzyskaniem stopnia naukowego doktora nauk technicznych. Ważny przy tym dla systemu obronnego był fakt, iż zmodyfikowany algorytm znalazł szersze zastosowanie poza logistyką również w ówczesnym systemie kontroli przestrzeni powietrznej kraju. Po obronie rozprawy został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Projektowania w Zespole Informatyki Pomorskiego Okręgu Wojskowego. 

 

 

Czytaj całość
 
Konkurs programistyczny Sollers
Autor: Kamil Kaczyński   
08.06.2016.

Zapraszamy do konkursu programistycznego on-line firmy Sollers (C(++) / C# / JAVA / JavaScript / SQL / VB.NET i Algorytmiki). Oprócz możliwości sprawdzenia się, dla każdego kto uzyska wynik +50% - voucher na kawę oraz możliwość zdobycia pracy / praktyk. Więcej informacji: http://bit.ly/SollersWyzwanie2016
tlo1.jpg
 
Letnia Akademia Accenture.
Autor: Kamil Kaczyński   
27.05.2016.
laa-plakat_updated_outlines-01.png
 
HISTORYCZNY SUKCES TRÓJBOISTÓW Z KU AZS WAT i WCY
Autor: Paweł Kawalerski   
19.05.2016.
20160515_150902.jpg

W dniach 13-15 maja br. zawodnicy Sekcji Trójboju Siłowego KU AZS WAT, pod opieką trenera mgra Waldemara Stangreta, wzięli udział w AMP w Trójboju Siłowym. Drugi raz z rzędu gospodarzem zawodów był KU AZS Uniwersytetu Śląskiego. Najlepszą uczelnią w klasyfikacji generalnej okazała się Wojskowa Akademia Techniczna, która po raz pierwszy w historii uczelni zdobyła złoto w klasyfikacji generalnej AMP. Trzeba dodać, że do sukcesu przyczynili się również studenci z WCY – Piotr Sadowski, szer. pchor. Grzegorz Krzemiński oraz doktorant mgr Paweł Kawalerski.

        W zawodach wzięło udział 224 zawodników i 21 zawodniczek z 45 uczelni w Polsce.  Dodatkowo po raz pierwszy rozegrane zostały zawody o Puchar Zarządu Głównego AZS w Trójboju Siłowym Kobiet. Z sekcji KU AZS WAT w Pucharze wystartowała st. kpr. pchor. Magdalena Serdyńska w kategorii wagowej 57 kg. W przysiadzie zaliczyła trzy podejścia, osiągając najlepszy wyniki 80 kg. W wyciskaniu leżąc osiągnęła wynik 37,5 kg, po spalonym ostatnim podejściu na ciężarze 40 kg. Natomiast w trzecim boju tj. martwym ciągu, Magda zaliczyła trzy podejścia z końcowym wynikiem 95 kg. Wynik osiągnięty w trójboju zapewnił jej brązowy medal. Warto podkreślić, że Magda dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportami siłowymi, a start w Pucharze był jej pierwszym krokiem w zawodach. Jednakże na podstawie tegoż startu oraz podejścia do treningu, można prognozować pozytywny rozwój jej kariery w trójboju siłowym.

Czytaj całość
 
Huawei
Autor: Kamil Kaczyński   
11.05.2016.
seeds-for-the-future.png

Po raz kolejny Wojskowa Akademia Techniczna przystąpiła do międzynarodowego konkursu firmy Huawei „Seeds for the Future”. Cel konkursu to wyłonienie najzdolniejszych studentów i absolwentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy warunków edukacji w zakresie nowych technologii. W tegorocznej edycji bierze udział 12 uczelni.

Laureaci konkursu (12 studentów) wyjadą w sierpniu na dwutygodniowe warsztaty złożone z części kulturoznawczej w Pekinie oraz technologicznej prowadzonej przez doświadczonych ekspertów Huawei w siedzibie głównej firmy w Shenzhen.

Więcej informacji o konkursie na stronie Instytutu Systemów Informatycznych

 
Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa narodowego państwa
Autor: Maria Kocan   
06.05.2016.
20160421_112626.jpg

W dniu 21 kwietnia 2016 roku odbyła się IV Konferencja Naukowa Doktorancko- Studencka pt.  „Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa narodowego/ państwa” organizowana przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.


Konferencję rozpoczął wykładem wprowadzającym prof. dr hab. Jan Maciejewski, Kierownik Zakładu Socjologii Grup Dyspozycyjnych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest on jednym z prekursorów polskiej socjologii grup dyspozycyjnych jak również jednym z głównych pomysłodawców oraz wieloletnim przewodniczącym międzynarodowych konferencji w dziedzinie socjologii grup dyspozycyjnych, w których corocznie uczestniczy kilkuset naukowców i badaczy z całego świata. Specjalizuje się w: socjologii ekonomicznej, socjologii organizacji i zarządzania, socjologii wiedzy, socjologii wojska, andragogice. W swojej działalności naukowej skupia się obecnie na badaniu funkcjonowania współczesnych grup dyspozycyjnych. Był wykładowcą na wielu polskich uczelniach. Autor szeregu książek i artykułów. Zasiada w radach naukowych i jest recenzentem w kilkunastu polskich czasopismach naukowych. Następnie głos zabrał gość specjalny, attaché węgierski ppłk Tamás Melke.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 60 z 279
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail