Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Letnia Akademia Accenture.
Autor: Kamil Kaczyński   
27.05.2016.
laa-plakat_updated_outlines-01.png
 
HISTORYCZNY SUKCES TRÓJBOISTÓW Z KU AZS WAT i WCY
Autor: Paweł Kawalerski   
19.05.2016.
20160515_150902.jpg

W dniach 13-15 maja br. zawodnicy Sekcji Trójboju Siłowego KU AZS WAT, pod opieką trenera mgra Waldemara Stangreta, wzięli udział w AMP w Trójboju Siłowym. Drugi raz z rzędu gospodarzem zawodów był KU AZS Uniwersytetu Śląskiego. Najlepszą uczelnią w klasyfikacji generalnej okazała się Wojskowa Akademia Techniczna, która po raz pierwszy w historii uczelni zdobyła złoto w klasyfikacji generalnej AMP. Trzeba dodać, że do sukcesu przyczynili się również studenci z WCY – Piotr Sadowski, szer. pchor. Grzegorz Krzemiński oraz doktorant mgr Paweł Kawalerski.

        W zawodach wzięło udział 224 zawodników i 21 zawodniczek z 45 uczelni w Polsce.  Dodatkowo po raz pierwszy rozegrane zostały zawody o Puchar Zarządu Głównego AZS w Trójboju Siłowym Kobiet. Z sekcji KU AZS WAT w Pucharze wystartowała st. kpr. pchor. Magdalena Serdyńska w kategorii wagowej 57 kg. W przysiadzie zaliczyła trzy podejścia, osiągając najlepszy wyniki 80 kg. W wyciskaniu leżąc osiągnęła wynik 37,5 kg, po spalonym ostatnim podejściu na ciężarze 40 kg. Natomiast w trzecim boju tj. martwym ciągu, Magda zaliczyła trzy podejścia z końcowym wynikiem 95 kg. Wynik osiągnięty w trójboju zapewnił jej brązowy medal. Warto podkreślić, że Magda dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportami siłowymi, a start w Pucharze był jej pierwszym krokiem w zawodach. Jednakże na podstawie tegoż startu oraz podejścia do treningu, można prognozować pozytywny rozwój jej kariery w trójboju siłowym.

Czytaj całość
 
Huawei
Autor: Kamil Kaczyński   
11.05.2016.
seeds-for-the-future.png

Po raz kolejny Wojskowa Akademia Techniczna przystąpiła do międzynarodowego konkursu firmy Huawei „Seeds for the Future”. Cel konkursu to wyłonienie najzdolniejszych studentów i absolwentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy warunków edukacji w zakresie nowych technologii. W tegorocznej edycji bierze udział 12 uczelni.

Laureaci konkursu (12 studentów) wyjadą w sierpniu na dwutygodniowe warsztaty złożone z części kulturoznawczej w Pekinie oraz technologicznej prowadzonej przez doświadczonych ekspertów Huawei w siedzibie głównej firmy w Shenzhen.

Więcej informacji o konkursie na stronie Instytutu Systemów Informatycznych

 
Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa narodowego państwa
Autor: Maria Kocan   
06.05.2016.
20160421_112626.jpg

W dniu 21 kwietnia 2016 roku odbyła się IV Konferencja Naukowa Doktorancko- Studencka pt.  „Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa narodowego/ państwa” organizowana przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.


Konferencję rozpoczął wykładem wprowadzającym prof. dr hab. Jan Maciejewski, Kierownik Zakładu Socjologii Grup Dyspozycyjnych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest on jednym z prekursorów polskiej socjologii grup dyspozycyjnych jak również jednym z głównych pomysłodawców oraz wieloletnim przewodniczącym międzynarodowych konferencji w dziedzinie socjologii grup dyspozycyjnych, w których corocznie uczestniczy kilkuset naukowców i badaczy z całego świata. Specjalizuje się w: socjologii ekonomicznej, socjologii organizacji i zarządzania, socjologii wiedzy, socjologii wojska, andragogice. W swojej działalności naukowej skupia się obecnie na badaniu funkcjonowania współczesnych grup dyspozycyjnych. Był wykładowcą na wielu polskich uczelniach. Autor szeregu książek i artykułów. Zasiada w radach naukowych i jest recenzentem w kilkunastu polskich czasopismach naukowych. Następnie głos zabrał gość specjalny, attaché węgierski ppłk Tamás Melke.

 

Czytaj całość
 
Warsztaty nt. negocjacji dyplomatycznych
Autor: Joanna Antczak   
02.05.2016.

 

 

panowie.jpg

W dniach 11 i 18 kwietnia 2016 r. w Instytucie Organizacji i Zarządzania Wydziału Cybernetyki odbyły się warsztaty nt. negocjacji dyplomatycznych, zorganizowane przez polskich delegatów na Konferencję Rozbrojeniową w Genewie. Zajęcia poprowadzili: ambasador dr Zdzisław Rapacki (z ramienia Polski przewodniczący Konferencji Rozbrojeniowej w 2006 r.), ambasador Grzegorz Poznański (ekspert ds. rozbrojenia w Misji RP w Genewie) i płk dr inż. Marek Zadrożny (st. doradca wojskowy w Misji RP w Genewie). Celem specjalistycznego kształcenia było zapewnienie doktorantom studiów w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie oraz studentom studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe partycypacyjnego poznania podstawowych form negocjacji międzynarodowych występujących w systemie dyplomacji multilateralnej podczas konferencji międzynarodowych oraz stosowanych na tym forum technik i instrumentów negocjacyjnych.

Czytaj całość
 
Z myślą o sztucznym sercu
Redaktor: Budziło Roman   
22.04.2016.

Medycyna to istotny sektor dla zastosowań technologii druku 3D. Niezwykła precyzja i – co nie jest bez znaczenia- efektywność kosztowa, pozwalają tworzyć bardzo dokładne modele, które mogą służyć naukowcom do badań i udoskonalania gotowych produktów.

Naukowcy  z Wydziału Cybernetyki WAT: dr inż. Krzysztof Murawski, dr inż. Leszek Grad, dr inż. Artur Arciuch wspólnie z  zespołem prof. Pustelnego z Katedry Optoelektroniki Politechniki Śląskiej, który zapoczątkował prace, opracowują innowacyjne metody pomiarowe, których istota polega między innymi na zastosowaniu w technice sensorowej rzeczywistości rozszerzonej oraz sztucznych sieci neuronowych.

Chodzi tu przede wszystkim o opracowanie układu czujnikowego dla protezy serca, czyli stworzenie komputerowego systemu wbudowanego (oprogramowania i czujników), którego zadaniem jest określanie w czasie rzeczywistym chwilowej objętości wyrzutowej krwi z komory krwistej pneumatycznej, pulsacyjnej, pozaustrojowej pompy wspomagania serca. Badania praktyczne prowadzone są na modelach komór serca, wykonanych w technologii 3D na drukarkach Zortrax M200. Technologia ta istotnie przyczyniła się do realizacji całego projektu, gdyż pozwala na tworzenie gotowych modeli we własnym zakresie.

Obecnie opracowane  modele służą do weryfikacji przyjmowanych hipotez badawczych oraz badań eksperymentalnych, w których ocenia się skuteczność technik pomiarowych. Naukowcy mają nadzieję, że prowadzone badania pozwolą w przyszłości zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania sztucznego serca.


ppłk dr inż. Krzysztof Murawski

rekonstrukcja-159x300.jpg

Rekonstrukcja membrany w przestrzeni 3D

 

tbm_8247-300x197.jpgtbm_8258-300x205.jpg

 

Model sztucznego serca oraz membrana opracowana do pomiaru
chwilowej objętości wyrzutowej z użyciem  sensorów optycznych

 


 
Seria nagród na Międzynarodowej Wystawie Technologii i Innowacji IPITEX 2016
Autor: Zbigniew Tarapata   
22.02.2016.
chm_is_iptex.png

Na Międzynarodowej Wystawie Technologii i Innowacji IPITEX 2016, która odbyła się w dniach 2-6 lutego w Bangkoku zaprezentowane zostały systemy teleinformatyczne iSULIN i PATRON, opracowane przez zespoły studentów pod kierunkiem mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego z Instytutu Systemów Informatycznych. Przeprowadzone prezentacje oraz załączone materiały naukowe dotyczące zastosowanych metod analitycznych, pozwoliły rozwiązaniom uzyskać dwa złote medale. Dodatkowo aplikacja i opaska sensoryczna iSULIN otrzymały GRAND PRIX wystawy IPITEX przyznawaną przez Narodową Radę Naukową Tajlandii dla najlepszego wynalazku oraz wyróżnienie specjalne za najlepszą prezentację rozwiązania.

Wystawa gościła wynalazców z całego świata, gdzie zaprezentowano szereg uznanych rozwiązań w tym ponad 20 polskich projektów, z czego aż trzy spośród nich są autorstwa naukowców Wojskowej Akademii Technicznej. 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 72 z 288
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail