Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Huawei
Autor: Kamil Kaczyński   
11.05.2016.
seeds-for-the-future.png

Po raz kolejny Wojskowa Akademia Techniczna przystąpiła do międzynarodowego konkursu firmy Huawei „Seeds for the Future”. Cel konkursu to wyłonienie najzdolniejszych studentów i absolwentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy warunków edukacji w zakresie nowych technologii. W tegorocznej edycji bierze udział 12 uczelni.

Laureaci konkursu (12 studentów) wyjadą w sierpniu na dwutygodniowe warsztaty złożone z części kulturoznawczej w Pekinie oraz technologicznej prowadzonej przez doświadczonych ekspertów Huawei w siedzibie głównej firmy w Shenzhen.

Więcej informacji o konkursie na stronie Instytutu Systemów Informatycznych

 
Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa narodowego państwa
Autor: Maria Kocan   
06.05.2016.
20160421_112626.jpg

W dniu 21 kwietnia 2016 roku odbyła się IV Konferencja Naukowa Doktorancko- Studencka pt.  „Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa narodowego/ państwa” organizowana przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.


Konferencję rozpoczął wykładem wprowadzającym prof. dr hab. Jan Maciejewski, Kierownik Zakładu Socjologii Grup Dyspozycyjnych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest on jednym z prekursorów polskiej socjologii grup dyspozycyjnych jak również jednym z głównych pomysłodawców oraz wieloletnim przewodniczącym międzynarodowych konferencji w dziedzinie socjologii grup dyspozycyjnych, w których corocznie uczestniczy kilkuset naukowców i badaczy z całego świata. Specjalizuje się w: socjologii ekonomicznej, socjologii organizacji i zarządzania, socjologii wiedzy, socjologii wojska, andragogice. W swojej działalności naukowej skupia się obecnie na badaniu funkcjonowania współczesnych grup dyspozycyjnych. Był wykładowcą na wielu polskich uczelniach. Autor szeregu książek i artykułów. Zasiada w radach naukowych i jest recenzentem w kilkunastu polskich czasopismach naukowych. Następnie głos zabrał gość specjalny, attaché węgierski ppłk Tamás Melke.

 

Czytaj całość
 
Warsztaty nt. negocjacji dyplomatycznych
Autor: Joanna Antczak   
02.05.2016.

 

 

panowie.jpg

W dniach 11 i 18 kwietnia 2016 r. w Instytucie Organizacji i Zarządzania Wydziału Cybernetyki odbyły się warsztaty nt. negocjacji dyplomatycznych, zorganizowane przez polskich delegatów na Konferencję Rozbrojeniową w Genewie. Zajęcia poprowadzili: ambasador dr Zdzisław Rapacki (z ramienia Polski przewodniczący Konferencji Rozbrojeniowej w 2006 r.), ambasador Grzegorz Poznański (ekspert ds. rozbrojenia w Misji RP w Genewie) i płk dr inż. Marek Zadrożny (st. doradca wojskowy w Misji RP w Genewie). Celem specjalistycznego kształcenia było zapewnienie doktorantom studiów w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie oraz studentom studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe partycypacyjnego poznania podstawowych form negocjacji międzynarodowych występujących w systemie dyplomacji multilateralnej podczas konferencji międzynarodowych oraz stosowanych na tym forum technik i instrumentów negocjacyjnych.

Czytaj całość
 
Z myślą o sztucznym sercu
Redaktor: Budziło Roman   
22.04.2016.

Medycyna to istotny sektor dla zastosowań technologii druku 3D. Niezwykła precyzja i – co nie jest bez znaczenia- efektywność kosztowa, pozwalają tworzyć bardzo dokładne modele, które mogą służyć naukowcom do badań i udoskonalania gotowych produktów.

Naukowcy  z Wydziału Cybernetyki WAT: dr inż. Krzysztof Murawski, dr inż. Leszek Grad, dr inż. Artur Arciuch wspólnie z  zespołem prof. Pustelnego z Katedry Optoelektroniki Politechniki Śląskiej, który zapoczątkował prace, opracowują innowacyjne metody pomiarowe, których istota polega między innymi na zastosowaniu w technice sensorowej rzeczywistości rozszerzonej oraz sztucznych sieci neuronowych.

Chodzi tu przede wszystkim o opracowanie układu czujnikowego dla protezy serca, czyli stworzenie komputerowego systemu wbudowanego (oprogramowania i czujników), którego zadaniem jest określanie w czasie rzeczywistym chwilowej objętości wyrzutowej krwi z komory krwistej pneumatycznej, pulsacyjnej, pozaustrojowej pompy wspomagania serca. Badania praktyczne prowadzone są na modelach komór serca, wykonanych w technologii 3D na drukarkach Zortrax M200. Technologia ta istotnie przyczyniła się do realizacji całego projektu, gdyż pozwala na tworzenie gotowych modeli we własnym zakresie.

Obecnie opracowane  modele służą do weryfikacji przyjmowanych hipotez badawczych oraz badań eksperymentalnych, w których ocenia się skuteczność technik pomiarowych. Naukowcy mają nadzieję, że prowadzone badania pozwolą w przyszłości zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania sztucznego serca.


ppłk dr inż. Krzysztof Murawski

rekonstrukcja-159x300.jpg

Rekonstrukcja membrany w przestrzeni 3D

 

tbm_8247-300x197.jpgtbm_8258-300x205.jpg

 

Model sztucznego serca oraz membrana opracowana do pomiaru
chwilowej objętości wyrzutowej z użyciem  sensorów optycznych

 


 
Seria nagród na Międzynarodowej Wystawie Technologii i Innowacji IPITEX 2016
Autor: Zbigniew Tarapata   
22.02.2016.
chm_is_iptex.png

Na Międzynarodowej Wystawie Technologii i Innowacji IPITEX 2016, która odbyła się w dniach 2-6 lutego w Bangkoku zaprezentowane zostały systemy teleinformatyczne iSULIN i PATRON, opracowane przez zespoły studentów pod kierunkiem mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego z Instytutu Systemów Informatycznych. Przeprowadzone prezentacje oraz załączone materiały naukowe dotyczące zastosowanych metod analitycznych, pozwoliły rozwiązaniom uzyskać dwa złote medale. Dodatkowo aplikacja i opaska sensoryczna iSULIN otrzymały GRAND PRIX wystawy IPITEX przyznawaną przez Narodową Radę Naukową Tajlandii dla najlepszego wynalazku oraz wyróżnienie specjalne za najlepszą prezentację rozwiązania.

Wystawa gościła wynalazców z całego świata, gdzie zaprezentowano szereg uznanych rozwiązań w tym ponad 20 polskich projektów, z czego aż trzy spośród nich są autorstwa naukowców Wojskowej Akademii Technicznej. 

Czytaj całość
 
Doktorant mgr inż. Piotr Olszewski laureatem nagrody ministra.
Autor: Bolesław Szafrański   
02.02.2016.
wreczenie.jpg

Młodzi ludzie pokazują nam, że jeśli sami sobie nie stawiamy granic, to granic zmian technologicznych i idących w ślad za nimi usług, jak i korzyści dla przeciętnego człowieka nie ma - powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podczas spotkania z laureatami sesji „Forum Młodych Mistrzów - ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa” zorganizowanej w ramach XXI Forum Teleinformatyki.

          Przewodniczący Rady Programowej Forum prof. WAT Bolesław Szafrański inaugurując uroczystość wręczenia nagród podkreślił, że Sesja Młodych Mistrzów jest stałym elementem programu najstarszej, największej (w 2015r. uczestniczyło w niej ponad 440 uczestników) i prestiżowej konferencji organizowanej od 21 lat dla środowisk najbardziej zaangażowanych w cyfrową modernizację państwa. Uczestnikami Sesji Młodych Mistrzów są studenci z uczelnianych Kół Zainteresowań Naukowych oraz doktoranci, których prace zostały zakwalifikowane przez Jury do prezentacji na Forum Teleinformatycznym. Ostatecznie do finału konkursu zakwalifikowano 18 prezentacji indywidualnych lub zespołowych, które ubiegały się o nagrody w następujących kategoriach:

Nagroda Rady Programowej Forum - w dziedzinie „Najlepsza merytorycznie prezentacja”

Nagroda Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu ochrony danych osobowych”

Nagroda Ministra właściwego ds. informatyzacji - w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu informatyzacji administracji publicznej”

Nagroda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych– w dziedzinie „Najlepsza prezentacja z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego”

Nagroda Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Polskiej Akademii Nauk – w dziedzinie „Najlepiej wygłoszona (w sensie oratorskim) prezentacja”.

Czytaj całość
 
Wizyta członków KNBN WCY WAT w SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Autor: Izabela Szczepanik   
28.01.2016.
12584095_1120390584662293_1408348762_n.jpg

Dnia 22 stycznia 2016 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WCY WAT wraz z opiekunem Koła dr. Wiesławem Śmiałkiem oraz podchorążowie WAT, odbyli wizytę w jednostce centralnej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w jednym z najważniejszych miejsc- dyspozytorni. Tam przedstawiono nam rozmieszczenie siedemnastu baz stałych Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie całego kraju. Z czego 4 pełnią służbę całodobową (Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław), 5 jest obsługiwanych w godzinach od 7:00 do 20:00, a 8 może być wykorzystanych tylko w ciągu dnia i godziny ich pracy zależą od godziny wschodu i zachodu słońca. 

Przedstawiono też podstawowe zadania wykonywane przez LPR, do których należy: 
- ratownictwo medyczne (loty do wypadków, nagłych zachorowań i udzielenie pomocy ich ofiarom), 
 - lotniczy transport sanitarny (przemieszczanie pacjentów wymagających opieki medycznej pomiędzy zakładami opieki zdrowotnej)
- lotniczy transport medyczny spoza, oraz poza granice kraju.

 

           

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 72 z 286
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail