Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2016/17
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2016/17
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 


banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Zakończenie XIII edycji Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi
Autor: Kazimierz Piotrkowski   
07.07.2014.
hpim1344.jpg
W dniu 28 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia XIII edycji Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi, prowadzonych przez Zakład Inżynierii Zarządzania w Instytucie Organizacji i Zarządzania WCY.
Dyplomy ukończenia studiów wręczył Prodziekan WCY ds. studenckich dr Kazimierz Piotrkowski, któremu towarzyszył dr hab. Janusz Rybiński, prof.WAT, który był przewodniczącym komisji egzaminów końcowych.
Spośród 32 osób, które ukończyły studia tej edycji, siedmiu Słuchaczy otrzymało nagrody książkowe przyznane przez Dziekana Wydziału Cybernetyki, za uzyskanie średniej ocen z egzaminów i zaliczeń powyżej 4,90. 
Czytaj całość
 
Ostrzeżenie przed cyberwojną.
Autor: Kamil Kaczyński   
05.06.2014.
terminal.pngMożliwość wybuchu wojny w cyberprzestrzeni jest w obecnych czasach bardzo realna, powiedział prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki rozpoczynając swoje wystąpienie. Stopień informatyzacji różnych dziedzin życia jest wyjątkowo wysoki i jakiekolwiek incydenty pojawiające się co raz w sieciach mają wielki wpływ na pojedynczych ludzi, firmy, koncerny oraz gospodarki narodowe. Najwybitniejsi przedstawiciele polskiej nauki oraz instytucji rządowych obradowali na konferencji "Kryptografia i Bezpieczeństwo Informacji" organizowanej przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród prelegentów nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wydziału Cybernetyki. Swoje prezentacje wygłosili m.in. Dziekan Wydziału Cybernetyki prof. dr hab. n . mat inż. Jerzy Gawinecki, dr inż. Piotr Bora, dr Mariusz Jurkiewicz, mgr inż. Krzysztof Mańk, mgr inż. Tomasz Kijko oraz mgr inż. Kamil Kaczyński. Wydarzenie to zostało także dostrzeżone przez prasę - zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który jest dostępny na stronie dziennika Rzeczpospolita:
 
Pracownicy Wydziału Cybernetyki współtwórcami sukcesu na międzynarodowych ćwiczeniach Locked Shields
Autor: Janusz Furtak   
03.06.2014.
ls2014.jpg
W dniach 20-23 maja odbyły się międzynarodowe ćwiczenia Locked Shileds 2014. Ćwiczenia te mają formę współzawodnictwa zespołowego w zabezpieczaniu dostarczonego przez organizatorów środowiska teleinformatycznego (kilkanaście różnych systemów połączonych siecią IPv4 i IPv6) oraz późniejszym odpieraniu trwających dwa dni ataków cybernetycznych. Pracownicy Wydziału Cybernetyki po raz drugi weszli do składu zespołu reprezentującego w tych ćwiczeniach Polskę. W tym roku zespół ten wywalczył I-sze miejsce, w sposób znaczący dystansując inne państwa oraz zespół reagowania na cyberataki Paktu Północnoatlantyckiego (NATO CIRC). 
Czytaj całość
 
Wykład Zawód Dyplomata z Ambasadorem Jerzym Marią Nowakiem.
Autor: Redaktor   
03.06.2014.
img_3953.jpg
19 maja 2014 r. w Klubie WAT odbył się wykład otwarty pt. „Zawód Dyplomata” prowadzony przez Ambasadora Jerzego Marię Nowaka oraz Zbigniewa Pisarskiego. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WCY WAT wraz z opiekunem Koła dr Wiesławem Śmiałkiem oraz licznie przybyli goście.
Ambasador Jerzy Maria Nowak to postać niezwykle zasłużona dla polskiej dyplomacji. Był ambasadorem RP przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Biurze ONZ i UNIDO w Wiedniu (1992-1997), w Hiszpanii (2000-2002), przy NATO i UZE w Brukseli (2002-2007). Swoim ciekawym wykładem przybliżył studentom praktyczny wymiar pracy w dyplomacji jak również przedstawił sylwetkę „perfekcyjnego dyplomaty”, zwracając tym samym uwagę na studentów na umiejętności niezbędne do wykonywania tego zawodu. Drugi z zaproszonych gości, Prezes Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego-Zbigniew Pisarski, zaprezentował studentom przebieg procesu rekrutacji na aplikację dyplomatyczno-konsularną.

Czytaj całość
 
Warsztaty Technologiczne Accenture
Autor: Kamil Kaczyński   
29.05.2014.
Firma Accenture, Partner Wydziału Cybernetyki, zaprasza na Letnie Warsztaty Technologiczne Accenture w lipcu, na których od doświadczonych mentorów będzie można zdobyć dużą porcję wiedzy w ramach jednej z dwóch ścieżek: SAP i Business Intelligence.
Czytaj całość
 
Wizyta członków KNBN WCY WAT w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy
Autor: Sylwia Olczak   
28.05.2014.
6.jpg Dnia 9 maja 2014 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WCY WAT wraz z opiekunem Koła dr Wiesławem Śmiałkiem odbyli wizytę w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Koła oraz członkowie Koła.
Wizytę rozpoczęło spotkanie z jego Szefową- panią Ewą Gawor, która przybliżała zadania i strukturę Biura. Możliwość obejrzenia najważniejszego dla zarządzania kryzysowego miejsca w mieście była dla studentów zgłębiających do tej pory tylko teoretyczną wiedzę w tym zakresie niezwykle ciekawym doświadczeniem.
Czytaj całość
 
Wynalazcy z WCY nagrodzeni w Paryżu.
Autor: Kamil Kaczyński   
12.05.2014.
clepine.jpg
W dniu 11 maja zakończyły się 113 międzynarodowe Targi Wynalazczości „Concours Lepine”. Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Francji oraz Prefekt Policji. Targi te są poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technologicznego. Tradycja organizacji targów sięga roku 1901. Ówczesny Prefekt Paryskiej Policji - Louis Lepine w imię walki z kryzysem ekonomicznym stworzył konkurs, który następnie nazwano jego imieniem. Na targach wypromowano wiele przełomowych wynalazków, takich jak silnik dwusuwowy, sztuczne serce, sztuczne płuco, szkła kontaktowe, odkurzacz elektryczny, zmywarka do naczyń, długopis i maszyna do pisania.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 84 z 245
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail