Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Letnia Akademia Accenture.
Autor: Kamil Kaczyński   
12.05.2015.
laa-plakat.jpg
 
Cyber 9/12 Europe
Autor: Redaktor   
30.04.2015.

W dniach 22-23 kwietnia, 4  zespoły (16 studentów) Wydziału Cybernetyki zakwalifikowały się i wzięły  udział w europejskiej edycji konkursu Cyber 9/12 Europe, organizowanym przez Atlantic Council we współpracy z Geneva Center for Security Policy.

 

Konkurs Cyber 9/12 polegał na sformułowaniu polityki będącej odpowiedzią na scenariusz hipotetycznego cyberkonfliktu. Rozgrywał się on w 4 etapach, gdzie pierwszy, kwalifikacyjny polegał na opracowaniu pisemnego raportu, wraz z dokumentem decyzyjnym, opisującym  proponowane przez zespół możliwe alternatywy działań na zaistniałą sytuacją wraz z ich oceną i możliwymi konsekwencjami. Po zweryfikowaniu dokumentów przez organizatorów do dalszej części konkursu zostały wybrane zespoły, które w Genewie 22 kwietnia miały przedstawić swoją politykę przed międzynarodowym jury złożonym z branżowych ekspertów. W kolejnym etapie zespoły otrzymywały aktualizację scenariusza i musiały dostosować proponowane działania do rozwoju sytuacji. O ile drugi etap wymagał prezentacji przed jury i uzasadnienia przygotowanej polityki i proponowanych działań, tak w każdym kolejnym przed zespołami były stawiane nowe problemy, które należało rozwiązać  w coraz krótszym czasie. Odpowiedź na rozwój scenariusza trzeciego etapu musiała zostać wypracowana przez noc z 22 na 23 kwietnia i przekazana do organizatorów do 7:00 rano.  W etapie finałowym, natomiast zespoły dostawały już tylko 10 minut czasu na sformułowanie i uzasadnieni swoich odpowiedzi.

Czytaj całość
 
Wpływ organizacji międzynarodowych na wielowymiarowość bezpieczeństwa.
Autor: Izabela Szczepanik   
29.04.2015.

W dniach 22-23 kwietnia 2015 roku odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Wpływ organizacji międzynarodowych na wielowymiarowość bezpieczeństwa/ The Influence of International Organizations on the Multidimensionality of Security”, organizowana przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.

Konferencję rozpoczął wykładem wprowadzającym prof. dr hab. Mirosław Sułek - ekonomista, prakseolog i analityk strategiczny. Profesor należy do Polskiego Towarzystwa Prakseologicznego i Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. W dorobku ma ponad 130 publikacji, obecnie wykłada w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj całość
 
Mistrz Europy z WAT
Autor: Elżbieta Dąbrowska   
21.04.2015.
Piotr Sadowski – student trzeciego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Cybernetyki WAT, zdobył złoty medal na odbywających się w dniach 21-28 marca br. w Pilźnie Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. Nasz zawodnik zwyciężył w kategorii wagowej poniżej 120 kg juniorów.

Przygodę ze sportami siłowymi, w bardziej amatorskim wydaniu, rozpocząłem już w liceum, jednak dopiero na studiach, dzięki pomocy trenera mgr. Waldemara Stangreta i bardziej doświadczonych kolegów z Sekcji Trójboju Siłowego, zacząłem osiągać zadawalające wyniki. Pierwsze rezultaty naszej współpracy pojawiły się już po dwóch miesiącach, kiedy zdobyłem złote medale na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza, a tydzień później na Mistrzostwach Polski Juniorów. Od tamtej pory regularnie przywożę medale z imprez ogólnopolskich, dzięki czemu udało mi się zakwalifikować na zeszłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w RPA, gdzie zająłem 4. miejsce i na tegoroczne Mistrzostwa Europy, w których wywalczyłem złoty medal – opowiada Piotr.  

Czytaj całość
 
Kolejne podium w finałach krajowych konkursu Microsoft ImagineCup
Autor: Mariusz Chmielewski   
17.04.2015.

W dniach 8-9 kwietnia po raz kolejny odbyły się finały krajowe największego technologicznego konkursu innowacji Microsoft Imagine Cup 2015. Tradycją już jest, że zespoły kierowane przez naukowców z naszego Instytutu osiągają wysokie lokaty. W tym roku zespołom kierowanym przez mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego udało sie uzyskać 2 i 4 miejsca w kraju.

Do tegorocznych finałów krajowych spośród 3 startujących drużyn z naszej Uczelni zakwalifikowano do finałów dwa zespoły.

Czytaj całość
 
KONKURS O STAŻ W ICT
Autor: Kamil Kaczyński   
13.04.2015.
staz_ict.jpg
 
Warsztaty "Wstęp do Angular JS"
Autor: Kamil Kaczyński   
08.04.2015.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „Wstęp do Angular JS” organizowanym przez firmę ISOLUTION Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. w porozumieniu z Kołem Zainteresowań Cybernetycznych.

Spotkanie w sposób praktyczny przybliży uczestnikom framework javascriptowy AngularJS opracowany przez firmę Google, który jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych bibliotek stosowanych do wytwarzania dynamicznych aplikacjach webowych.

Prelegentem będzie Emil Kaczyński, absolwent Wydziału Cybernetyki, od kilku lat konsultant w firmie ISOLUTION.

Warsztat odbędzie się w dniu 15.04.2015 r., o godz. 17.00, na Wydziale Cybernetyki WAT

Agenda warsztatów:

·       czym jest AngularJS,

·       mechanizm data binding,

·       architektura aplikacji opartej o AngularJS,

·       podstawy dyrektyw oraz filtrów,

·       korzystanie z resourców serwerowych

Spotkanie przewidziane jest na ok 2h.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do wysyłania swoich zgłoszeń (zawierających imię, nazwisko, rok i kierunek studiów) na adres:

warsztaty@isolution.pl w tytule wpisując „warsztat Angular JS” 

Zapisy trwają do 13 kwietnia 2015 r.

Przed warsztatami na adresy email zapisanych osób zostaną wysłane materiały wykorzystywane
w trakcie prezentacji (w tym fragmenty kodu). Dzięki temu uczestnicy będą mogli nie tylko słuchać ale również próbować swoich sił w zadaniach stawianych w trakcie warsztatów przez prowadzącego. Warto więc będzie zabrać ze sobą własny sprzęt!

W dniu warsztatu zapraszamy także do stoiska firmowego ISOLUTION, gdzie odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej na temat projektów realizowanych przez firmę, oferty rekrutacyjnej oraz możliwości rozwoju, jakie czekają na jej pracowników. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin!

 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 85 - 96 z 286
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail