Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Konkurs Huawei
Autor: Kamil Kaczyński   
29.05.2015.

Ruszyła druga edycja międzynarodowego programu „Seeds for the Future” dla studentów wyższych uczelni technicznych. Do programu przystąpiło dziesięć uczelni, w tym Wojskowa Akademia Techniczna.


Laureaci polskiej edycji wyjadą na dwa tygodnie do Pekinu i do głównej siedziby firmy Huawei w Shenzhen. Ogłoszenie wyników 7 lipca br.


Więcej o programie na stronie: http://www.isi.wat.edu.pl/pl/aktualnosci/maj-2015/ruszyla-ii-edycja-programu-seeds-future-firmy-huawei


banner650x360.jpg

 
Ćwiczenia symulacyjne w zakresie działań przeciwepidemicznych.
Autor: Tadeusz Nowicki   
26.05.2015.

W dniu 19.05.2015 w Wojskowej Akademii Technicznej w laboratorium Instytutu Systemów Informatycznych odbyły się ćwiczenia symulacyjne w zakresie działań przeciwepidemicznych podczas dochodzenia w ognisku choroby zakaźnej przenoszonej drogą pokarmową dla służb medycznych. Udział w nich wzięli pracownicy szpitali z różnych miejscowości z całej Polski.

Celem ćwiczeń było zapoznanie służb medycznych z systemem ćwiczeń symulacyjnych powstałego w ramach projektu PBS1/A7/6/2012 pt. System wspomagania ćwiczeń symulacyjnych oraz doskonalenia procedur w działaniach organów nadzoru sanitarnego w przypadkach zatruć i chorób zakaźnych przenoszonych drogą pokarmową oraz przeprowadzenia przez nich dochodzeń epidemiologicznych od decyzji o uruchomieniu dochodzenia do opracowania raportu końcowego. Ćwiczenia odbyły się według wcześniej przygotowanego scenariusza ćwiczeń, który zakładał pojawienie się ogniska zatrucia bakterią Salmonelli w kilku miastach powiatu Mazowieckiego. Wszystkie zespoły ćwiczące osiągnęły sukces i poprawnie zidentyfikowały źródło zakażenia.

Ćwiczenia prowadzili specjaliści, przede wszystkim z firmy Tecna Sp. z o. o., a nadzorowali je profesorowie z Wydziału Cybernetyki, Politechniki Warszawskiej i Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii.

Czytaj całość
 
Letnia Akademia Accenture.
Autor: Kamil Kaczyński   
12.05.2015.
laa-plakat.jpg
 
Cyber 9/12 Europe
Autor: Redaktor   
30.04.2015.

W dniach 22-23 kwietnia, 4  zespoły (16 studentów) Wydziału Cybernetyki zakwalifikowały się i wzięły  udział w europejskiej edycji konkursu Cyber 9/12 Europe, organizowanym przez Atlantic Council we współpracy z Geneva Center for Security Policy.

 

Konkurs Cyber 9/12 polegał na sformułowaniu polityki będącej odpowiedzią na scenariusz hipotetycznego cyberkonfliktu. Rozgrywał się on w 4 etapach, gdzie pierwszy, kwalifikacyjny polegał na opracowaniu pisemnego raportu, wraz z dokumentem decyzyjnym, opisującym  proponowane przez zespół możliwe alternatywy działań na zaistniałą sytuacją wraz z ich oceną i możliwymi konsekwencjami. Po zweryfikowaniu dokumentów przez organizatorów do dalszej części konkursu zostały wybrane zespoły, które w Genewie 22 kwietnia miały przedstawić swoją politykę przed międzynarodowym jury złożonym z branżowych ekspertów. W kolejnym etapie zespoły otrzymywały aktualizację scenariusza i musiały dostosować proponowane działania do rozwoju sytuacji. O ile drugi etap wymagał prezentacji przed jury i uzasadnienia przygotowanej polityki i proponowanych działań, tak w każdym kolejnym przed zespołami były stawiane nowe problemy, które należało rozwiązać  w coraz krótszym czasie. Odpowiedź na rozwój scenariusza trzeciego etapu musiała zostać wypracowana przez noc z 22 na 23 kwietnia i przekazana do organizatorów do 7:00 rano.  W etapie finałowym, natomiast zespoły dostawały już tylko 10 minut czasu na sformułowanie i uzasadnieni swoich odpowiedzi.

Czytaj całość
 
Wpływ organizacji międzynarodowych na wielowymiarowość bezpieczeństwa.
Autor: Izabela Szczepanik   
29.04.2015.

W dniach 22-23 kwietnia 2015 roku odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Wpływ organizacji międzynarodowych na wielowymiarowość bezpieczeństwa/ The Influence of International Organizations on the Multidimensionality of Security”, organizowana przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT.

Konferencję rozpoczął wykładem wprowadzającym prof. dr hab. Mirosław Sułek - ekonomista, prakseolog i analityk strategiczny. Profesor należy do Polskiego Towarzystwa Prakseologicznego i Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. W dorobku ma ponad 130 publikacji, obecnie wykłada w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj całość
 
Mistrz Europy z WAT
Autor: Elżbieta Dąbrowska   
21.04.2015.
Piotr Sadowski – student trzeciego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Cybernetyki WAT, zdobył złoty medal na odbywających się w dniach 21-28 marca br. w Pilźnie Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. Nasz zawodnik zwyciężył w kategorii wagowej poniżej 120 kg juniorów.

Przygodę ze sportami siłowymi, w bardziej amatorskim wydaniu, rozpocząłem już w liceum, jednak dopiero na studiach, dzięki pomocy trenera mgr. Waldemara Stangreta i bardziej doświadczonych kolegów z Sekcji Trójboju Siłowego, zacząłem osiągać zadawalające wyniki. Pierwsze rezultaty naszej współpracy pojawiły się już po dwóch miesiącach, kiedy zdobyłem złote medale na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza, a tydzień później na Mistrzostwach Polski Juniorów. Od tamtej pory regularnie przywożę medale z imprez ogólnopolskich, dzięki czemu udało mi się zakwalifikować na zeszłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w RPA, gdzie zająłem 4. miejsce i na tegoroczne Mistrzostwa Europy, w których wywalczyłem złoty medal – opowiada Piotr.  

Czytaj całość
 
Kolejne podium w finałach krajowych konkursu Microsoft ImagineCup
Autor: Mariusz Chmielewski   
17.04.2015.

W dniach 8-9 kwietnia po raz kolejny odbyły się finały krajowe największego technologicznego konkursu innowacji Microsoft Imagine Cup 2015. Tradycją już jest, że zespoły kierowane przez naukowców z naszego Instytutu osiągają wysokie lokaty. W tym roku zespołom kierowanym przez mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego udało sie uzyskać 2 i 4 miejsca w kraju.

Do tegorocznych finałów krajowych spośród 3 startujących drużyn z naszej Uczelni zakwalifikowano do finałów dwa zespoły.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 85 - 96 z 288
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail