Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2017/18
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2017/18
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif

Nowe porozumienia o współpracy.
Autor: Kamil Kaczyński   
31.03.2014.
W marcu br. Dziekan Wydziału Cybernetyki, prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki, w imieniu Rektora WAT, podpisał porozumienia o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną a nw. firmami:
- MAXTO sp. z o.o. 06.03.2014r.
- ASSECO S.A. 19.03.2014r.
Zawarte porozumienia stwarzają możliwości podejmowania wspólnych przedsięwzięć o charakterze dydaktycznym, w tym realizacji praktyk zawodowych studentów Wydziału Cybernetyki, naukowo-badawczym oraz promocyjnym.
1.
dsc3655_1.jpg
2.
img_9091.jpg

 
Symulator dla strażaków
Autor: Roman Wantoch-Rekowski   
24.03.2014.
W ramach realizacji projektu rozwojowego związanego z poprawą bezpieczeństwa strażaków-ratowników poprzez umożliwienie im prowadzenie ćwiczeń w warunkach zbliżonych do rzeczywistych wykonany został symulator stanowiska kierowcy wozu bojowego PSP. Oprogramowanie symulatora zrealizowane zostało w dużej części przez Zespół Badawczy Modelowania, Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Konfliktowych i Kryzysowych, którego kierownikiem jest dr hab. inż. Andrzej Najgebauer prof. WAT. Kierownikiem projektu jest dr inż. Roman Wantoch-Rekowski .

Czytaj całość
 
Czy w świetle wydarzeń na Ukrainie czeka nas cyberwojna?
Autor: Kamil Kaczyński   
21.03.2014.
terminal.png
Na kanwie wydarzeń związanych z konfliktem ukraińsko-rosyjskim powstaje pytanie o bezpieczeństwo informacyjne Polski i innych członków NATO. W związku z doniesieniami o niedawnym ataku na ukraińskie systemu komunikacyjne rodzi się wiele wątpliwości. Czy czeka nas atak cybernetyczny porównywalny z tym przeprowadzonym w 2007 roku w Estonii? Czy Polska dysponuje odpowiednim potencjałem, by zapewnić swoim obywatelmom bezpieczeństwo? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi podczas czwartkowej debaty w programie 1 Polskiego Radia udzielali Dziekan Wydziału Cybernetyki prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki,  dr Krzysztof Liedel z Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego BBN oraz mgr inż. Kamil Kaczyński z IMiK WCY WAT. 
Zapis debaty jest dostępny pod adresem:

Polecamy także audycję pt. "(Nie)bezpieczna cyberprzestrzeń" z udziałem Dziekana Wydziału Cybernetyki prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzego Gawineckiegohttp://www.polskieradio.pl/130/2787/Artykul/1083141,(Nie)bezpieczna-cyberprzestrzen
 
Udział w ćwiczeniach sztabowych w USA przedstawiciela ISI.
Autor: Zbigniew Tarapata   
18.03.2014.
demonstration.jpg
W dniach 24.02 – 07.03.2014 w ramach programu TaCBRD ADT (ang. Transatlantic Collaborative Biological Resiliency Demonstration Advanced Technology Demonstration) w Alexandrii pod Waszyngtonem odbyły się ćwiczenia sztabowe TD2 (ang. Technical Demonstration), na które zaproszony został przez agencję DTRA (ang. Defence Threat Reduction Agency) pracownik Instytutu Systemów Informatycznych Wydziału Cybernetyki mjr dr inż. Rafał Kasprzyk. Mjr Rafał Kasprzyk jest członkiem Zespołu Badawczego Modelowania Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Konfliktowych i Kryzysowych, którego kierownikiem jest prof. WAT, dr hab. inż. Andrzej Najgebauer.
Program TaCBRD jest amerykańską inicjatywą mającą na celu wymianę ze stroną polską wiedzy i procedur w zakresie minimalizacji i usuwania skutków broni masowego rażenia, w tym broni biologicznej. W ćwiczeniu wykorzystany został pakiet narzędzi opracowany przez amerykańską agencję DTRA. Celem wspomnianego pakietu narzędzi jest zwiększenie świadomości sytuacyjnej osób odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe w momencie wystąpienia ataku bronią masowego rażenia. Dzięki przyjętej architekturze amerykańskiego rozwiązania, w szczególności wykorzystaniu standardów ATP-45 i ADatP3, pakiet narzędzi może stosunkowo łatwo zostać rozszerzony o nowe funkcje. Jedną z wymaganych usług, istotnych dla użyteczności amerykańskiego pakietu narzędzi, jest prognozowanie skutków użycia broni biologicznej. Eksperci z agencji DTRA dostrzegli olbrzymi potencjał w naszym rodzimym rozwiązaniu, którym jest system CARE (ang. Creative Application to Remedy Epidemics) opracowany na Wydziale Cybernetyki WAT pod kierunkiem mjr. dr. inż. Rafała Kasprzyka. Amerykanie zainteresowani byli zarówno rozwiązaniami modelowymi zastosowanymi w systemie CARE, jak i architekturą i funkcjonalnością aktualnej wersji symulatora rozprzestrzeniania się zjawisk w systemach sieciowych. W trakcie wizyty w USA, mjr Rafał Kasprzyk zaprezentował swoje rozwiązanie od strony modelowej i praktycznej. System CARE został również wykorzystany w trakcie ćwiczeń i posłużył do oszacowania skutków w przypadku ataku terrorystycznego z wykorzystaniem pałeczek dżumy (Yersinia pestis) jako broni biologicznej.
 

Czytaj całość
 
Skład Wydziałowej Rady Doktorantów.
Autor: Kamil Kaczyński   
15.03.2014.
W dniu 22 lutego 2014 r. po zmianie Regulaminu Samorządu Doktorantów Wojskowej Akademii Technicznej na podstawie § 4 pkt 8. Ordynacji Wyborczej Samorządu Doktorantów zostały przeprowadzone wybory do Wydziałowej Rady Doktorantów Wydziału Cybernetyki WAT, pierwszego w historii organu władzy samorządowej doktorantów w naszym Wydziale. W skład Rady weszli:
mgr inż. Michał Bijata (rok IV) – przewodniczący;
mgr inż. Krzysztof Bielicz (rok III);
mgr inż. Krzysztof Jabłoński (rok III);
mgr inż. Łukasz Skibniewski (rok III);
mgr inż. Marcin Ziemek (rok III).
Serdecznie gratulujemy i życzymy skutecznego działania.
1.
1bijata_micha.jpg
2.
bielicz_krzysztof.jpg
3.
jaboski_krzysztof.jpg
4.
skibniewski_ukasz.jpg
5.
ziemek_marcin.jpg
 
Wyróżnienia od Rektora WAT z okazji rocznicy wejścia Polski do NATO.
Autor: Kamil Kaczyński   
13.03.2014.
W 15-tą rocznicę podpisania Protokołu Akcesyjnego Rzeczypospolitej Polskiej do Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) za wkład i zaangażowanie w rozwój Akademii, osobisty udział w utrwalaniu więzi sojuszniczych oraz szczególne osiągnięcia w pracach naukowych na rzecz NATO  Rektor-Komendant WAT wyróżnił medalami pamiątkowymi i dyplomami pracowników Akademii, którzy reprezentują Polskę w NATO Science and Technology Organization. Wśród wyróżnionych jest Dziekan Wydziału Cybernetyki prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki, pracownicy Instytutu Systemów Informatycznych - członkowie panelu NATO Modelling and Simulation Group: prof. WAT dr hab. inż. Andrzej Najgebauer i dr inż. Dariusz Pierzchała oraz dyrektor Instytutu Organizacji i Zarządzania dr hab. inż. Włodzimierz Miszalski
Serdecznie gratulujemy.
Zbigniew Tarapata
Kamil Kaczyński
1.
dyplom_gw.jpg
2.
dyplom_medal_wat_nmsg_2014.jpg
3.
medal_wat_nmsg_2014_wreczenie.jpg

 
STUDIA PODYPLOMOWE - OFERTA WYDZIAŁU CYBERNETYKI
Redaktor: Administrator   
06.03.2014.


banner.gif


   
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 259
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail