Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Wydział Cybernetyki na wystawie w Centrum Nauki Kopernik
Autor: Kamil Kaczyński   
26.02.2015.
dsc03781.jpg

W dniach 17-18 lutego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zorganizowano XXII Giełdę Wynalazków Nagrodzonych w 2014 r. na Światowych Targach i Wystawach Wynalazczości. W wystawie wzięli udział laureaci i medaliści ubiegłorocznych targów organizowanych między innymi w Paryżu, Brukseli, Londynie, Norymberdze, Genewie i Tajpej.

Głównym celem wystawy jest promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów jednostek sfery nauki, innowacyjnych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych wynalazców poza środowiskiem naukowym. Organizatorzy wystawy pragną zwiększyć zainteresowanie przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz produktami innowacyjnymi, a także uhonorować medalistów targów wynalazczości za ich międzynarodowe sukcesy. Na Giełdzie zostały przedstawione wyroby i technologie zaawansowane w procesie badawczo-wdrożeniowym lub gotowe do wdrożenia i komercjalizacji.

Czytaj całość
 
II edycja Studiów Podyplomowych dla MAiC zakończona
Autor: Zbigniew Tarapata   
11.02.2015.
W dniu 2.02.2015r. w Sali Senatu WAT odbyła się uroczystość zakończenia II edycji studiów podyplomowych z zakresu projektowania i architektury systemów informatycznych dla średniej kadry zarządzającej oraz pozostałych pracowników merytorycznych komórek odpowiedzialnych za teleinformatykę w jednostkach centralnej administracji rządowej. Uroczystość ta połączona była z wręczeniem wyróżnień oraz dyplomów ukończenia studiów dla ich uczestników. Studia prowadzone były w Wydziale Cybernetyki i profilowane przez nasz Instytut, a kierownikiem studiów był dr hab. inż. Bolesław Szafrański, prof. WAT.
Czytaj całość
 
Konkurs RMN 2015
Autor: Kamil Kaczyński   
02.02.2015.

KONKURS  NA  FINANSOWANIE PRAC BADAWCZYCH

SŁUŻĄCYCH  ROZWOJOWI  MŁODYCH NAUKOWCÓW, W TYM  DOKTORANTÓW  
WYDZIAŁU CYBERNETYKI  W 2015 ROKU
(RMN  2015)

 

Wnioski o przyznanie dotacji na finansowanie prac badawczych służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich mogą składać asystenci, adiunkci oraz doktoranci WCY, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Szczegóły są dostępne w zakładce Nauka .
 
Zmierzyli rekord Guinessa.
Autor: Jerzy Markowski   
26.01.2015.
Nie ma większej satysfakcji niż uśmiech na twarzy ciężko chorego dziecka. Nasi naukowcy też to wiedzą i ….. mają serce. Bezinteresownie, na prośbę fundacji „Dziecięca Fantazja”, zespół kierowany przez mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego z Wydziału Cybernetyki  skonstruował urządzenie, którego nikt nie produkuje i nie chciał zrobić pojedynczego egzemplarza na próbę pobicia światowego rekordu Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach podczas imprezy charytatywnej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Wczoraj, 19 stycznia br., na lodowisku Stadionu Narodowego próba zakończyła się sukcesem, a urządzenie spisało się znakomicie.

Cześć, mam na imię Olivia i mam 11 lat. Urodziłam się w Polsce, ale obecnie mieszkam w Halifaxsie w Nowej Szkocji (Kanada).

19 stycznia przylecę do Warszawy i spróbuję pobić Światowy Rekord Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach! Obecny rekord, który został ustanowiony w 2006 roku, należy do 26-letniej rosyjskiej łyżwiarki Natalii Kanonnikovej i wynosi 308 obrotów na minutę. Zrobię wszystko aby go POBIĆ! - napisała na swojej stronie internetowej Olivia Rybicka – Oliver, która w ten sposób chciała pomóc chorym dzieciom w Polsce.

Czytaj całość
 
Szlachetna Paczka.
Autor: Sabina Narloch   
07.01.2015.
szlachetnapaczka.jpg

W ramach akcji „Szlachetna Paczka” członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT oraz Koła Naukowego Strategia postanowili pomóc Pani Mariannie (79 lat) - kobiecie samotnej i schorowanej, która cierpi na cukrzycę, jaskrę i niedoczynność tarczycy. Ma trudności w wykonywaniu codziennych czynności, a kłopoty z chodzeniem nie pozwalają na wychodzenie na zewnątrz. Oprócz problemów zdrowotnych pani Marianna boryka się jeszcze z trudnościami finansowymi.

 

Czytaj całość
 
Rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus +
Redaktor: Administrator   
05.01.2015.

Uwaga studenci i doktoranci,

 

Informujemy, że do 28.02.2015 r. w budynku nr 100 w pokoju nr 88 przyjmujemy dokumenty aplikacyjne na wyjazd w ramach programu Erasmus+ na praktykę w roku akademickim 2014/2015 lub studia w roku akademickim 2015/2016.

 

Czytaj całość
 
Medale na wystawie wynalazków w Seulu.
Autor: Zbigniew Tarapata   
18.12.2014.
W zakończonej na początku grudnia (informacje spłynęły do nas w ostatnich dniach) międzynarodowej wystawie wynalazków SIIF'2014 w Seulu kolejne wyróżnienia przypadły systemom TESLA i PATRON zrealizowanym w zespołach pod kierunkiem mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego. Szczegóły są dostępne pod adresem:
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 288
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail