Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Rekrutacja Informatyka 2016/17
Rekrutacja Nauki o bezpieczeństwie 2016/17
Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 
banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif
banner_wybory_SKW.gif

Dobry start w zinformatyzowanie Polski.
Autor: Kamil Kaczyński   
23.01.2014.
maic_male.jpg
W dniu 9 stycznia 2014r. w siedzibie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji autorzy najlepszych prac o ekonomicznych aspektach informatyzacji państwa odebrali nagrody z rąk ministra Rafała Trzaskowskiego. Nagrody zostały przyznane w konkursie organizowanym dorocznie w ramach sesji Młodych Mistrzów Ogólnopolskiego Forum Teleinformatyki.  Minister Trzaskowski gratulując zarówno nagrodzonym, jak i organizatorom Forum podkreślił, że sam wywodzi się ze środowiska naukowego i dlatego niezmiernie ceni wszelkie inicjatywy sprzyjające rozwojowi młodych osób.  W uroczystości oprócz nagrodzonych uczestniczyli przedstawiciele Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Narodowego Banku Polskiego, profesorowie oraz opiekunowie naukowi reprezentujący m. in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkołę Główną Handlową oraz Wojskową Akademię Techniczną.  Nasza uczelnia była reprezentowana przez prof. WAT Andrzeja Chojnackiego – kierownika Studiów Doktoranckich Wydziału Cybernetyki oraz prof. WAT Bolesława Szafrańskiego również z Wydziału Cybernetyki – Przewodniczącego Rady Programowej Forum Teleinformatyki.   Nagrodzone prace są prezentowane na stronie www.forumti.pl  w sekcji Sesja V „Forum Młodych Mistrzów” – badawcze aspekty informatyzacji państwa.

Czytaj całość
 
Konferencja Naukowa na Wydziale Cybernetyki.
Autor: Kamil Kaczyński   
09.12.2013.
dsc09627_mini.jpg
W dniach  5 – 6 grudnia 2013 roku została przeprowadzona, na Wydziale Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej, Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania. Zarządzanie determinowane specyfiką sektora. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Inżynierii Zarządzania funkcjonujący w Instytucie Organizacji Zarządzania Wydziału Cybernetyki WAT oraz Warszawski Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. 
W ten sposób po raz czwarty, społeczność naukowców i praktyków - zajmujących się zarządzaniem - miała możliwość przedstawienia swoich wyników badań oraz przemyśleń dotyczących tej dynamicznie zmieniającej się dyscypliny wiedzy. Spotkania tego typu w naszej Uczelni odbywają się co dwa lata, począwszy od 2007 roku. W roku bieżącym, ze względu na duże zainteresowanie, konferencja trwała dwa dni, a rozszerzenie spektrum spojrzeń na zarządzanie postawiono uzyskać adresując ją także do środowiska międzynarodowego.

Czytaj całość
 
Brussels Innova 2013.
Autor: Kamil Kaczyński   
08.12.2013.
innova.jpg
W dniach 14-16 listopada w Brukseli odbyły się 62 Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik BRUSSELS INNOVA 2013. Wydarzenie, jakim jest INNOVA od lat stanowi okazję do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych wynalazców z Wojskowej Akademii Technicznej. 
Targi stanowią czołową międzynarodową imprezę wystawienniczą w dziedzinie wynalazczości, poświęconą transferowi technologii i wdrażaniu postępu technologicznego. Wszystkie prezentowane wynalazki są zgłaszane do oceny przez jury. W skład ponad 90-osobowego jury wchodzą specjaliści z branż prezentowanych na targach. Wśród nagród przyznawane są medale: złote z wyróżnieniem, złote, srebrne i brązowe, Grand Prix oraz inne prestiżowe wyróżnienia. Odznaczenia nadawane jest wybitnym wynalazcom oraz osobom i instytucjom zasłużonym dla rozwoju wynalazczości.

Czytaj całość
 
Udział przedstawicieli WCY w konferencji "Zagrożenia w cyberprzestrzeni"
Autor: Kamil Kaczyński   
05.11.2013.
W dniu 28.10.2013 w hotelu Intercontinental w Warszawie odbyła sie Międzynarodowa Konferencja i wystawa "Zagrożenia w cyberprzestrzeni - Bezpieczeństwo ponad granicami". Konferencja zorganizowana została przez Agencję Lotniczą Altair sp. z o.o. (wydawcę m.in. tytułu "RAPORT-wojsko, technika, obronność") oraz Zarząd Targów Warszawskich. Konferencja gościła liczne grono specjalistów z Polski i świata, zajmujących się problematyką cyberbezpieczeństwa. Do grona tych osób można zaliczyć: gen. K. Bondaryka -  dyrektora Narodowego Centrum Kryptologii, gen. A. Sowę - zastępcę dyrektora wykonawczego Europejskiej Agencji Obrony w latach 2008-2012, dr. W.R. Wiewiórkowskiego - Generalnego Inspektora Ochrony danych Osobowych, D. Houck'a - wiceprezesa i dyrektora generalnego pionu Rozwiązań Elektronicznych i Informatycznych w firmie Boeing, dr. W. Iszkowskiego - prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji i wielu innych. 

Czytaj całość
 
Kryptologia z Wydziału Cybernetyki w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Autor: Kamil Kaczyński   
04.11.2013.
grips.jpg

W dniu 16 października br. w auli National Graduate Institute of Policy Studies w Tokio odbyło się seminarium skierowane do przedstawicieli japońskiego biznesu i świata nauki, promujące polskie osiągnięcia naukowe w Japonii, a także polsko-japońską współpracę naukową (Expanding innovations by joining strengths – Japanese-Polish Science and Technology Seminar). Referenci reprezentowali najwybitniejsze polskie instytucje naukowe, które w wyróżniający sposób realizowały projekty badawczo-rozwojowe finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronat nad seminarium sprawował Ambasador RP w Japonii, Jego Ekscelencja Cyryl Kozaczewski oraz Ambasador ds. Nauki i Technologii Jego Ekscelencja Shin Maruo.

Czytaj całość
 
Już po raz siódmy...
Autor: Kamil Kaczyński   
22.10.2013.
W sobotę 19 października 2013r. w godz. 8.00 – 13.30 w salach Laboratorium WCY odbyły się  VII Warsztaty Informatyczne - zajęcia edukacyjne dla ponad stu uczniów ze  szkół, które objęte są patronatem naszego Wydziału. Tym razem odwiedzili nas uczniowie: Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Nowym Sączu, XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie oraz Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 46, znajdującego się niedaleko naszej Uczelni, na Boernerowie. 
Warsztaty Informatyczne, które stały się już swoistą wizytówką naszego Wydziału, przygotowywane są i prowadzone przez zespoły Doktorantów naszego Wydziału dla uczniów zainteresowanych informatyką. Tym razem zajęcia prowadzone były równolegle w sześciu ścieżkach tematycznych. Uczniowie mogli opanować umiejętność tworzenia gier komputerowych, zapoznać się z telefonią IP, dowiedzieć się, na czym polega modelowanie procesów biznesowych, poznać struktury danych i metody kompresowania danych, a także zgłębić tajniki kryptologii.

Czytaj całość
 
Nagroda Ministra Obrony Narodowej dla dyrektora Instytutu Systemów Informatycznych.
Autor: Kamil Kaczyński   
06.10.2013.
Na początku nowego roku akademickiego Wydział może poszczycić się sie kolejnym sukcesem. Dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, dyrektor Instytutu Systemów Informatycznych, zdobył nagrodę I-szego stopnia Ministra Obrony Narodowej za osiągnięcia naukowe. Nagroda została wręczona przez dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON, dr. inż. Stanisława Walickiego oraz Komendanta-Rektora WAT, gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka, w czasie inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Wojskowej Akademii Technicznej, w dniu 2.10.2013.
Gratulujemy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 251
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail