Wojskowa Akademia Techniczna
00-908 Warszawa ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
monit.gif
Aktualności
Wybory 2016
Misja Wydziału Cybernetyki
Strategia Wydziału Cybernetyki
O Wydziale Cybernetyki
Rada Wydziału Cybernetyki
Nauka
Konferencje Wydziału Cybernetyki
Ważne odnośniki
Rada ds. Kwalifikacji Absolwentów WCY

Aktualności studenckie
Praca Dziekanatu
Wzory pism
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Stypendia
Konsultacje
Dyplomanci
Samorząd Studencki
Erasmus+
Regulaminy i programy
Opłaty
USOSWeb
Serwisy sieciowe
Koło Naukowe Strategia
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego
Inne
MSDN

Samorząd Doktorantów

Aktualności Pracownicy
Dostęp do systemu USOSWeb
Kalendarz akademicki 2016/2017
Kalendarz akademicki 2017-2018
Siatka godzinowa
eLearning
Administracja
UseCrypt

Oferta dydaktyczna
Studia cywilne
Studia wojskowe
Studia podyplomowe
Szkolenia dla MON
Baza dydaktyczna

Informacje


Nie pamiętasz hasła?

facebook.jpg


kaut.gif

 

 

 

 

 

cisko.jpg
erasmus_copy.png 

best.jpg

 

 poig.jpg

  

 


pois.jpg

 

 

 

 

 

 


unia.png

 

 

 

 

SYNAT

 

 

 

 

msdn.jpg

 

banner_zarzadzanie_projektami_IT.gif


Wizyta członków KNBN WCY WAT w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej nr 10 w Warszawie
Autor: Izabela Szczepanik   
27.11.2014.

Dnia 20 listopada 2014 r. członkowie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WCY WAT wraz z opiekunem Koła dr Wiesławem Śmiałkiem oraz podchorążowie WAT odbyli wizytę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 w Warszawie o specjalizacji „ratownictwo techniczne”.

Wizytę rozpoczęło spotkanie z Zastępcą Dowódcy JRG – kpt. Dominikiem Leśniakiewiczem, który przedstawił  „typowy dzień pracownika Straży”, a także rolę służby ratowniczej w bezpieczeństwie państwa. Jednocześnie podkreślił, że kluczem do sukcesu jest skuteczna koordynacja działania wszystkich służb. W ramach wizyty, studenci mieli okazję obejrzenia dyspozytorni oraz pokazu wyspecjalizowanego, ciężkiego sprzętu, znajdującego się w europejskiej czołówce. Mogli także założyć kombinezon z butlą tlenową, czy zjechać po ześlizgu. Specjalnie dla gości przeprowadzono ćwiczenia z wyjazdu do zgłoszenia, które trwały zaledwie 35 sekund, co świadczy o świetnym przeszkoleniu i gotowości do działania.

Czytaj całość
 
Konferencja z okazji 20-lecia Instytutu Systemów Informatycznych za nami...
Autor: Zbigniew Tarapata   
24.11.2014.
W dniach 20-21 listopada b.r. w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Promenada w Białobrzegach k. Zegrza odbyła się konferencja z okazji 20-lecia powstania Instytutu Systemów Informatycznych. Była ona okazją do zaprezentowania wyników prac i projektów naukowo-badawczych, realizowanych zadań dydaktycznych oraz zmian organizacyjnych w Instytucie na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Konferencja przyciągnęła wielu dostojnych gości: poczynając od prorektora WAT ds. kształcenia - prof. Jarosława Rutkowskiego, prorektora WAT ds. rozwoju - prof. Mariusza Figurskiego, dziekana Wydziału Cybernetyki WAT - prof. Jerzego Gawineckiego, dyrektora Instytutu Podstaw Informatyki PAN - prof. Jacka Koronackiego, szefa Resortowego Centrum Zarządzania Projektami Informatycznymi - płk. Zbigniewa Szewczyka, przedstawiciela Centrum Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - ppłk. Michała Komosińskiego, wiceprezesa Sądu Rejonowego w Białymstoku - sędziego Tomasza Pannerta, przedstawicieli sponsorów, prezesów firm z branży IT, z którymi Instytut współpracuje (Asseco Poland, Filbico, Kenbit, Bohemia Interactive Simulations, Produs, Safe-House, Tecna, Promity), byłych dyrektorów Instytutu, kończąc na obecnych i byłych pracownikach Instytutu Systemów Informatycznych, studentach i doktorantach.
Czytaj całość
 
Jeszcze raz o konkursie Huawei Telecom Seeds for the Future
Redaktor: Administrator   
04.11.2014.
Zakończyła się pierwsza polska edycja programu Huawei „Telecom Seeds for the Future”. Uczestniczyło w nim pięć krajowych uczelni technicznych: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Dziesięciu laureatów projektu wyjechało do Chin na dwutygodniowy pobyt obejmujący m.in. specjalistyczne warsztaty dotyczące innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych (ICT) w  głównej siedzibie Huawei.
Czytaj całość
 
Sukces studenta ISI
Autor: Zbigniew Tarapata   
31.10.2014.

Student z Instytutu Systemów Informatycznych najlepszy na świecie w konkursie Microsoft Code Hunt Challenge w kodowaniu. Szczegóły na stronie Instytutu Systemów Informatycznych:

http://www.isi.wat.edu.pl/pl/aktualnosci/pazdziernik-2014/nasz-student-najlepszy-na-swiecie-w-konkursie-microsoft-code-hunt

 
Szkolenia Oracle ADF.
Autor: Kamil Kaczyński   
22.10.2014.
tech_adf.gif
Koło Zainteresowań Cybernetycznych ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na szkolenie technologiczne z technologii Oracle ADF 11g. Jest to szkolenie kierowane do programistów Java i Java EE chcących pozyskać wartościową i unikalną wiedzę z zakresu zaawansowanych technologii rodziny Oracle ADF. Prelegentem będzie absolwent Wydziału Cybernetyki - Kamil Krasowski - od wielu lat związany z technologiami Java i pracujący w firmie Oracle  - ECEMEA Warsaw Integration and Cloud Competence Center. 
Warsztaty pozwolą wszystkim uczestnikom poznać technologię oraz przeprowadzą przez najważniejsze cechy rozwiązania wraz z praktycznymi przykładami budowanymi pod nadzorem Prelegenta. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach są proszone o przesłanie stosownej informacji (Imię nazwisko, grupa szkolna, wydział) do opiekuna naukowego KZC mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego (mchmielewski@wat.edu.pl w tytule proszę podać koniecznie znacznik [ADF]).  Liczba miejsc jest ograniczona.


Czytaj całość
 
Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2014
Autor: Mariusz Chmielewski, Kamil Kaczyński   
20.10.2014.
iwis_logo.jpg

W dniach 14-16.10.2014 w budynach Politechniki Warszawskiej - odbyła się 8 Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków, na której naukowcy i wynalazcy z Polski oraz świata mieli okazję prezentować swoje odkrycia, wynalazki i patenty. W wystawie uczestniczyły również prace naukowców Wydziału Cybernetyki, w szczególnosci projekty Instytutu Systemów Informatycznych i Instytutu Matematyki i Kryptologii. 

IWIS to jedyna w Polsce impreza o tematyce innowacyjno-wynalazczej, która ma charakter międzynarodowy. Gośćmi w poprzednich edycjach wystawy byli wynalazcy z ponad 20 krajów, w tym z: Arabii Saudyjskiej, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Iranu, Kanady, Korei Południowej, Malezji, Rosji, Rumunii, Słowenii, Tajwanu, Ukrainy i Węgier.

Impreza pozwala zaprezentować dorobek naukowy polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań, umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami oraz zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości, a poprzez ich popularyzację w mediach, kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki.

Jak co roku wyniki prac naukowych i wynalazki Wojskowej Akademii Technicznej otrzymały nagrody secjalne oraz medale. 

Czytaj całość
 
XLIII Konferencja Zastosowań Matematyki.
Autor: Michał Wroński   
24.09.2014.
img_0314.jpg

W dniach 02-09.09.2014 r. odbył a się w Zakopanem – Kościelisku XLIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Zastosowań Matematyki. Konferencja była bardzo mocno obsadzona, wzięło w niej bowiem udział 94 uczestników: 25 profesorów tytularnych, 6 doktorów habilitowanych, 27 doktorów, 28 magistrów oraz 8 studentów.

W tak elitarnym gronie nie mogło zabraknąć pracowników Wydziału Cybernetyki w składzie:

- prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki

- prof. dr hab. Wojciech Zajączkowski

- prof. dr hab. Zbigniew Peradzyński

- płk dr Jarosław Łazuka

- dr inż. Piotr Bora

- por. dr Mariusz Jurkiewicz

- ppor. mgr inż. Michał Wroński

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 279
  Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego     
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-950 Warszawa 49
 
NIP: 527-020-63-00   REGON: 012122900
Design and code by: Przemysław & Roman Budziło. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2009 | Webmaster: e-mail